10 بازی خانوادگی سرگرم کننده

10 بازی خانوادگی سرگرم کننده برای یک دورهمی لذت بخش و مفرح

جالب است بدانید که برای بسیاری از خانواده‌ها، بازی کردن در شب‌های دورهمی یک سنت بسیار مهم و بزرگ است. از آن جایی که همیشه نیاز به تهیه یک بازی فکری گران قیمت ندارید و می‌توانید با چند وسیله ساده و کاملا ارزان، بازی‌های متنوعی را در کنار یکدیگر انجام دهید، ما تصمیم گرفتیم در این مطلب شما را با چند ایده جدید و متفاوت آشنا کنیم. در ادامه با همراهی دینو 10 بازی خانوادگی سرگرم کننده برای یک دورهمی لذت بخش و مفرح را بخوانید و جمع‌های خود را شادتر کنید.

10 بازی خانوادگی سرگرم کننده

فرقی ندارد که بخواهید برای یک دورهمی خانوادگی در شب ایده بگیرید و یا نیاز به یک بازی جدید برای جمع دوستی خود دارید، ما در این مطلب مجموعه‌ای بسیار جذاب از ایده‌های سرگرم کننده بازی‌های دسته جمعی را برای کمک به شما جمع آوری کرده‌ایم. 10 بازی خانوادگی سرگرم کننده را در ادامه بخوانید.

10 بازی خانوادگی سرگرم کننده برای یک دورهمی لذت بخش و مفرح

1. پانتومیم دوره‌ای

در این نسخه از بازی با کاغذ و مداد، همه اعضا دور یک دایره می‌نشینند و یک عبارت ساده را یادداشت می‌کنند. آن‌ها سپس کاغذهای خود را به نفر بعدی می‌دهند که وظیفه ترسیم عبارتی را که دریافت کرده به عهده دارد. وقتی نقاشی‌ها تمام شد، همه کاغذ خود را تا می‌کنند تا عبارت را پنهان کنند و سپس آن را به شخص دیگری منتقل می‌کنند. سپس این فرایند تکرار می‌شود: شخص سوم عبارتی را در توصیف نقاشی می‌نویسد، نفر چهارم عبارت جدید را ترسیم می‌کند و غیره تا زمانی که کاغذ به دست نویسنده اصلی برسد. چه کسی می‌داند عبارت نهایی به چه چیزی تبدیل شده است!

2. تنیس بادکنکی

تا به حال شده که بخواهید در داخل خانه تنیس بازی کنید؟ با یک ایده جدی می‌توانید به راحتی و بدون هیچ دردسری این کار را انجام دهید. فقط کافی است چند عدد بادکنک محکم را باد کنید و از آن‌ها به عنوان توپ خود استفاده کنید. برای رسمی‌تر شدن کار از راکت‌های واقعی یا هر چیزی شبیه به آن‌ها استفاده کنید. تیم تشکیل دهید و برای هر ضربه موفق، امتیاز در نظر بگیرید. بازی با بادکنک همیشه یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات داخل منزل است.

3. لی لی داخل منزل

رویکرد جدیدی برای بازی لیلی در داخل منزل وجود دارد و آن هم استفاده از نوارهای رنگی برای کشیدن کادر دور خانه‌هاست. قبل از شروع محوطه‌ای مناسب را برای بازی خالی کنید و مطمئن شوید در اطراف خطری شما را تهدید نمی‌کند؛ چرا که احتمال افتادن شما هنگام پریدن روی خانه‌ها همیشه وجود دارد. با کمک چسب یا نوارهای رنگی و قیچی، لی لی خود را بکشید. این بازی سنتی به طور معمول دارای شش تا هشت خانه است؛ اما، اگر فضای کافی دارید، چرا خانواده خود را به چالش نمی‌کشید؟

4. بولینگ داخل سالن

یک مکان خوب در خانه پیدا کنید تا یک خط بولینگ داخلی را ایجاد کنید. سپس یک توپ و 10 بطری پلاستیکی خالی را برای شروع بازی کنار بگذارید. بطری‌ها را درست مانند بازی بولینگ سنتی، مثلثی و به صورت چهار ردیف در پشت و سپس سه، دو و یک در سه ردیف بعد، مرتب کنید. پس از تنظیم محل بطری‌ها، همه چیز آماده یک رقابت جدی است.

