تولد فرزند رامبد جوان

انتقادها به تولد فرزند رامبد جوان و نگار جواهریان در کانادا برای چیست؟

آقای “رامبد جوان” که در سال‌های اخیر به دلیل افزایش فعالیت‌های تلویزیونی خود، از جمله برنامه محبوب “خنداونه” که از شبکه نسیم پخش می شد بسیار شناخته شده است، این روزها درگیر یک حاشیه دیگر از جنس انتقادات ایرانی شده است که به خبر دست اول شبکه‌های اجتماعی نیز مبدل شده است. داستان از چه قرار است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا انتقادها به تولد فرزند رامبد جوان و نگار جواهریان را مورد بررسی قرار دهیم.

انتقادها به تولد فرزند رامبد جوان و نگار جواهریان

فیلم سینمایی “قانون مورفی” به کارگردانی رامبد جوان برای اکران در تورنتو راهی کشور کانادا شده و با حضور بازیگران و کارگردان این فیلم اکران خود را آغاز کرد. قانون مورفی یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی اخیر بوده که بسیار مورد تحسین تماشاگران قرار گرفته است.

خانم نگار جواهریان، همسر آقای رامبد جوان که خود از بازیگران شناخته شده سینما و تلویزیون ایران هستند، در ماه‌های پایانی بارداری به سر برده و به روزهای وضع حمل خود نزدیک هستند. اما داستان از آنجایی آغاز می شود که منتقدان اینطور برداشت کرده‌اند که رامبد جوان و نگار جواهریان به صورت عمدی زمان اکران فیلم قانون مورفی در کانادا را به گونه‌ای برنامه ریزی کرده اند که با زمان به دنیا آمدن فرزندشان تطبیق پیدا کرده و موفق به دریافت اقامت کانادا برای اولین فرزند خود شوند.

تولد فرزند رامبد جوان

قانون مورفی که در دی ماه سال گذشته در سینما‌های کشور اکران شده بود، حالا برای اکران بین المللی راهی تورنتو شده است. انتقادها زمانی بیشتر شد که منتقدان در شبکه‌های اجتماعی، گفته ها و شعارهای آقای رامبد جوان در برنامه طنز خندوانه را هدف قرار داده و اینطور برداشت کرده اند که ایشان به گفته‌های خود در زمینه کیفیت و شرایط زندگی در ایران پایبند نیستند. رامبد جوان سبک ارتباط نه چندان نوآورانه اما جالب توجهی را در جذب مخاطبان برنامه خندوانه به نمایش گذاشت؛ یکدلی، دوری از خستگی‌های روزانه و فاصله گرفتن با مشکلات متعدد اقتصادی و اجتماعی جامعه ایران، تمرکز و پایه ریزی اولیه برنامه خندوانه بود.

رامبد جوان به همراه کمدین‌هایی که گاها در این برنامه حضور پیدا می‌کردند، قصد داشت تا برای ساعاتی ذهن مردم را به دور از تمامی مشکلات مشهود، به سمت شادی برده و کمی از سنگینی تفکرات یک ایرانی، دست کم برای ساعاتی بکاهد. از آنجایی که برنامه‌های طنز صدا و سیما بسیار محدود بوده و حتی برنامه‌هایی مانند “برنامه 90” که با وجود طرفداران بسیار، به سادگی از کنداکتور صدا و سیما حذف می‌شوند، برنامه‌ای مانند خندوانه موفق به جذب مخاطبان بسیاری شده بود.

آیا انتقاد به خصوصی ترین انتخاب های سلبریتی ها در ایران واکنش سالمی است؟

واکنش به کوچکترین اعمال سلبریتی‌ها در سراسر جهان یک امر عادی و اپیدمی جامعه مدرن قلمداد می‌شود؛ اما در این مورد شاید این انتقادها کمی زیاده‌روی به حساب آمده و قابل تامل باشند. حتی در صورتی که آقای رامبد جوان و همسر ایشان انتخاب کرده باشند که فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورند، می‌توان گفت که خصوصی ترین تصمیمی است که می‌توانسته مابین یک زوج اتخاذ گردد.

تولد فرزند رامبد جوان

در نتیجه شاید انتقادها به چنین تصمیمی کار چندان صحیحی قلمداد نشود. به دلیل فشارهای اقتصادی، کاهش آزادی‌های اجتماعی و روند رو به رشد مشکلات ایرانیان در سالهای اخیر، مهاجرت به یک تئوری اولیه برای بسیاری از مردم تبدیل شده است. شیوه‌هایی از جمله مهاجرت‌های کاری تا تحصیلی و … این روزها و حتی قبل از آن مد نظر بسیاری از مردم ایران قرار داشته و حتی سلبریتی و شخصیت‌های تلویزیونی هم از آن مستثنی نیستند. از این رو نمی‌توان به تصمیماتی نظیر زایمان در خارج از کشور خرده گرفت.

