اصغر فرهادی

افتخاراتی دیگر از فیلم “همه می دانند” اصغر فرهادی در جشنواره فیلم اسپانیا

بر اساس جدیدترین اخبار، فیلم “همه می‌دانند” اصغر فرهادی که یک فیلم اسپانیایی است، در جشنواره فیلم اسپانیا نامزد دریافت جایزه در 8 بخش مختلف شد. این جشنواره فیلم که “گویا” نام دارد درواقع مهم‌ترین جشنواره‌ی فیلم اسپانیا بوده و به اسکار اسپانیا معروف است. به‌طورکلی باید بگوییم که جوایز جشنواره گویا یکی از معتبرترین جوایز اسپانیا و جوایز سینمایی جهان محسوب می‌شود. اصغر فرهادی، افتخار کشورمان در این مراسم نامزد 8 جایزه‌ی مختلف شد و با فیلم “همه می‌دانند” نظر داوران و مخاطبان را به خود جلب کرد.

اصغر فرهادی در چه بخش‌هایی از جشنواره گویا، نامزد دریافت جایزه شد؟

اصغر فرهادی

فیلم “همه می‌دانند” اصغر فرهادی در بخش‌هایی چون بهترین فیلم، بهترین کارگردانی (اصغر فرهادی)، بهترین فیلم‌نامه (اصغر فرهادی)، بهترین بازیگر نقش اصلی مرد (خاویر باردم)، بهترین بازیگر نقش اصلی زن (پنه لوپه کروز)، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (ادوارد فرنادز)، بهترین ترانه اصلی (خاویر لمون) و بهترین تدوین (هایده صفی یاری)، نامزد دریافت جایزه شده و این خبر خوشایندی برای ما ایرانیان محسوب می‌شود. فرهادی حتی اگر نماینده‌ی ایران نباشد بازهم از افتخارات کشور و مردم ایران محسوب می‌شود و بارها باعث حضور نام ایران در عرصه‌ی جهانی سینما بوده است.

فیلم فرهادی که ستارگانی چون پنه لوپه کروز و خاویر باردم را در خود جای‌داده، قطعاً فیلم خوش ساختی است و قطعاً هنر کارگردانی فرهادی، تماشاگران را متحیر خواهد کرد. فرهادی اعلام کرد که این فیلم در سینماهای ایران اکران نخواهد شد اما با آماده شدن زیرنویس اوریجینال و اصلی فارسی، این فیلم در اختیار ایرانیان به‌صورت رایگان نیز قرار خواهد گرفت و مردم ایران می‌توانند این فیلم را از طریق اینترنت ببینند.

مراسم اعطای جوایز جشنواره گویا اسپانیا در تاریخ 2 فوریه یا 13 بهمن برگزار می‌شود و امیدواریم که اصغر فرهادی در این جشنواره چندین جایزه را از بخش‌های مختلف دریافت کند. همچنین امیدواریم که این فیلم فرهادی در دیگر جشنواره‌هایی چون اسکار هم حضور پیدا کند و جوایزی در جشنواره‌های دیگر نیز دریافت نماید.

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: majdi.mahta@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.