بسکتبال ایران

بسکتبال ایران پس از مسابقات انتخابی به المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه یافت!

تیم ملی بسکتبال ایران امروز ۱۷ شهریور در آخرین رقابت انتخابی المپیک به المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه یافت. بسکتبال کشورمان امروز در آخرین بازی خود مقابل فیلیپین موفق به پیروزی شد و بازی را ۹۵-۷۵ به پایان رساند. بسکتبال کشورمان اولین رشته ورزشی است که برای مسابقات المپیک توکیو انتخاب شده است. در ادامه جزئیات این خبر را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

حضور بسکتبال ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو

بسکتبال ایران

تیم ملی بسکتبال کشورمان با اعضای  بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، صمد نیکخواه بهرامی (کاپیتان)، حامد حدادی و محمد حسن‌زاده را در این مسابقات شرکت کرد و با مربی گری مهران شاهین طبع، موفق به برد تیم ملی و دریافت سهمیه المپیک شدند. بسکتبال کشورمان اولین حضور خود در المپیک را در سال ۱۹۴۸ تجربه کرده بود و این سومین باری است که ایران در زمینه بسکتبال در المپیک حضور پیدا می‌کند.. مرحله یکم با نتیجه ۳۰ بر ۲۴، مرحله دوم با نتیجه ۱۸ بر ۱۰، مرحله سوم با نتیجه ۲۷ بر ۱۶ و در نهایت مرحله چهارم با نتیجه ۲۰ بر ۲۵ به پایان رسید و برد ایران را رقم زد. در این میان باید اشاره کنیم که حامد حدادی با دریافت ۱۹ امتیاز، عنوان امتیازآور‌ترین بازیکن زمین را گرفت و بهنام یخچالی هم تاثیرگذار ترین بازیکن زمین شناخته شد.

از سوی دیگر چین در مقابل نیجریه شکست خورد و نیجریه عنوان بهترین تیم بسکتبال آفریقایی را دریافت. ایران در این دوره از رقابت‌ها بازی‌های خوبی را به تصویر کشید و حق حضور در المپیک ۲۰۲۰ را داشت.. اکنون ایران به عنوان نماینده آسیا و نیجریه به عنوان نماینده آفریقا در المپیک حضور خواهند یافت. دیگر تیم ها نیز به زودی مشخص خواهند شد و امیدواریم که ایران در این حضور خود و در بازی های المپیک نیز مانند بازی امروز بدرخشد و بتواند با جوایز و مدال به ایران بازگردد. برای تیم ملی بسکتبال کشورمان آرزوی موفقیت داریم.

امتیاز: 4.5 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.