5. مسابقه هواپیماهای کاغذی

این بازی خانوادگی ساده برای انجام دادن در خانه همچنین می‌تواند به کودکان در زمینه آیرودینامیک نیز آموزش دهد. تعدادی ورق کاغذی صاف را بین اعضای خانواده پخش کنید و از آن‌ها بخواهید که بهترین هواپیمای کاغذی خود را بسازند. سپس به تمام هواپیماها فرصت یک پرواز آزمایشی از یک قسمت طولانی و باز خانه خود را بدهید. هواپیمایی که دورترین فاصله را پرواز کند، برنده می‌شود. شما می‌توانید این کار را بارها و بارها با تغییر نوع طراحی هواپیمای خود تکرار کنید و از دور هم بودن لذت ببرید.

6. پانتومیم سنتی

این بازی هرگز قدیمی نمی‌شود. به دو تیم تقسیم شوید و از هر تیم یک نفر را بخواهید که موضوعی را انتخاب کند. این موضوع می‌تواند هر چیزی مانند: فیلم، کتاب، نمایش تلویزیونی و هر عنوان دیگری باشد. شخص انتخاب شده وظیفه دارد تا موضوع خود را با بازی کردن به صورت پانتومیم اجرا کند تا هم تیمی‌های او حدس بزنند. برای بهتر شدن بازی، یک دسته از عناوین را از قبل روی کاغذ بنویسید و آن‌ها را درون کلاه یا کاسه‌ای بیندازید تا شرکت کنندگان مجبور شوند از آن‌ها استفاده کنند. هر تیمی که بیش‌ترین حدس درست را بزند، برنده است.

7. تابو

تابو یک بازی گروهی پر از هیجان برای طرفداران پانتومیم است و شباهت زیادی به آن دارد. به این صورت که شما باید به دو گروه تقسیم شوید و یک نفر از هر گروه مسئول راهنمایی دیگر اعضای گروه شود. اگر بازی اصلی را تهیه کنید، کارت‌هایی در این بازی وجود دارند که روی هر کدام یک لغت اصلی و تعدادی لغت به عنوان «لغات تابو» نوشته شده است. شما همچنین می‌توانید این کار را به صورت دستی روی کاغذ انجام دهید. برای شروع کافی است زمان بگیرید و سر گروه یک کارت برداشته و اعضای گروهش را برای حدس زدن لغت اصلی راهنمایی کند. قانون این بازی به این صورت است که هیچ کس نباید از کلمات تابو برای راهنمایی استفاده کند و این کلمات فقط برای درک بهتر نوشته شده‌اند. در آخر بازی گروهی که بیشترین امتیاز را کسب کند برنده باز است. توجه کنید کسی که مسئول راهنمایی اعضای گروه است، فقط باید با توضیح دادن و به طور غیرمستقیم آن‌ها را راهنمایی کند. هر گونه اشاره مستقیم کلامی و حرکتی به یکی از لغات روی کارت، تقلب محسوب می‌شود.

8. قلاب ماهی

این بازی بهترین قسمت‌های بازی تابو و پانتومیم سنتی را در یک بازی حدس زدن سه دوره‌ای حماسی ترکیب می‌کند. به دو تیم جدا تقسیم شوید و از همه بخواهید سه کلمه یا عبارت را بنویسند و آن‌ها را درون یک ظرف بریزند. به خاطر داشته باشید که در هر دور از بازی از کل مجموعه دستورات استفاده خواهید کرد. بنابراین مطمئن شوید که پس از استفاده همیشه آن‌ها را دوباره درون کاسه قرار دهید. در دور اول، تابو را بازی کنید تا تمام دستورالعمل‌ها تمام شود. برای دور دوم، یک نسخه یک کلمه‌ای از تابو را اجرا کنید که در آن بازیکن فعال می‌تواند فقط یک کلمه را برای توصیف کلمه یا عبارت خود بگوید. برای دور سوم به سراغ پانتومیم سنتی بروید. برای هر حدس درست، هر تیم یک امتیاز می‌گیرد. تیمی که پس از هر سه دوره بیشترین امتیاز را کسب کند، برنده نهایی خواهد بود.

