معما

معما: حل جدول و معما باعث کاهش افکار منفی و تنش‌های ذهنی خواهد شد!

در مطالب قبل در راستای تأثیر خوب معما بر مغز پرداختیم و احتمالاً می‌دانید که حل معما و جدول چقدر در عملکرد و بهبود حافظه کمک می‌کند. اما باید اشاره‌کنیم که معما و سؤالات این‌چنینی برای تقویت هوش کودکان نیز بسیار خوب و مؤثر است. درواقع معما مهارت فکر کردن را در کودکان تقویت می‌کند و ذهن او را فعال خواهد کرد. معما و مطرح کردن سؤالات چالش‌برانگیز کودکان را تیز و باهوش می‌کند و قدرت استدلال منطقی را به او خواهد داد. پس خوب است که کتابچه‌هایی معمایی برای فرزندانتان تهیه کنید تا به کمک معما بتوانید خلاقیت و قدرت فکر آن‌ها را افزایش دهید. البته می‌توانید معماهای سایت دینو را در اختیار کودکان نیز قرار دهید زیرا سؤالات معمایی ما نه زیاد ساده‌اند و نه زیاد سخت انتخاب می‌شود درنتیجه برای گروه سنی‌های مختلف مناسب خواهد بود.

البته نکته‌ای که در معما یا جدول حل کردن وجود دارد این است که شما زمان حل جدول همه‌ی مشکلات و مسائل زندگی را فراموش می‌کنید و زمانی را با خود خلوت می‌کنید درنتیجه استرس‌های ذهنی و افکار پرتنش از شما دور خواهد شد. سعی کنید مجلات جدول و معما تهیه کنید و روزانه زمانی را به حل جدول و معما اختصاص دهید زیرا همان‌طور که قبلاً هم گفتیم معما و جدول ورزش ذهن است و چه‌بهتر که روزانه تکرار و انجام شود.

شکل کامل‌شده را پیدا کنید

امروز معمایی جالب را برایتان تهیه‌کرده‌ایم که در این معما شما باید شکل ارائه‌شده را بسازید و تشخیص دهید که شکل کامل شده در کدام گزینه قرارگرفته است. البته توجه داشته باشید که ممکن است در گزینه‌ها، شکل موردنظر به‌صورت دورانی گردش داشته باشد و در زاویه‌ی درستی از دید ما قرار نگرفته باشد. پس تصویر ساخته‌شده را از تمام جهات با گزینه‌های مقایسه نمایید و شکل صحیح را از میان گزینه‌ها انتخاب کنید.

نکته: پاسخ این معما یک هفته‌ی دیگر در ادامه‌ی همین مطلب ارائه خواهد شد درنتیجه می‌توانید پس از یک هفته پاسخ صحیح را در سایت ببینید.

حل جدول

پاسخ معما: b

توجه: پاسخ معمای قبل را مشاهده نمایید.

امتیاز: 3.5 از 5 (2 رای)

مطالب مرتبط ...

۴ دیدگاه

 1. Avatar محمد گفت:
  0

  B
  جالب بود ممنون

 2. Avatar محسن اصولی گفت:
  0

  صد در صد B
  http://uupload.ir/files/ux3u_213333.jpg
  راه حل مسئله

 3. Avatar Ho گفت:
  0

  B

 4. Avatar AGENT گفت:
  0

  b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.