5 دستاورد تسلا در سال 2020

5 دستاورد تسلا در سال 2020 که انتظار می‌رود به بازار عرضه شود

سال 2019 با افزایش قابل توجه تولید و عرضه چندین محصول جدید، سال بزرگی برای تسلا بود. در سال جدید، این شرکت برخی از محصولات خود را به بازار عرضه خواهد کرد. در ادامه به معرفی 5 دستاورد تسلا در سال 2020 که انتظار می‌رود به بازار عرضه شود، می‌پردازیم. همراه دینو باشید.

5 دستاورد تسلا در سال 2020

در ادامه معرفی 5 دستاورد تسلا در سال 2020 و یک مورد ویژه را که انتظار می‌رود به بازار عرضه شود، با هم می‌بینیم.

1. مدل Y تسلا

5 دستاورد تسلا در سال 2020 مدل Y تسلا

مدل Y به احتمال زیاد در حال تبدیل شدن به سریع‌ترین پیشرفت غیرمنتظره تسلا از زمان رونمایی تا تولید است. یعنی بازه زمانی کم‌تر از یک سال.به عنوان یکی از  5 دستاورد تسلا در سال 2020، این کراس اوور الکتریکی در مارس 2019 رونمایی شد و به گفته شرکت در اواسط سال جدید به «تولید انبوه» خواهد رسید. این موضوع احتمالا به این معنی است که تولید آن در اوایل سال جدید آغاز می‌شود.

مدتی است که فضای جمع و جور در SUV ها در حال رونق است و چندین خودروساز قبلا مدل‌های الکتریکی را در این فضا عرضه کرده‌اند. در معرفی اوایل سال جاری مدل Y برخی تصور می‌کردند چیزی فراتر از یک مدل صرفا بزرگ‌تر از مدل 3 نیست. با توجه به موفقیت مدل سدان 3 در بازار، مدل Y تسلا توانایی این را دارد که به سرعت قدرت را در دست بگیرد. نسخه دوربرد (Long Range) مدل Y از 48000 دلار شروع می‌شود. این نسخه می‌تواند تا 300 مایل برد داشته باشد. نسخه موتور دوگانه دیفرانسیل تمام چرخ نیز با 4000 دلار بیش‌تر در دسترس خواهد بود. در حال حاضر انتظار داریم اولین تحویل‌ها در فوریه تا مارس 2020 اتفاق بیفتد.

2. نوسازی مدل S تسلا و Plaid

نوسازی مدل S تسلا و Plaid

وقتی برای اولین بار درباره برنامه نوسازی داخلی مدل S و X شنیدیم، تابستان سال 2018 بود. در آن زمان، این موضوع برای سال بعد برنامه‌ریزی شده بود. با این حال تسلا در پایان تمرکز خود را بر روی بالا بردن مدل 3 گذاشت و مدل Y را به مرحله تولید رساند. به همین دلیل این پروژه به عقب رانده شد و مدل‌های S و X از اهمیت کمتری برخوردار شدند. البته ما معتقدیم که این نوسازی هنوز در برنامه‌های تسلا قرار دارد.

شرکت همچنین در تلاش است تا پیشرانه سه موتوره جدید خود را با نام Plaid معرفی کند. پیش‌بینی می‌شود که پیشرفت‌های عملکردی و نوسازی فضای داخلی، به طور همزمان و در اواخر تابستان سال 2020 رخ دهد.

3. کامیون الکتریکی Tesla Semi

5 دستاورد تسلا در سال 2020 کامیون الکتریکی Tesla Semi

تسلا از کامیون سنگین وزن تمام الکتریکی خود یعنی Tesla Semi در سال 2017 رونمایی کرد. همچنین اعلام شد که در 2019 روانه بازار خواهد شد. از آن زمان این شرکت پروژه کامیون خود را با وجود داشتن هزاران پیش‌خرید با سپرده‌هایی به ارزش بین 5 تا 20 هزار دلار به تعویق انداخت. در اوایل سال جاری، شرکت اعلام کرد که قصد دارد پروژه تولید را در سال 2020 با حجم محدود شروع کند.