همچنین شاید بهتر باشد که به تصمیمات خصوصی مردم، کما اینکه آنها از سلبریتی‌های ما باشند احترام گذاشته و در برخی از انتقادها تجدید نظر کرد. البته به دلیل شعارهای جدی و متعدد آقای جوان در برنامه خندوانه، شاید بتوان برخی از این انتقادها را جدی گرفت. آیا چنین تصمیمی از محبوبیت و مقبولیت آقای جوان خواهد کاست؟ آیا واقعا عملکرد وی در انتخاب محل زایمان فرزند جدید در کانادا با گفته‌های پیشین وی مغایرت دارد؟ آیا هیچ آینده روشنی برای فرزندان در ایران دیده نمی شود؟

امتیاز: 3.8 از 5 (10 رای)

۲۶ دیدگاه

 1. Avatar سعادت گفت:
  0

  سلام به هموطن های گرامی
  این دیگه سنت و رسم و فرهنگ طبقه مرفه تازه بدوران رسیده رانتی ایرانی ها شده تولد بچه در فرنگ و ملل جهان اول برای بیمه خوشبختی که البته از نظر وجدانی و انسانی و خصوصی و نه نگاه ملی بهترین کاری که هر پدر مادری میتونه برای فرزندش بکنه همین هست چون بعدها برای مهاجرت مشکلات و گره های کور و مصیبتهای پناهندگی بسیاره و پدر مادری که دلسوز فرزندش هست فقط همچین کاری میکنه و بسیار جای تحسین داره چون خودش و برای رفاه فرزندش به دردسر بزرگی میندازه وجدان پدر مادری همین دلسوزی هاست نه خودخواهی های اونها که بی ارزشه !!
  اما از نگاه ملی کشوری و پاتریوتی بله این کار یک خیانت واضح به کشور و میهن و مردم خودت هست تو داری میگی من در سرزمین های دشمن ملت خودم فرزندم رو بدنیا میارم چون ملت و میهن خودم رو لایق و مناسب زندگی نمیدونم و کار بسیار زشت و ناشایستی هست این کار از خیانت و جاسوسی یک گام پایینتر هست از نگاه سیاسی و ملی دارم توضیح میدم و پیام این کار اشکار هست و هر کسی به چنین کاری اقدام کردم بدلیل شرایط حساس کشور باید شناسنامه ایرانی فرد باطل بشه این تندروی نیست هموطنان این خیانت هست و سزاوار چنین مجازاتی بچه های همین ها با این شناسنامه های خارجی بدلیل رفاه بالا بعد ها و در نسل اینده امورات این کشور رو بدست میگیرند مطمن باشید چون شهرت و ثروت دو بال برای کسب مقامات سیاسی در هر ملتی هست همین ها بعد ها خاک و ناموس ایرانی را به دشمنان ما براحتی و طی یک معامله تجاری شیرین و پر منفعت خواهند فروخت اینها حق داشتن شناسنامه ایرانی ندارند این قضاوت احساسی نیست بلکه مربوط به اینده این کشور و نام ایران هست.
  این دو مدل متفاوت قضاوت هیچ تضادی با هم ندارند و هر دو درست هستند باید یاد بگیریم قضاوت های ما بر پایه عقل و دلایل روشن باشند بدون دخالت احساسات و بر پایه واقعیت ولی همیشه ملاک اصلی باید حقیقت باشد جبهه گیری های احساسی فقط ما را بیچاره تر و درمانده تر میکنند عقل و منطق تنها راه نجات کشور ماست

  • Avatar علی گفت:
   0

   سلام.
   فوق العاده بود نظرتون.
   اگر کسی اونور آب رو دوست داره ، میتونه به اونجا بره.
   کسی هم جلوش رو نگرفته.
   ولی حق هم نداره که ادای آدمای میهن پرست رو دربیاره.
   بنده ، منظورم آقای رامبد جوان نیست. میتونه هرکسی باشه که دَم از ایرانی بودن میزنه ولی نگاهش به کشورهای دیگه است.

 2. Avatar متاسفانه ایرانی گفت:
  0

  شمام بتون پول جمع کن

 3. Avatar alir گفت:
  0

  هر دروغی که گفته میشه قرضی هست به حقیقت ….
  متعصفانه کشور ما هم سالهاست که از کوچک بزرگش درگیر همین مسعله هستن و باید به زودی هم منتظر انفجار این دروغ ها به شکل کاملا فیزیکی بود.

