تیم ملی والیبال ایران

بروزرسانی: تیم ملی والیبال ایران پس از شکست استرالیا، قهرمان آسیا شد

همانطور که می‌دانید دوره مسابقات آسیایی والیبال و سپس احتمال شرکت در انتخابی المپیک 2020 توکیو آغاز شده است. در این رقابت‌ها ایران با بازی مقابل سریلانکا، قطر و استرالیا در گروه A قرار گرفت و در نهایت نتیجه بازی با این سه تیم، دریافت 6 امتیاز را برای ایران به همراه داشت. در واقع ایران بازی مقابل سریلانکا با نتیجه 3 بر 0 پیروز شد، در مقابل قطر با نتیجه 3 بر 0 پیروز شد، در نهایت مقابل استرالیا با نتیجه 1 بر 3 بازی را باخت و در واقع استرالیا تنها تیمی بود که تیم ملی والیبال کشورمان را شکست داد که همین نتایج امتیاز 6 را برای ایران به ارمغان آورد.

در دور دوم مسابقات ایران مقابل چین قرار گرفت و این تیم را 3 بر صفر شکست داد. سپس در مسابقه بعدی مقابل هند قرار گرفت و هند را نیز 3 بر 0 شکست داد و بازی‌هایی درخشان را به تصویر کشید. در نهایت ایران به مرحله یک چهارم نهایی رسید و با بازی مقابل چین تایپه با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد. در نهایت روز گذشته شاهد بازی تیم ملی والیبال در مقابل کره جنوبی بودیم که در مرحله نیمه نهایی انجام شد و نتیجه این بازی 3 بر 1 به نفع ایران بود. در این بود که در این مرحله ژاپن و استرالیا نیز مقابل یکدیگر قرار گرفتند و استرالیا 3 بر 2 ژاپن را شکست داد. ظاهرا و احتمالا حضور ایران در مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو قطعی شده است.

ترکیب اصلی در طول این مسابقات شامل سعید معروف، امیر غفور، سید محمد موسوی، علی اصغر مجرد، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور و محمدرضا حضرت پور بوده است. به قولی سروقامتان کشورمان در این دوره از مسابقات خوش درخشیده اند و در مسابقه نهایی و فینال نیز بهترین عملکرد خود را مقابل استرالیا نشان دادند و به طور حتم در مسابقات انتخابی المپیک 2020 حضور پیدا کنند. از سوی دیگر شکست استرالیا یک قدرت نمایی بزرگ برای ایران به حساب می‌آید تا وضعیت خود را به تیم‌های بعدی به نمایش بگذارد.

در نهایت شایان ذکر است که بازی‌هایی که در ایران انجام شد، با حضور هواداران و تشویق کنندگان و حتی بانوان کشورمان بسیار باشکوه بود و مرد و زن در کنار هم به تشویق تیم ملی والیبال ایران پرداختند.

امتیاز: 4.7 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

یک دیدگاه

  1. Avatar مزدا گفت:

    آفرین به تیم ملی والیبال!
    عالی بودن 👍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.