10 ترند چیدمان داخلی سال 2022

10 ترند چیدمان داخلی سال 2022 با هدف خلق فضایی متعادل برای پاکسازی روحی

پیش از هر چیز باید به این نکته توجه کرد که با وجود معضل گسترش ویروس کرونا در جهان، نیاز به بودن در فضای خانه بیشتر از همیشه احساس می‌شود. خانه همیشه باید فضای امن و محیط آن آرامش بخش روح و روان شما باشد. با توجه به این موضوع، متخصصان و طراحان داخلی برای سال جدید ترندهای متفاوتی را معرفی کرده‌اند که در ادامه خواهید دید. همراه دینو 10 ترند چیدمان داخلی سال 2022 با هدف خلق فضایی متعادل برای پاکسازی روحی را بشناسید و

10 ترند چیدمان داخلی سال 2022

10 ترند چیدمان داخلی سال 2022

از آن جایی که تقریبا تمام مردم جهان نسبت به قبل مدت زمان بیشتری از روز را در خانه‌های خود سپری می‌کنند، به احتمال زیاد در سال جدید به دنبال تغییراتی برای فضای داخلی محیط زندگی خود خواهند بود. در ادامه 10 ترند چیدمان داخلی سال 2022 را برای اطلاعات بیشتر خود در زمینه طراحی داخلی بخوانید:

1. مینیمالیست افراطی

برای آزاد کردن فضا و در پی آن حذف نظافت دائمی و اضافی از برنامه فعالیت‌های روزانه، وسایل غیرضروری تا حد امکان از دکوراسیون سال جدید حذف می‌شوند. در سال 2022 قرار است شاهد حداقل مبلمان و چیدمان کاملا ساده و مینیمال باشیم.

2. مبلمان چند منظوره

به دلیل اجبار برای ماندن در خانه ناشی از همه گیری ویروس کرونا، حضور افراد بیشتر از همیشه در کنار هم بوده و نیاز به عملکردهای مختلف در یک فضای مشترک احساس می‌شود. فضاها باید کاربردهای بیشتری را فراهم کنند و این روزها ابزار و مبلمان چند منظوره به یک نیاز ضروری تبدیل شده‌اند.

3. فرم‌های گرد و خطوط منحنی

در سال جدید برای حفظ آرامش و توجه بیشتر به لطافت روح انسان، مبلمان خشن با لبه‌های تیز و خطوط مدرن جای خود را به فرم‌های گرد و خطوط منحنی می‌دهند.

4. استفاده از مواد و عناصر طبیعی

برای ایجاد تعادل روحی و روانی و همچنین کم کردن اثرات منفی و خشک استفاده طولانی مدت از رایانه و انواع دستگاه‌های الکترونیکی (به دلیل قرنطینه‌های طولانی مدت)، تفکر ورود عناصر طبیعی به درون محیط زندگی، جزو اصلی‌ترین ترندهای سال پیش رو است.

5. پایداری و سازگاری با محیط زیست

با تشدید بحران‌های زیست محیطی در جهان و نگرانی‌های گسترده درباره آینده زمین، مردم شروع به تغییر مسیر زندگی خود به سمت انتخاب‌های مثبت برای حفظ خانه‌شان کرده‌اند. در همین جهت نیز، مبلمان، کف پوش‌ها و سایر عناصر معماری به دنبال پایداری هستند و از مواد و متریال‌های سازگار با محیط زیست تهیه می‌شوند.

6. سازه‌ها و لهجه‌های سبز

رنگ سبز و انواع سایه‌های آن همچنان به صورت برجسته‌ای ترند است. این رنگ با ماهیت آرامش بخش و تسکین دهنده خود در دنیای غرق در تکنولوژی امروز، به برقراری ارتباط هر چه بیشتر و بهتر با طبیعت کمک می‌کند. به کمک آن می‌توانید زیبایی‌های زندگی را به خوبی احساس کنید.

7. کف پوش‌های روشن

به سه دلیل مشخص می‌توان گفت که استفاده از کف پوش‌های روشن در سال جدید انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای است:

  1. رنگ روشن، فضای خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. با توجه به قرنطینه‌های طولانی و به دنبال آن حضور مداوم در خانه، اهمیت این موضوع بیشتر از همیشه است.
  2. نور خورشید کمتری را جذب می‌کند و همچنین سازگار با محیط زیست و المان‌های طبیعی درون خانه است.
  3. نور طبیعی را به خوبی منعکس کرده و روشنایی بیشتری ایجاد می‌کند.

8. رنگ سیاه

رنگ سیاه به دلیل کنتراست زیبایی که با مواد و عناصر طبیعی محیط ایجاد می‌کند، یک انتخاب عالی برای سال جدید است. این رنگ به احتمال زیاد برای تزیینات محیطی مانند مبلمان، نورپردازی، چیدمان، قاب و جزییات درها، دیوارها و لوازم آشپزخانه استفاده خواهد شد.

9. استفاده گسترده از رنگ‌های پایه خنثی و طبیعی

بهره‌مندی از پایه رنگ خنثی، به طور گسترده‌ای دست شما را باز می‌گذارد و انتخاب‌های فراوانی را در اختیارتان قرار می‌دهد. در واقع با استفاده از رنگ‌های اولیه همیشه فضای بزرگ‌تر و ساده‌تری خواهید داشت که به نوعی بوم آماده برای به نمایش گذاشتن هنر و تزیینات شما است. در سال جدید بهتر است برای چیدمان فضای داخلی خود به رنگ‌های خاکستری، سنگی، توسی و سفید کم رنگ فکر کنید.

10. دیوارهای ساده سفید

بعد از شلوغی‌های طرح یک کاغذ دیواری جذاب، در سال جدید به دنبال آرامش بیشتر و پالایش روح هستیم. دیوارهای ساده سفید همیشه کم هزینه‌ترین روش برای جذابیت فضای داخلی شما هستند. در سال جدید برای دیوارهایتان به سراغ هیچ رنگ دیگری نروید.

نظر شما درباره 10 ترند چیدمان داخلی سال 2022 چیست؟ آیا شما هم تصمیم دارید فضای زندگی خود را برای سال جدید تغییر دهید؟ چه ایده‌های جذاب دیگری در سر دارید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات ارزشمندتان در این زمینه را با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Decorilla

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.