10 فیلم‌ بر اساس داستان واقعی

10 فیلم‌ بر اساس داستان واقعی که می‌توان با آن‌ها ارتباط نزدیک‌تری برقرار کرد

حتما این حالت را تجربه کرده‌اید که بعد از پایان یک فیلم، آرزو داشتید که ای کاش در واقعیت نیز چنین اتفاقی امکان‌پذیر بود. شاید هم بعد از تجربه یک داستان ترسناک پرهیجان، خودتان را دلداری داده‌اید که این ماجراها حقیقت ندارند. اگر متوجه شوید چیزی که تماشا کرده‌اید واقعیت داشته و قربانیان درون فیلم، افراد بیچاره‌ای بوده‌اند که زندگی دشواری را تجربه کرده‌اند، چه احساسی پیدا می‌کنید؟ یک قاتل سریالی که آرامش زندگیتان را می‌گیرد. یا خیانت شریک زندگیتان که شما را دگرگون می‌کند. همه این‌ها تنها بخشی از میلیون‌ها زندگی روزمره افراد در سراسر جهان است. در ادامه همراه دینو باشید و معرفی 10 فیلم‌ بر اساس داستان واقعی که می‌توان با آن‌ها ارتباط نزدیک‌تری برقرار کرد را بخوانید. شاید در بین اتفاقات پرهیاهوی آن‌ها، راهی برای تغییر شرایط فعلیتان پیدا کنید.

10 فیلم‌ بر اساس داستان واقعی

در ادامه با 10 فیلم‌ بر اساس داستان واقعی آشنا شوید و با ماجراهای آن‌ها احساس نزدیکی کنید. اگر شما جای این شخصیت‌ها بودید، چه عکس‌العملی داشتید؟ آیا شما هم همان تصمیمات و مسیرها را انتخاب می‌کردید؟ شاید هم هرگز مشابه این شخصیت‌ها نباشید و رفتارهای آن‌ها را احمقانه تصور کنید. به هر حال با دیدن این مجموعه، شما بخشی از زندگی‌های واقعی در سراسر جهان را تجربه می‌کنید. درست مانند سفری به دور دنیا. این فیلم‌ها را ببینید و با فرهنگ‌های مختلف آشنا شوید.

10 فیلم‌ بر اساس داستان واقعی

1. دختران گمشده
Lost Girls

10 فیلم‌ بر اساس داستان واقعی - 1. دختران گمشده
Lost Girls

زمانی که متوجه می‌شوید این درام جنایی با حضور قاتل سریالی خود بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است، ماجرا فوق‌العاده ترسناک می‌شود. فیلم دختران گمشده اقتباسی از کتابی با همین نام در سال 2013 است. این کتاب داستان زنی را روایت می‌کند که پس از گم شدن دخترش، خودش دست به کار می‌شود. او تحقیقات اولیه پلیس را دست گرفته و با کشف اجساد چندین کارگر جنسی که تصور می‌شود با این جریان ارتباط دارند ادامه می‌دهد.

2. دو پاپ
The Two Popes

10 فیلم‌ بر اساس داستان واقعی - 2. دو پاپ
The Two Popes

درام بیوگرافی «فرناندو میرلس» (Fernando Meirelles) بیننده را به پشت دیوارهای واتیکان می‌برد. داستان این فیلم نشان می‌دهد که چگونه «پاپ بندیکت» و «پاپ فرانسیس» باید برای ساختن تصویر جدیدی از کلیسای مدرن کاتولیک برای جهانیان، با یکدیگر همکاری کنند.

3. در جستجوی خوشبختی
The Pursuit of Happyness

10 فیلم‌ بر اساس داستان واقعی - 3. در جستجوی خوشبختی
The Pursuit of Happyness

این فیلم بر اساس داستان واقعی «کریس گاردنر» (Chris Gardner) ساخته شده است. پدر بی‌خانمانی که پسرش را با دشواری بزرگ می‌کند تا در نهایت تبدیل به یک کارگزار بورس شود. به دنبال خوشبختی، فیلمی از اعماق قلب‌ها است که جزئیات جنگ این مرد با مشکلات زندگی را به تصویر می‎‌کشد. از دست دادن خانه، آغاز یک حرفه جدید و در عین حال حفظ روحیه پسرش در میان هرج و مرج زندگی، داستان قهرمانی‌های او است.

4. الیزابت
Elizabeth

10 فیلم‌ بر اساس داستان واقعی - 4. الیزابت
Elizabeth

یکی از نمادین ترین ملکه‌های تمام دوران‌ها، نقش اصلی این درام تاریخی را ایفا می‌کند. «کیت بلانشت» (Cate Blanchett) نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را برای بازی زیبای خود در نقش الیزابت اول به دست آورد. در جریان این فیلم، او از یک شاهزاده خانم جوان گرفتار در مبارزه قدرت برای جانشینی سلطنت، با کمک استاد جاسوسش «سر فرانسیس والسینگام» با بازی «جفری راش» (Geoffrey Russh) و عشق مخفی او با بازی «جوزف فینز» (Joseph Fiennes) و اراده آهنین خود، به یک ملکه افسانه‌ای تبدیل می‌شود.