 4. Avatar حميد گفت:
  0

  وطن پرستى رو باید از انگلیسیها یاد گرفت!!
  زمانى که اینگلیسیها براى نفت به ایران اومدن البته با زن و بچه!!
  زمان به دنیا رسیدن بچه هاشون اجازه نداشتن توى خاک ایران اون رو بدنیا بیارن !!!
  میدونید که براى چى؟؟؟؟
  زن حامله رو میبردن توى یه کشتى در خلیج فارس
  اونجا بچه هاشون رو بدنیا بیارن!!
  (به قول خسرو معتضد تاریخدان ایران)

  • Avatar علی گفت:
   0

   سلام حاج حمید.
   عاشقتم.
   یاعلی(ع)

 5. Avatar سارا گفت:
  0

  پس با این حساب اینکه مسوولان سیاسی هم بچه هاشون دو تابعیتی هستند و ساکن کشور دوست و برادر آمریکا، مساله خصوصیه و واکنش مردم “فضولی”. بیچاره مردم ایران که سیاسیون و هنرمندانشون ایران رو فقط واسه چاپیدن و پول در آوردن لایق می دونند و نه برای به دنیا آوردن و زندگی فرزندانشون. رامبد جوان تا تونست از محبوبیتش و آنتنی که داشت استفاده کرد تا این ستاره مربعها رو تغذیه کنه و اونوقت کلی پول رو ریخت تو شکم کشوری که فرش قرمز واسه دزدهای ما (مثلا خاوری) پهن کرده.

  • Avatar علی گفت:
   0

   سلام.
   فوق العاده بود.
   ان شاءالله همیشه همین رویه رو در متتن هاتون داشته باشید.
   شجاعت و صداقت ، و همچنین نترسیدن از سرزنش دیگران.
   متشکرم.
   یاعلی(ع)

  • Avatar متاسفانه ایرانی گفت:
   0

   ینی کانادا انقد بیچاره شده برا دزدای ایرانی فرش پهن کنه؟
   رامبد جوان خوب کردی ب فکر بچه ای. اینایی که پشتت حرف میزنن بخاطر اینکه خودشون نمیتونن برن

   • Avatar علی گفت:
    0

    … همه را به کیش خود پندارد.
    چون شما اینطور فکر میکنید ، دلیل بر این نیست که همه اینطور فکر میکنند.
    شما در واقع دارید خودتون رو در آینهء دیگران می بینید.

 6. Avatar elliot گفت:
  0

  من ب شخصه ک ی فرد عادی هستم اگر روزی بخام …. ب یک کشور خارجی میرم تا اونجا متولد شه بچه . حرف از سرزمین مادری و نمیدونم وطن پرستی نزنید ک ایران 40 سال پیش نابود شده .

  • Avatar علی گفت:
   0

   این شما هستید که نابود شدید.
   ایران همیشه پابرجاست.
   در تاریخ و تا ابد ، از شماها فقط لکهء ننگی باقی خواهد ماند.
   اینقدر هم دست و پا نزنید.
   تازه 40 ساله که ایران روی پای خودش ایستاده ، و دشمنان خارجی و خائنان داخلی مثل شماها ، تو این 40 سال ، هیچ غلطی نتونستید بکنید.
   برید و از عصبانیت بمیرید.
   تا افرادی در این سرزمین بیدار و هوشیار هستن ، نمیذارن که آدمای کثیفی مثل شما ، ایران رو به لجن بکشن.
   اگر هم خوشتون نمیاد که ایران باشید ، میتونید از خاک کشور ما بیرون برید.
   برید پیش ترامپ یا ملکه انگلیس ، شاید بخاطر خیانت به ایران ، یه تیکه استخوان جلوتون پرت کنن.
   خودفروش خائن کثیف.
   همین شماها هستید که با رای دادن به آدمایی مثل خودتون ( چه در ریاست جمهوری و چه در مجلس )، سعی کردید که ایران سقوط کنه ، ولی بفضل خدا و مدد حضرت مهدی (عج) ، تیرتون به سنگ خورد.
   الآن دیگه خدارو شکر ، مردم بهتر شماها رو میشناسن.
   هم شماها رو و هم اهداف پلیدتون رو.
   دیگه دستتون رو شده.

