بوی بد دهان در صبح

چگونه از بوی بد دهان در صبح خلاص شویم؟ (راهکارهای کاربردی)

آیا تاکنون درگیر بوی بد دهان در صبح بوده‌اید؟ آیا این موضوع برایتان آزاردهنده است و ترجیح می‌دهید تا قبل از شستن دهان و خوردن صبحانه با کسی حرف نزنید؟ باید بدانید که در این زمینه تنها نیستید و تقریبا همه‌ی مردم با این مشکل روبرو هستند و سعی می‌کنند از آن فرار کنند. در ادامه جزییاتی را در رابطه با بوی بد دهان در صبح و راهکارهایی برای برطرف کردن آن در اختیارتان قرار خواهیم داد.

بوی بد دهان در صبح

بوی بد دهان در صبح دو دلیل دارد که یکی خشکی و بهداشت نامناسب دهان است. بزاق ما مسئول شستشوی باکتری‌های بدبویی است که می‌توانند در دهان ما جمع شوند. هنگامی که ما می‌خوابیم، تولید بزاق دهان ما به طور چشمگیری کاهش می‌یابد و اجازه می‌دهد باکتری‌های بد تبخیر شوند و بوی ناخوشایند ایجاد کنند. همین امر در مورد بهداشت ضعیف دهان نیز صدق می‌کند. ذرات غذای باقیمانده که با مسواک یا نخ دندان از دهان خارج نشوند، محل رشد باکتری‌های بدبو خواهند بود.

بوی بد دهان در صبح

دلیل دوم بوی بد دهان در صبح ، می‌تواند عادت کشیدن سیگار یا حساسیت‌های خاص و حتی عوارض برخی داروها باشد. دانستن علت بوی بد دهان در صبح می‌تواند شروعی عالی برای از بین بردن این مشکل باشد. چند نکته‌ای که باید بدانید آن است که اولا رژیم غذایی سالمی داشته باشید، به بهداشت دهان و دندان اهمیت دهید و رطوبت دهان را حفظ کنید یا به قولی از خشک شدن دهان جلوگیری کنید. با رعایت همین چند مورد می‌توانید تا حدودی این مشکل را حل کنید. از سوی دیگر قطعا می‌دانید که خوردن سیر و پیاز باعث ایجاد بوی بد در دهان می‌شود در نتیجه به این نکته توجه داشته باشید.

شایان ذکر است که فقط تمیز نگهداشتن دندان‌ها کافی نیست و باید روی سطح زبان را با مسواک شستشو دهید. شاید اینکار کمی تهوع آور باشد اما روش خوبی برای از بین بردن باکتری‌های روی سطح زبان و از بین بردن بوی بد دهان خواهد بود. ایروین اسمیگل، دندانپزشک نیویورکی و رئیس و بنیانگذار انجمن زیبایی دندانپزشکی آمریکا، می‌گوید: «هشتاد و پنج درصد بوی بد دهان از زبان ناشی می‌شود و استفاده از پاک کننده زبان قبل از خواب یا هر زمانی در طول روز واقعاً به شما کمک خواهد کرد.»

بوی بد دهان در صبح

در نهایت اگر عادت سیگار کشیدن خود را ترک کردید، رژیم غذایی خود را بهبود بخشیدید و راهکارهای بهداشت دهان و دندان خود را تقویت کردید، می‌توانید با این مشکل برای همیشه خداحافظی کنید. اما اگر با رعایت تمامی موارد ذکر شده، همچنان با مشکل بوی بد دهان در صبحگاه روبرو هستید، ممکن است درگیر یک بیماری زمینه‌ای باشد و بهتر است تا به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: چرا هرگز نباید بلافاصله بعد از نوشیدن قهوه دندان‌های خود را مسواک بزنید؟
بیشتر بخوانید: با رعایت این چند نکته‌ی ساده، بوی بد دهان خود را از بین ببرید
بیشتر بخوانید: چرا گاهی در دهانمان مزه‌ی صابون احساس می‌کنیم؟ علت مزه‌ی بد دهان

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.