المپیک ۲۰۲۰

مدال طلای محمدرضا گرایی و مدال نقره‌ی علی داودی و حسن یزدانی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو

بالاخره امروز طلسم شکست و ایران در بخش کشتی فرنگی و وزنه‌برداری موفق به دریافت مدال شد. محمدرضا گرایی که در وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی به فینال رسیده بود، پس از شکست حریف اوکراینی با امتیاز ۱-۹ موفق شد تا مدال طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو را از آن خود کند. البته هنوز در بخش کشتی شانس برای دریافت مدال خواهیم داشت و فردا حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد، امید ما برای دریافت مدال دیگری در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

المپیک ۲۰۲۰

از سوی دیگر وزشکار دیگر کشورمان علی داودی نیز در بخش وزنه‌برداری موفق به دریافت مدال نقره شد. علی داودی در حرکت یه ضرب موفق شد تا ۲۰۰ کیلوگرم را به بالای سر ببرد و در جایگاه دوم گرفت.

المپیک ۲۰۲۰

در این رقابت‌ها، ورزشکار گرجستانی وزنه‌ی ۲۲۳ کیلوگرمی را در حرکت یک ضرب بلند کرد و در جایگاه نخست قرار گرفت. لاشا تالاخادزه ورزشکار گرجستانی در نهایت با بلند کردن وزنه‌ی ۴۶۵ کیلوگرم در حرکت دوضرب و در مجموع ۴۸۸ کیلوگرم توانست رکورد المپیک را جابه‌جا کند.

المپیک ۲۰۲۰

در حال حاضر کشور ایران با دریافت دو مدال طلا (محمدرضا گرایی در کشتی فرنگی)، یک مدال برنز (محمد هادی ساروی در کشتی فرنگی) و یک مدال نقره (علی داودی در وزنه‌برداری)، پس از جامائیکا در جایگاه ۲۷ قرار گرفت. در واقع تا این لحظه کاروان ایران در المپیک توکیو موفق شد تا ۴ مدال دریافت کند و باید منتظر مدال‌های بیشتر در رقابت‌های پیش رو باشیم. البته هموطنمان، سعید ملایی نیز با پرچم مغولستان توانست مدال نقره را در المپیک ۲۰۲۰ توکیو دریافت کند.

بروزرسانی: حسن یزدانی قهرمان خوب کشورمان نیز در کشتی آزاد به مرحله‌ی فینال رسید اما در مقابل حریف آمریکایی خود شکست خود و موفق شد تا مدال نقره‌ی این رقابت‌ها را بدست آورد.

حسن یزدانی

بیشتر بخوانید: سعید ملایی قهرمان جودوی ایران با پرچم مغولستان در المپیک توکیو مدال نقره دریافت کرد!
بیشتر بخوانید: کیمیا علیزاده و ناهید کیانی، با پرچم‌های مختلف در المپیک ۲۰۲۰ توکیو مقابل هم قرار گرفتند!
بیشتر بخوانید: بسکتبال ایران پس از مسابقات انتخابی به المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه یافت!

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

یک دیدگاه

  1. Avatar AB گفت:

    آفرین به این افتخار آفرینان 😘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.