 7. Avatar reza گفت:
  0

  قضیه رامد جوان دقیقا مثل داستان آزاده نامداریه
  کسی با اینکه افراد فرزندشونو کجا به دنیا بیارن کاری نداره ولی وقتی کسی برای مردم نقش بازی میکنه و خودش شخصیت متفاوتی داره ، اون موقع انتقاد کاملا صحیح و وارده
  رامبد جوان اومده از تفکراتی حرف زده و دفاع کرده که خودش هیچ اعتقادی بهشون نداره و از همه بدتر اینکه سعی کرده این دیدگاه به مردم انتقال بده
  در کل باید منتظر اتفاقات بدتری باشه رامبد جوان وقتی برمیگرده ایران

 8. Avatar بی نام گفت:
  0

  مردم ایران ما شما رو خیلی دوست داریم خیلی
  ولی بچه مونو کانادا به دنیا میاریم عالیه خیلی

 9. Avatar ایمان گفت:
  0

  از قدیم گفتن گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف بو میده …..!!!!!!

  • Avatar متاسفانه ایرانی گفت:
   0

   هزار تا لایک

   • Avatar علی گفت:
    0

    اگر یه ذره فکر داشتید ، خودتون رو اینقدر ذلیل نمیکردید.

 10. Avatar عادل گفت:
  0

  اینجور آدمها تو چشم هستن و با حمایت مردم ایران و توی همین سرزمین به شهرت،پول،موقعیت اجتماعی و….رسیدن حالا چرا باید نمک بخورن و نمکدان بشکنن!؟
  اینجور کارها یعنی اینکه ایران و ایرانی ارزش زیادی نداره و حتما باید تبعه کشورهای خارجی باشی تا ارزشمند باشی حالا من نمیدونم ایشون عمدا این کارو کرده یا خیر ولی در کل اینجور کارها توهین آشکار به ملت ایران هست.
  در ضمن سلبریتی های ورزشی و سینمایی و سیاسی خاک پای دانشمندان و علمای بزرگ و پاسدارن بی ادعای این سرزمین که نماد و اصل و حقیقت کشور ایران هستند نیستند چه برسه به اینکه بخوان با اونا مقایسه بشم..

  • Avatar علی گفت:
   0

   سلام بر کربلایی عادل.
   خاک پاتم.
   یاعلی(ع)

  • Avatar متاسفانه ایرانی گفت:
   0

   شمام بتون پول جمع کن

 11. Avatar عباس گفت:
  0

  در سرزمین پاکان یعنی ایران بزرگ به دنیا اومدن اول لیاقت دوم صداقت سوم انسانیت و چهارم داشتن ژن اصیل ایرانی میخواد بنده افتخار میکنم که ایرانیم و در این سرزمین پاک به دنیا اومدم حالا شاید چهارتا ادم بد هم در این سرزمین باشند ما نباید این رو به پای کل ایران بنویسیم با چشم سر خواهیم دید روزی این غربیها برای به دنیا اوردن بچه هاشون در ایران سر و دست میشکنند.
  اندکی صبر سحر نزدیک هست.

  • Avatar علی گفت:
   0

   سلام بر حاج عباس عزیز.
   همیشه نظراتتون ، دشمن شکن و خط شکن است.
   خدا حفظت کنه.
   دوست دارم.
   یاعلی(ع)

  • Avatar متاسفانه ایرانی گفت:
   0

   خوبه که هنوز امیدوارانی تو این خاک هست

   • Avatar علی گفت:
    0

    ناامید فقط شیطان هست.
    نکنه تو شیطانی که ناامیدی؟
    ما امیدمون به رحمت خداست ، ولی آدمی مثل شما و امثال شما ، امیدتون به کانادا و آمریکا هست.
    امیدوارم آمریکا و کانادا ، دسترنج این خوش خدمتی تون رو به شما بدهند.
    و اِلا نه دنیا دارید و نه آخرت.

 12. Avatar محمد گفت:
  0

  این مسئله رو اگر نشه نقد کرد قطعا جای حمایت نداره

 13. Avatar سید گفت:
  0

  اصلا مهم نیست که کدام ایرانی یا حتی سیلیبریتی چه تصمیمی می گیره و یا بچه ش رو کجا بخواد به دنیا بیاره
  طبیعتا به هیچ کس مربوط نیست
  ولی اگر من یه چیزی رو ادعا کنم و خیلی ازش دم بزنم و یا حتی به این و اون گیر بدم که چرا کردی غلط بود بعد زیرش بزنم و خودم کاری رو که نادرست می دونستم انجام بدم مسئله کاملا فرق می کنه و جای انتقاد و اشکال داره
  دیگه خصوصی نیست
  چون من ادعای خودم رو در عموم به اشتراک گذاشتم
  ادعا هم فقط لفاضی نیست می تونه فعل یا تقریر باشه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.