9. تاس ساده

این بازی ساده فقط به یک تاس نیاز دارد و یک هدف دارد: رسیدن به 100 امتیاز. در نوبت خود تاس بریزید و امتیازهای به دست آمده را با هم جمع کنید. هر کسی سریع‌تر به امتیاز 100 برسد، برنده بازی خواهد بود. برای جذاب شدن بیشتر این بازی می‌توانید یک عدد مشخص را به عنوان عدد ممنوع انتخاب کنید. به این صورت که اگر تاس شما عدد ممنوع بود، یا یک دور از بازی حذف می‌شوید یا به میزان همان عدد از امتیاز خود به شخص بعدی می‌دهید. این بازی پرخطر و دارای پاداش بالا می‌تواند حتی بزرگ‌ترین خانواده‌ها را در کنار هم سرگرم کند.

10. قاشق

بازی‌هایی که از قدیم با کارت انجام می‌شدند همیشه یک انتخاب عالی برای دورهمی‌های خانوادگی هستند. یکی از این گزینه‌ها بازی قاشق‌ها است. شما باید بازی را با قرار دادن قاشق به تعداد یکی کمتر از تعداد بازیکنان در وسط منطقه بازی خود شروع کنید. به یاد داشته باشید که دسته‌های قاشق‌ها باید به سمت بیرون باشند. با استفاده از یک بسته استاندارد 52 کارته، به هر بازیکن چهار کارت بدهید. در حین بازی، شروع کننده یک کارت از دسته خود می‌کشد و آن را با یک کارت دیگر از دست شخص کناری خود مبادله می‌کند. این جریان تکرار می‌شود تا زمانی که یک نفر چهار کارت یک شکل از یک نوع در دست داشته باشد که در این صورت یک قاشق برداشته و به عنوان برنده از بازی کنار می‌رود. سپس بقیه بازیکنان برای گرفتن بقیه قاشق‌ها با یکدیگر مسابقه می‌دهند و در نهایت کسی که هیچ قاشقی نسیبش نشود، بازنده خواهد بود.

نظر شما درباره این 10 بازی خانوادگی سرگرم کننده چیست؟ شما تجربه کدام یک از این بازی‌ها را دارید. آیا موارد دیگری را برای به اشتراک گذاشتن می‌شناسید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات ارزشمند خود در این زمینه را با ما و همراهان همیشگی دینو در میان بگذارید.

منبع: Nation Wide

بیشتر بخوانید: بازی‌هایی برای تقویت حافظه و افزایش عملکرد مغز که باید در خانه انجام دهید

بیشتر بخوانید: فعالیت های سرگرم کننده در مسافرت برای تجربه یک همسفری خوب

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

یک دیدگاه

 1. Avatar اریایی گفت:

  وقتی اینترنت کارهای شیطانی پخش می کنه باید له بشه و گرنه خون شیطان میاد در انساها و انها به ما حمله می کنند و با یک دروغ که همه طلقها و جنگ ها و سقوط ها است به ما می زنند
  وقتی دل شیطانی بشه و دروغ بزرگ بگه و زندگی نابود کنه
  اگر اینترنت محدود ورایگان بشه خوبه چون بی نهایت انمیشن و کلیپ اموزنده و هست که انسان عاقل تر می کنه
  اما اگر فیلم شیطانی بیاد طبیعتا” حامل خون شیطان که هم چشمها و روح انسانها بی اخلاق می کند
  و ظاهر بین می کند و خوی حیوانیت و هوای نفس می زاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.