افراد نامناسب برای ازدواج

افراد نامناسب برای ازدواج چه کسانی هستند و چرا نباید به آنها پاسخ مثبت داد

ممکن است شما در حال حاضر مجرد باشید و برای آینده خود به ازدواج فکر کنید. حتی شاید رابطه زناشویی خود را شروع کرده‌اید و در حال حاضر خوشی‌ها و مشکلات آن را تجربه می‌کنید. در هر صورت نیاز دارید بدانید که چه کسانی برای شما گزینه مناسبی هستند و چه نشانه‌هایی می‌توانند برای شما و رابطه جدی‌تان هشدار دهنده باشند. در این مطلب قصد داریم شما را با این موضوع که افراد نامناسب برای ازدواج چه کسانی هستند و چرا نباید به آنها پاسخ مثبت داد، آشنا کنیم. در ادامه با دینو همراه باشید.

افراد نامناسب برای ازدواج

افراد نامناسب برای ازدواج چه کسانی هستند؟

در وهله اول شما باید همیشه به یاد داشته باشید که از ازدواج با این 10 نفر به شدت خودداری کنید. این‌ها جزو برجسته‌ترین نمونه‌های افراد نامناسب برای ازدواج هستند که در صورت ادامه دادن با آن‌ها، رابطه شما را با مشکلات فراوانی روبرو می‌کنند. در ادامه با این نوع افراد آشنا شوید و سعی کنید انتخاب آگاهانه‌ای برای آینده خود داشته باشید.

#1

فرد کنترل کننده و کسی که برای کوچک‌ترین رفتارهای شما اصلاحیه دارد. ایرادها و حساسیت‌های این افراد بسیار زیاد و آزار دهنده است و در طولانی مدت غیرقابل تحمل می‌شود. با وجود چنین فردی در رابطه، شما بعد از مدتی احساس خفگی و تحت سلطه بودن خواهید داشت. به یاد داشته باشید که هرگز نباید استقلال خود را قربانی یک رابطه ناسالم کنید.

#2

فرد ناامن و بدبین و کسی که مدام به شما شک دارد و احساس می‌کند در حال خیانت کردن به او هستید. چنین فردی مدام به دنبال پیدا کردن راهی برای اثبات خیانت شما است و این موضوع به قدری ناخوشایند خواهد بود که بعد از مدت کمی راه خیانت واقعی را برای طرفین باز می‌کند.

#3

فرد معتاد (هر نوع اعتیادی از قبیل: مواد مخدر، سیگار، قمار، بازی‌های کامپیوتری، شبکه‌های اجتماعی و …) و کسی که نمی‌تواند و یا قصد ندارد وضعیت خود را بهبود ببخشد و یا با وجود قبول وضعیت نامناسب خود، تلاشی برای تغییر آن انجام نمی‌دهد. تا زمانی که شخصیت و قدرت تصمیم گیری فرد وابسته به عوامل خارجی باشد، اعتماد و تعهد در جایگاه بعدی قرار می‌گیرند.

#4

کسی که کشش و جذابیت ظاهری برای شما ندارد و شما هیچ گونه میل جنسی ویژه‌ای به او ندارید، نمی‌تواند یک رابطه سالم و مفید را برای شما به همراه داشته باشد. این عدم جذابیت به هر دلیلی، آفت یک رابطه به حساب می‌آید.

#5

فرد دارای هر نوع اختلال شخصیتی و روانی و کسی که از لحاظ رفتاری ثبات و تعادل نداشته باشد. این نوع عدم تعادل می‌تواند از اضطراب و استرس خفیف گرفته تا افسرگی مزمن و سایر بیماری‌های حاد روانی را شامل شود و شخصیت فرد را برای قبول مسئولیت سنگین ازدواج، نامناسب کند.

#6

فردی که به خاطر شما دست به خودکشی زده و یا تهدید کرده که در صورت برآورده نشدن نیازها و خواسته‌های به خصوص او، دست به خودکشی خواهد زد. چنین رفتاری نشانه بارز اختلال روانی است که نیاز به درمان دارد.

#7

فرد عصبی مزاج و خشمگین و کسی که پرخاشگر و بددهن است و با کوچک‌ترین نارضایتی و مشکلی عصبانیت خود را به بدترین شکل نشان می‌دهد. (مگر این که با کمک متخصص خود را معالجه کرده یا در حال درمان باشد.) این فرد نمی‌تواند در زندگی برای شما همراه خوب و پشتیبانی موفق باشد.

#8

فردی که با شما بیشتر از 20 سال اختلاف سنی دارد و درک صحیحی از نیازهای شما ندارد. این موضوع به صورت ناخودآگاه به دلیل بزرگ شدن در شرایط و دوره‌های اجتماعی متفاوت، درک متقابل را بسیار دشوار و تقریبا غیرممکن می‌کند.

#9

فردی که اعتقادات مذهبی و باورهای متفاوتی دارد و یا تا حدودی از نژاد و فرهنگ جداگانه‌ای است. این تفاوت‌ها در زندگی زناشویی به شکل بارزی خود را به صورت اختلافات جدی نشان می‌دهند.

#10

فردی که به خاطر شما از زندگی قبلی خود خارج شده یا تعهدات خود را نسبت به شریک قبلی خود زیر پا گذاشته است. کسی که یک بار به شریک خود خیانت کند، بار دیگر نیز این کار را با شما تکرار خواهد کرد.

نظر شما درباره افراد نامناسب برای ازدواج چیست؟ آیا شما هم تجربه خیانت یا جدایی در زندگی مشترک خود را داشته‌اید؟ چه توصیه‌هایی برای کسانی که شرایط مشابهی را تجربه می‌کنند، دارید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات ارزشمندتان در این زمینه را با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

امتیاز: 5.0 از 5 (4 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

۶ دیدگاه

 1. Avatar بهروز گفت:

  تمام خانواده های ایرانی کم و بیش درگیر این مسائل هستن و اینجوری باشه کلا نمیشه به هیشکی جواب مثبت داد

 2. Avatar امیررضا گفت:

  بسیار مفید ، مختصر و کاربردی

 3. Avatar سامان گفت:

  همه به اینترنت و موبایل و شبکه‌های اجتماعی اعتیاد دارند. همه
  و اغلب به قلیون و سیگار

 4. Avatar محدثه تنها گفت:

  بسیار مفید. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.