این خودروساز هنوز تاسیسات تولید Tesla Semi را مشخص نکرده است. بر طبق شایعات، تسلا قصد دارد کامیون را در کارخانه Gigafactory 1 در نوادا بسازد. از آن جایی که تولید پیشرانه جدید تسلا در Gigafactory 1 اتفاق می‌افتد، در مورد پیشرانه این کامیون‌ها تقریبا مطمئنیم. شایعات دیگری نیز در مورد همکاری با یک تولیدکننده خارجی برای ساخت بدنه وجود دارد. شرکت طی 2 سال گذشته برای این کامیون‌های الکتریکی رزرواسیون داشته و «ایلان ماسک» مدیر عامل شرکت گفته که قصد دارد 100000 دستگاه در سال تولید کند. نسخه‌های تولیدی به ترتیب دارای 300 و 500 مایل برد با قیمت 150000 و 180000 دلار خواهند بود. نسخه تولیدی نهایی بردی نزدیک به 600 مایل خواهد داشت.

4. باتری جدید تسلا

در اوایل سال جاری، ایلان ماسک گفت که آن‌ها مدل 3 را ساختند تا مانند کامیون تجاری، 1 میلیون مایل دوام داشته و ظرفیت ماژول‌های باتری باید بین 300000 و 500000 مایل باشند. او ادعا کرد که باتری جدیدی را در سال آینده به بازار عرضه می‌کند که ظرفیت 1 میلیون مایل برد را خواهد داشت. آن‌ها نه تنها قرار است فرمول جدیدی را برای تولیدکنندگان توسعه دهند، بلکه قصد دارند تا خودشان نیز این باتری‌ها را بسازند. طی یک سال گذشته، این خودروساز چندین شرکت با تجربه ساخت یا تجهیزات تولید باتری را خریداری کرده است. ما انتظار داریم که تسلا برنامه‌ریزی عرضه یک باتری جدید به بازار در اوایل سال 2020 را در مراسم روز Battery and Powertrain Investor اعلام کند.

5. Tesla App Store

5 دستاورد تسلا در سال 2020

در حالی که تسلا به طور رسمی چیزی در این مورد اعلام نکرده است؛ ما انتظار داریم که این خودروساز یک بستر فروشگاه برنامه‌ای را در اختیار مردم قرار دهد. این حرکت به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌ها و بازی‌هایی را برای وسایل نقلیه تسلا منتشر کنند. از آن جایی که مدل S در سال 2012 عرضه شد، این خودروساز به طور متناوب در مورد انتشار کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) صحبت کرده است. آن‌ها می‌خواهند یک اکوسیستم کامل برنامه شخص ثالث را در صفحه‌های لمسی مرکزی غول‌پیکر خود ایجاد کنند. API غیررسمی تسلا ساخته شده که برخی از برنامه‌های شخص ثالث بسیار اساسی را فراهم می‌سازد، اما آن‌ها هنوز SDK را منتشر نکرده‌اند.

امسال ماسک گفت که تسلا می‌تواند با رشد ناوگان خود، بستر برنامه‌ها و بازی‌ها را باز نماید. اعتقاد بر این است که تا پایان سال 2020، این ناوگان به بیش از 1 میلیون وسیله نقلیه برسد. عددی که برای عملی کردن یک فروشگاه برنامه‌ای کافی است.

مورد ویژه 5 دستاورد تسلا در سال 2020

آیا تسلا رودستر قرار است به عنوان مورد ویژه 5 دستاورد تسلا در سال 2020 عرضه شود؟ به طور رسمی، نسل بعدی تسلا رودستر قرار است در سال 2020 به بازار بیاید. ماسک در اظهارات اخیر خود درباره زمان دقیق آن صحبتی نکرده است. همین طور بعید است که رودستر جدید در 2020 به مرحله تولید برسد. با این حال ممکن است نمونه اولیه به روز شده را در اواخر سال پیش رو ببینیم.

نظر شما چیست؟ چه موارد دیگری را می‌توان به 5 دستاورد تسلا در سال 2020 افزود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Electrek

بیش‌تر بخوانید: Cybertruck سایبرتراک تسلا در صنعت کمپرها و تریلرها اختلال ایجاد خواهد کرد

بیش‌تر بخوانید: ایلان ماسک: آزمایش شناور رودستر تسلا با محموله SpaceX در اواخر سال آینده

امتیاز: 3.3 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.