5. پادشاه
The King

10 فیلم‌ بر اساس داستان واقعی - 5. پادشاه
The King

فیلم پادشاه، بازنویسی نمایشنامه «هنریاد» (Henriad) شکسپیر است که داستان «هنری»، شاهزاده ولز را روایت می‌کند. او پس از فوت پدر و برادرش (وارث تعیین شده تاج و تخت) با نام پادشاه هنری پنجم تاج گذاری می‌کند. در حالی که پادشاه هنری بیشتر روزهای خود را صرف عیش و نوش و خوش گذرانی‌های افراطی می‌کند، با بی‌اعتنایی به سیاست‌های جنگی پدرش تصمیم دارد شبیه او نباشد.

6. جولی و جولیا
Julie & Julia

6. جولی و جولیا
Julie & Julia

این کمدی خوب با نقش آفرینی «ایمی آدامز» (Amy Adams) و «مریل استریپ» (Meryl Streep) مبتنی بر محتوای وبلاگ روزانه «جولی پاول» (Julie Powell) است. جایی که او تلاش‌های خود برای درست کردن تمامی دستور پخت‌های «جولیا چایلد» (Julia Child) از کتاب «تسلط بر هنر آشپزی فرانسوی» (Mastering The Art Of French Cooking) را یادداشت کرده است. آشپزان حرفه‌ای و علاقه‌مندان به پخت و پز در خانه، عاشق این فیلم کلاسیک هیجان‌انگیز خواهند شد.

7. بخور نیایش کن عشق بورز
Eat Pray Love

7. بخور نیایش کن عشق بورز
Eat Pray Love

فیلم بخور نیایش کن عشق بورز، بر اساس خاطرات «الیزابت گیلبرت» (Elizabeth Gilbert) به همین نام، به ماجراهای بعد از طلاق او در سفر به دور دنیا و اتفاقاتی که در مسیر رخ می‌دهد، می‌پردازد. جایی که او شروع به تجربه کردن تمام جریان‌های زندگی می‌کند. از غرق شدن در آشپزی ایتالیایی تا تسلط بر نماز در هند، همگی گویای حقایق اجتماعی ما انسان‌ها است.

8. مرد باران
Rain Man

8. مرد باران
Rain Man

با الهام از نوشته‌های ادیب آمریکایی «لورنس کیم پیک» (Laurence Kim Peek)، مرد باران داستان «چارلی بابیت» با بازی «تام کروز» (Tom Cruise) را بازگو می‌کند. کسی که متوجه می‌شود پدرش بعد از مرگ ثروت 3 میلیون دلاری خود را به یک موسسه روانی واگذار کرده است. بابیت که اطلاعی از وجود برادر بستری شده‌اش نداشت، به دلیل وسوسه پول، برای خارج کردن ریموند از این موسسه تلاش می‌کند. جایی که زندگی این دو برادر تغییر کرده و یک رابطه باورنکردنی شکل می‌گیرد.

9. سخنرانی پادشاه
The King’s Speech

9. سخنرانی پادشاه
The King's Speech

این فیلم برنده جایزه بهترین تصاویر، همچنین برای «کالین فیرث» (Colin Firth) اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای تجسم پیچیده از پادشاه جرج ششم به همراه داشت. پادشاه که پس از کناره گیری برادرش، به طور غیرمنتظره‌ای تاج و تخت را از آن خود کرد، مجبور می‌شود با کمک یک متخصص گفتاردرمانی غیر متعارف با بازی «جفری راش» (Geoffrey Rush) راه حلی برای لکنت زبان دیرینه خود بیابد.

10. لینکلن
Lincoln

10. لینکلن
Lincoln

این فیلم زیبا از «استیون اسپیلبرگ» (Steven Spielberg) با محوریت دوره آخر زندگی آبراهام لینکلن در تلاش برای هدایت ملتی که در جنگ داخلی به هلاکت رسیده و از تصویب اصلاحیه سیزدهم برای ممنوعیت برده‌داری اطمینان می‌یابد، ساخته شده است. ستاره سینما «دنیل دی-لویس» (Daniel Day-Lewis)، در نقش رئیس جمهور محکوم، بازیگر اصلی این تصویرسازی هنرمندانه است.

شما کدام یک از این 10 فیلم‌ بر اساس داستان واقعی را تماشا کرده‌اید؟ نظرات و انتقادات خود درباره محتوای آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید. اگر پیشنهادی در این زمینه دارید، برای ما بنویسید.

منبع: Town & Country Mag

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم‌های دوران قرنطینه خانگی که می‌توانید در این روزها تماشا کنید

بیشتر بخوانید: 3 فیلم برتر فضایی: معرفی برخی از برترین فیلم های فضایی برای روزهای قرنطینه

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.