همرفیق

علت حذف شبنم مقدمی از برنامه همرفیق شهاب حسینی در نماوا

برنامه همرفیق با اجرای شهاب حسینی و گروه موسیقی بمرانی از نماوا پخش می‌شود. در این برنامه مهمانان مختلفی دعوت شده‌اند که مهمان قسمت هشتم شبنم مقدمی بود. در هر قسمت مهمانان باید یک آهنگ با گروه بمرانی بخوانند یا با این گروه موسیقی همخوانی و همراهی کنند.

در قسمت هشتم این برنامه، شبنم مقدمی مهمان بود و طبق روال به همراهی و همخوانی با گروه بمرانی دعوت شد و اشاره کرد «من که نمی‌توانم بخوانم اما خوانندگی احساس خوبی است و با نمایش متفاوت است». در نهایت نیز گروه بمرانی آهنگ «گذشتن و رفتن پیوسته» را با همراهی شبنم مقدمی اجرا کردند و در این همراهی صدای واضحی از شبنم مقدمی هم به گوش نمی‌رسید که قوانین این چنینی را نقض کرده باشد. با این حال این همخوانی موجب شد تا قسمت هشتم همرفیق به کلی از سری این برنامه در نماوا حذف شود. تا این لحظه نیز نماوا توضیحی در این رابطه ارائه نکرده است.

همرفیق

به طور کلی محدودیت خوانندگی زنان، یک ممنوعیت آزاردهنده و نابرابر است و مانع موفقیت بسیاری از زنان این عرصه می‌شود. در سال‌ ۹۷ نیز ماجرای تک‌خوانی نگین پارسا در کنسرت حمید عسکری حواشی زیادی را به دنبال داشت و در نهایت باعث ممنوعیت کاری این هنرمند شد. این محدودیت جز اینکه مانع رشد بانوان هنرمند کشورمان در زمینه آواز ‌شده و در نهایت به مهاجرت این هنرمندان ختم ‌شود، نتیجه‌ی دیگری نداشته است.

بیشتر بخوانید: ماجرای تکخوانی یک هنرمند خانم در کنسرت حمید عسکری پایان خوشی نداشت!

امتیاز: 5.0 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

۴ دیدگاه

 1. Avatar میلاد گفت:

  خیلی مطلب چرتی بود

 2. Avatar مصطفی گفت:

  به نظرتون آیا زنان خواننده برای جامعه سود دارند یا زنان دانشمند مثل مریم میرزاخانی؟!

  • Avatar محسن گفت:

   در جامعه ای که زنان خواننده به دلیل تعصب جنسیتی حضور نداشته باشند زنان دانشمند نیز ممکن است منزوی شوند و سر از جامعه بیگانه در آورند ، من عاشق تعصبات شما ملت هستم یعنی کشته مرامتون هستم

 3. Avatar روحی گفت:

  “این محدودیت جز اینکه مانع رشد بانوان هنرمند کشورمان در زمینه آواز ‌شده و در نهایت به مهاجرت این هنرمندان ختم ‌شود، نتیجه‌ی دیگری نداشته است.”

  تجربه نشون داده چنین تفکراتی ختم به کجا میشه.
  نمونه واقعی افراد با تفکر غلط رو دیدم و عاقبتشون رو هم دیدم.
  امیدوارم دیر نشه اینکه بفهمید برابری واقعی با چیزی که شما فکر می کنید چیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.