بهاره رهنما

ماجرای شکایت سیروان خسروی از بهاره رهنما و محکوم شدن رهنما به 50 ضربه شلاق

براساس گزارش‌های منتشر شده ظاهرا دو سال قبل سیروان خسروی و بهاره رهنما در شبکه‌ی اجتماعی دعوای لفظی داشته‌اند و در پی این ماجرا ظاهرا بهاره رهنما در این بحث و دعوا، الفاظی رکیک و توهین‌آمیز را به کار برد که موجب ناراحتی سیروان خسروی شده و به شکایت سیروان خسروی از بهاره رهنما ختم شده است. در ادامه جزییات بیشتر را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: کمک‌های سلبریتی‌ها و شرکت‌های بزرگ آمریکایی برای کنترل ویروس کرونا

شکایت سیروان خسروی از بهاره رهنما

ماجرا از دو سال قبل آغاز شد که سیروان خسروی در پستی در اینستاگرام به وضعیت مردم و کشور انتقاد کرد و در این انتقادها سلبریتی‌هایی که در انتخابات ریاست جمهوری فعال بودند را هدف قرار داد. در پی این ماجرا، امیر مهدی ژوله به این اقدام سیروان واکنش نشان داد و در نهایت پس از مدتی صفحه اینستاگرام ژوله هک شد. بهاره رهنما نیز به حمایت از ژوله در توییتر انتقادات تندی به سیروان خسروی کرد و او را بی‌ادب دانست. البته سیروان هرگز پاسخی به خانم رهنما نداد و نسبت به واکنش او سکوت کرد اما به شکلی قانونی از او شکایت کرد.

در واقع بهاره رهنما دو سال قبل طبق بی‌احترامی، اهانت، نشر اکاذیب و به کار بردن الفاظی مانند مزدور، بی‌ادب و موارد این چنینی نسبت سیروان خسروی و منتشر کردن محتوا و مطالبی دروغ در شبکه‌های اجتماعی در رابطه با این خواننده، به 50 ضربه شلاق تعزیری محکوم شده است. در ادامه تصاویری از بی‌احترامی خانم رهنما در دو سال قبل را که منتشر شده است در اختیارتان قرار خواهیم داد.

بهاره رهنما

سیروان خسروی ساعاتی پیش نتیجه این شکایت را در صفحه خود منتشر کرده و اسنادی را به اشتراک گذاشته که خبر از محکوم شدن خانم رهنما می‌داد. در ادامه این تصاویر را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

شکایت سیروان خسروی
بهاره رهنما
شکایت سیروان خسروی از بهاره رهنما

اکنون باید منتظر واکنش بعدی خانم رهنما نسبت به این اقدام سیروان خسروی و شاهد پایان این ماجرا باشیم. شما عزیزان می‌توانید نظرات خود را در رابطه با رفتارهای اخیر سلبریتی‌ها و شکایت سیروان خسروی از بهاره رهنما با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: حمایت پنه لوپه کروز از جانی دپ در پی ادعای امبر هرد در اعلامیه‌ای در دادگاه

امتیاز: 3.6 از 5 (19 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

۱۱ دیدگاه

 1. Avatar نیکی گفت:

  احسنت من کار آقای خسروی را تایید می کنم
  به جای اینکه شروع به هتاکی به بهاره رهنما کند از او شکایت کرده و این باعث شده که هم شخصیت خودش را حفظ کند و هم دیگران بدانند که نمی توانند به شخصیت و جایگاه او بی احترامی کنند…. این نوع برخورد خیلی خوبه

 2. Avatar parsagholampour گفت:

  به‌نظر من،
  آقای خسروی فردی با شخصیت، با فرهنگ، کار درست و موجه هستن و به این شکل اقدام کردنه ایشون (شکایت به جای دعوای لفاظی) خودش اثباتی بر این قضیه‌اس! و در نهایت خوشحالم از اینکه حق به حق‌دار رسید…

 3. Avatar Music's no good no more گفت:

  من واقعا تنظیم های قدیمی سیروان رو دوست داشتم و چون کارهای اولش همزمان با اموزش خودم بود بسیار از تکنیک های فوق العادش اموختم. اون خانم هم از لحن بیانش مشخصه که کمبودهای عاطفی روانی بسیاری داره وگرنه لیسانس برای ادم شعور نمیاره! اونم برای هنربندان/سینماگرانی که خودشون غالبا وصل به یه جاهایی هستن و فکر میکنن همه مثل خودشون م… هستن!

