آیا خوردن غذای حیوانات خانگی می‌تواند منجر به مرگ شود ؟

آیا انسان می‌تواند غذای حیوانات خانگی را با خیال راحت بخورد؟ آیا این احتمال وجود دارد که خوردن غذای حیوانات شما را مریض کند یا بکشد؟ به گفته دانا هونس، استادیار دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه کالیفرنیا، پاسخ کوتاه این است که اگر غذای حیوانات خانگی آلوده باشد، می‌تواند برای انسان مضر باشد.

مضرات خوردن غذای حیوانات خانگی

پاتوژن‌های منتقله از غذا مانند سالمونلا و  E. coli بر روی غذای حیوانات خانگی تاثیر می‌گذارند، درست مانند غذای انسان. به همین دلیل مهم است که برای محافظت از دوستان پشمالوی خود، دستورالعمل‌های نگهداری غذای حیوانات خانگی را به درستی رعایت کنید. طبق گفته Healthline، سازمان غذا و داروی ایالات متحده توصیه می‌کند که غذای خشک و کنسرو شده حیوانات خانگی را در مکانی خنک و خشک که کمتر از 80 درجه فارنهایت (26.6 درجه سانتیگراد) است، نگهداری کنید.

به گفته دانا هونس، از آنجایی که ما اغلب به اندازه غذای خودمان در نگهداری غذای حیوانات خانگی دقت نمی‌کنیم، خوردن غذای حیوان خانگی ممکن است خطر آلودگی بیشتری داشته باشد.

او به Live Science گفت که بیشتر غذای حیوانات خانگی از باقیمانده‌های غذایی و محصولات جانبی تشکیل شده است. قطعاتی مانند پودر استخوان، ضایعات گوشت و احشاء (مانند معده، روده بزرگ یا زبان) از کشتارگاه‌ها یا محصولات جانبی سویا و غلات از کارخانه‌های فرآوری، اجزای اصلی غذای حیوانات خانگی را تشکیل می‌دهند.

اگرچه این مواد ممکن است خیلی اشتها آور نباشند، اما غذای حیوانات خانگی از منابعی مشابه غذای انسان تهیه می‌شود. بنابراین ذاتاً سمی نیست و در شرایط اضطراری و کمبود مواد غذایی، بی‌خطر است. با این حال، باید از خوردن برخی غذاهای خام مخصوص حیوانات خانگی اجتناب کنید. غذای حیوانات خانگی منبعی از کالری و پروتئین است. اما مهم است که به یاد داشته باشید غذای حیوانات خانگی برای نیازهای منحصر به فرد حیوانات خانگی طراحی شده است، نه انسان!

خوردن غذای حیوانات

به عنوان مثال، غذاهای سگ شامل ویتامین K است که می‌تواند در مقادیر زیاد برای انسان سمی باشد. از طرفی سگ و گربه هر دو ویتامین  C را خود تولید می‌کنند، ماده مغذی که انسان باید از غذا دریافت کند، بنابراین از برخی غذاهای مخصوص حیوانات حذف می‌شود. به عبارت دیگر، مصرف طولانی مدت غذای حیوانات خانگی در انسان، خطرات کمبود مواد مغذی را به همراه دارد.

در نهایت، غذای حیوانات خانگی برای انسان سمی نیست، اما ایده آل هم نیست. می‌توانید آن را امتحان کنید یا در شرایط اضطراری از آن استفاده کنید اما این یک راه حل بلند مدت نباید باشد.

بدون امتیاز
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.