واکسن ایرانی کرونا

واکسن ایرانی کرونا وارد مرحله‌ی تست انسانی شد!

همانطور که می‌دانید این روزها واکسن‌های شرکت‌های مختلف در سراسر جهان در حال تست و توزیع بوده و امروز اولین تست انسانی واکسن ایرانی کرونا نیز انجام شده است. تاکنون کشورهای مختلفی مانند چین، روسیه، بریتانیا و آمریکا به تولید واکسن کرونا پرداختند و این واکسن را به بازار جهانی عرضه کردند. ظاهرا در نهایت ایران نیز واکسنی برای کرونا تولید کرد و اولین تست آن امروز انجام شده است. در ادامه جزییات بیشتر را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

براساس گزارش‌های منتشر شده ظاهرا واکسن ایرانی کرونا امروز سه شنبه ۹ دی ۹۹ برای اولین بار تست شد. این واکسن ایرانی کرونا توسط شرکت داروسازی شفا تولید شد و بر روی سه داوطلب مورد اولین آزمایش انسانی خود قرار گرفت. در نهایت اگر این واکسن مراحل انسانی را پشت سر بگذارد، در سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

واکسن ایرانی کرونا

احتمالا این واکسن با نام کووایران برکت به بازار عرضه خواهد شد و نکته‌ی جالب‌تر آن است که نام گروه سازنده این واکسن در لیست سازندگان جهانی واکسن قرار دارد. عملکرد این واکسن به گونه‌ای است که به تحریک سیستم ایمنی بدن می‌پردازد و بدن را در برابر ویروس‌ها مقاوم می‌سازد و در نهایت آنتی‌بادی خاصی در بدن تولید می‌شود که به ایمن‌سازی در برابر ویروس کرونا خواهد پرداخت.

تاکنون شرکت‌های فایزر و بیونتک و مدرنا، واکسن‌های خود را به بازار جهانی عرضه کرده‌اند. واکسن‌های فایزر و مدرنا تا ۹۵ و ۹۴.۱ درصد دقت دارند و نتیجه‌ی مثبتی را ارائه خواهند کرد.

یکی از از داوطلبان که اولین تست واکسن ایرانی کرونا را در مقابل دوربین و در حضور مقامات دولتی بهداشت انجام داد، دختر رئیس “ستاد اجرایی فرمان امام” بوده است. البته دو داوطلب دیگر نیز برای تست این واکسن حضور داشتند و این واکسن را تزریق کردند. در نهایت باید منتظر باشیم تا نتیجه‌ی این واکسن ایرانی مشخص شود و ببینیم که آیا این واکسن به مرحله‌ی اجرایی می‌رسد یا خیر. انتظار داریم تا این واکسن کرونا هرچه زودتر تولید شود و یا در صورت ناموفق بودن از کشورهایی که نتیجه‌ی خوبی از واکسن دریافت کردند، خریداری شود.

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

۴ دیدگاه

 1. Avatar بلکین گفت:
  0

  ضمنا خبرتون هم بطرز زیرکانه ای مکانیزم اثر داروی مورد ادعای ایرانی و مقایسه با فایزر و مدرنا رو… منظور نسخه ضعیف شده ویروس در مقابل تولید مستقیم انتی بادیه

 2. Avatar بلکین گفت:
  0

  ضمنا ماهم باور میکنیم که داوطلبان ذکر شده فایزر یا اب مقطر نزدن :))

 3. Avatar ایرانی گفت:
  0

  شما نگران نباشید! به زودی واکسن های خارجی خریداری و وارد می شوند چرا که واکسن ایرانی کرونا حدود تیر 1400 آماده می شود و اگر موفق باشد، بسیار خوب می شود زیرا که واکسن کرونا باید حداقل یک بار در سال زده شود (البته احتمال دو بار در سال بیشتر است) و این طور نیست که با یک بار واکسن زدن، فرد تا آخر عمر در برابر کرونا بیمه می شود.

 4. Avatar عباس قلاوندی گفت:
  0

  امیدوارم اثر گذار باشه
  مقاله خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.