 4. Avatar ساسان گفت:

  از نظر من بیشتر به شوخی و جوک شباهت داره این موضوع چراکه هر افترا و توهین یا شکایت از دیگر هنرمندان که در هر دوره شاید بین بد و بدتر برای جلوگیری از “سقوط جامعه و پیشروی به روزگار نامعلوم” کمپین تبلیغات راه اندازی کردن (البته که همیشه مردم با هر انتخاب بدبخت و بدبخت تر شدن و این موضوع مربوط به یک فصل از انتخابات نیست.) بهرحال جوابی از طرف مقابل خواهد داشت. این نیست که کسی فقط انتقاد کند و توان شرکت در یک گفتمان را نداشته باشد یا حتی بی تفاوت نسبت به نظر دیگری باشد. به هر روی مردم ما هنوز برای ورود به دموکراسی راه زیادی در پیش دارن.. چون هنوز آداب سخن گفتن رو نه در افراد عادی جامعه و نه در سلبریتی ها و نه در سطوح بالای قدرت نمیتوان پیدا کرد. مطلبی پست شده.. جوابی گرفته.. دیگه شکایت و قهر و دعوای بچگانه دلیل و مفهومی نداره. آقای خسروی ظاهرا توی اروپا زندگی میکردن و تازه به اینجا مهاجرت کردن و اطلاعی از وضعیت سالهای گذشته نداشتن. تمام آنچه امروز میبینیم همان وضعیت 40 سال گذشته است. مثلا در دوران گذشته ایشان سمت و سوی مثبت در حرکت به سمت پیشرفت و گفتمان دوستانه با سایر کشورها، ارزش روز افزون ریال ایران و یا رشد افتصادی رو شاهد بودن؟ یا شاید تورم منفی؟ کمی با هم رو راست باشیم و به یکدیگر در هر سوی این گردانه تاریخ احترام بگذاریم. نظر یکی هست مشکی و دیگری سفید و یا رنگهای دیگر.. هر کدام از این هنرمندان و یا طیف های سیاسی نگرش خود رو در زمینه های گوناگون دارن. اینکه مردم آزاد هستن و به انتخاب خودشون حتی به یک شوی تبلیغاتی در آزادی اجتماعی قدم میگذارن بیانگر جهت گیری اونها از خواننده و هنرمند مورد علاقه شون نیست. کاندیداهای مختلف با داشتن ابزار تبلیغات گسترده و پول توان جهت دادن به فکر مردم رو ندارن.. اونوقت یک هنرمند تونسته بگه همه انتخاب رو روی رنگ خاصی بگذارن؟ در این جعبه مداد رنگی تبلیغات و احزاب همه رنگ ها رو تست کردیم.. به هر رنگی کشیدیم ولی مهم کشیدن ما نبود و فقط در آخر نتیجه شد مشکی.. نوشتم ولی میدونم که نه روی سایت قرار میگیره و نه اگر ادمین محترم بخواد میتونه و اجازه اینکار رو داره که نظرات خلاف جهت متن نگارش شده رو به دید دیگر هموطنان برسونه.. در کل متن خبری.. خانم رهنما کلی نمره منفی داشتن و آقای خسروی کلی نمره مثبت و نظر مردم هم که دیگه همه تعریف از خسروی و کوبیدن خانم رهنما که البته به این اشکال دموکراسی 41 سال هست جامعه عادت داره 👍 مهم اینه ما خیلی خوبیم و همه هم راضی

 5. Avatar رهی گفت:

  در تصاویری که گذاشتید، آمده که: “در برگه ی شکایت، جرم های متهم (بهاره رهنما) افتراء و نشر اکاذیب، توهین و حتک حرمت عنوان شده اما بازپرس رفتار ارتکابی متهم را صرفا توهین به اشخاص موضوع ماده ی 608 قانون مجازات اسلامی تلقی نموده” که درست هم هست. تنها کلمه ی بدی که بهاره رهنما به کار برده، “مزدور” است که آن هم “توهین به اشخاص” تلقی شده.
  در فضای مجازی و همین اینستاگرم حرف هایی زده می شه و ناسزاهایی گفته میشه که “بی ادب” و “مزدور” در مقابلشون، تعریف و تمجیده!!!

  نکته ی بعدی که در این تصاویر هست اینه که “با عنایت به فقدان سابقه ی کیفری متهم و همچنین وضعیت اجتماعی ایشان، اجرای مجازات متهم به مدت 2 سال تعلیق می شود و اگر در این 2 سال جرم دیگری از این نوع مرتکب نشود، مجازاتش لغو می شود”.

  • Avatar محمود گفت:

   در پاسخ “رهی” عزیز باید بگم که …
   درسته که در اینستاگرام و امثالش ، جوانان امروزی ناسزاها و الفاظ رکیک زیادی استفاده میکنند ، اما اینکه شما برای دفاع از اشتباه یک نفر دیگه این توجیه رو بیارید قابل پذیرش نیست. شما باید اصل کار رو در نظر بگیرید که درست هست یا خیر.
   اگه بخوایم با این روند مجرم هارو محکوم کنیم هیچکس محکوم نخواهد شد!
   چراکه برای کسی که کفشی دزدیده ، باید با جمله “این همه دزدای بزرگتر از این هست.” توجیه کنیم و محکوم نکنیم.
   یا مثلا برای کسی که قتل کرده ، بگیم که “گروه داعش داره این همه قتل رو در راستای تخریب یک دین مرتکب شده. این شخص نباید محاکمه شه”.

   • Avatar رهی گفت:

    هدف من دفاع از فردی و یا توجیه اشتباه کسی نبود.
    از آنجایی که این برگه ها را سیروان خسروی منتشر کرده و بعضی قسمت هایش را رنگی کرده (از جمله “افتراء و نشر اکاذیب، توهین و حتک حرمت”) و این که ممکنه کسی توجه نکنه، من به اتهامی که بازپرس در پرونده نوشته (صرفا توهین به اشخاص) اشاره کردم.

    در این که همواره عده ای برای توجیه رفتارهای غلطی، اشتباهات و کارهای بدتری را پیش می کشند، حرفی نیست و در این که این رویه کاملا نادرست است، شکی نیست.

 6. Avatar ارغوان گفت:

  آقای خسروی بهترین کار ممکن رو انجام دادن.کاش راحتتر میشد احقاق حق کرد وانقد بدو بدو نداشت.خیلیا بخاطر دردسراش از خیرش میگذرن

 7. Avatar مهدی گفت:

  بهاره رهنما که کلا شخصیت اجتماعی و فرهنگی نداره . فکر میکنه قیافه داره که اونم اشتباه زده 😁

 8. Avatar پریسا گفت:

  اقای خسروی خوب کاری کرد احسنت بر ایشون

 9. Avatar مهرداد گفت:

  یه مشکلی هست اونم اینه که آقای خسروی شان خودشو اینقدر پایین آورده که از همچین موجودی شکایت کرده خداییش اصلا ارزش شکایت داشت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.