ازدواج شاد

ازدواج شاد و 10 نکته‌ای که برای دست‌یابی به آن باید به‌خوبی درک کنید

کمتر رابطه عاشقانه‌ای را می‌توان پیدا کرد که زوج‌ها در ابتدای آن شاد نباشند و احساس خوشبختی نکنند، اما در ازدواج شرایط کمی متفاوت است و یک ازدواج شاد ادامه‌دار به سادگی بدست نمی‌آید. واقعاً چطور می‌توان با یک عشق واقعی شادی در از ازدواج تجربه کرد؟

برای داشتن یک ازدواج شاد چه چیزی نیاز است؟

نکاتی که در ادامه این مطلب با شما به اشتراک خواهیم گذاشت نه فقط برای داشتن یک ازدواج شاد که برای آرامش و رابطه‌ای سالم ضرروری است.

ازدواج شاد

1. ذهنیت خود را ارتقاء دهید

یک یادگیرنده برای تمام دوران زندگیتان باشید. اگر هردوی شما بتوانید از اشتباهاتتان و چالش‌های پیش‌روی‌تان درزندگی درس بگیرید، هم به عنوان یک شخص و هم یک زوج رشد خواهید کرد.

2. از خودتان مراقبت کنید

مهم نیست به چه صورت، اما در همه حال از خودتان مراقبت کنید. زنان و مادران به واسطه فداکاری‌هایشان در زندگی، طراوات زندگی خود را از دست می‌دهند و بعد از آن دیگر کسی در خانه خوشحال نخواهد بود.

3. دست از کمال‌گرایی بردارید

نه پارتنر شما در زندگی بی‌عیب است و نه خود شما. در تمام رابطه‌ها، هر دو طرف ماجرا اشتباهاتی مرتکب می‌شوند. اجازه ندهید که کمال‌گرایی ازدواج شاد شما را خراب کند و رابطه عاشقانه شما از هم بپاشد. با خودتان مهربان باشید. با شریک زندگی‌تان مهربان‌تر.

4. گاهاً پیش از خواب از شریک‌تان قدردانی کنید

درست پیش از آنکه به خواب بروید، با گفتن چند جمله ساده به شریک زندگی‌تان نشان دهید که قدردان حضور او هستید. این می‌تواند به کارهایی که در طول روز توسط او انجام شده مربوط باشد تا هر زمان دیگری. قدردانی باعث می‌شود همسرتان احساس بهتری به زندگی مشترک با شما داشته باشد.

5. عشق و احترام را فراموش نکنید

عشق و احترام دو معیار اصلی یک ازدواج شاد و معامله‌ای دو سر بُرد است. با احترام به شریک خود لایق دریافت عشق او می‌شوید و برعکس.

6. بخشش را تمرین کنید

انسان‌ها موجوداتی بی‌عیب نیستند. نه شما و نه شریک زندگی‌تان. بخشیدن را تمرین کنید و اشتباهات شریک خود را ببخشید تا خودتان بخشیده شوید.

7. هرگز تهدید به طلاق نکنید

دعوای زوج ها

تهدید به طلاق گرفتن، بوسه مرگ است. به خاطر داشته باشید که حتی در شدیدترین بحث‌ها هم نباید به حالت تهدید، حرفی از طلاق بزنید. ازدواج شما بسیار مهم است و تهدید به پایان دادن آن، بیشتر از یک دعوا است.

8. از اهمیت روابط جنسی غافل نشوید

داشتن یک رابطه جنسی سالم با شریک زندگی‌تان یک از اصلی‌ترین نکاتی است که باید در ازدواج به آن توجه کنید. این مورد هم مانند شماره 5 یک مورد برد-برد است. از همه جوانب زندگی مشترکتان لذت ببرید.

9. گارد خود را کنار بگذارید

Brené Brown محقق آمریکایی می‌گوید: “هر آنچه که تو را آسیب‌پذیر می‌کند، باعث زیبایی تو می‌شود.” با قلبی باز گارد خود را در مقابل شریک زندگی‌تان پایین بگیرید و یک صمیمیت و ارتباط واقعی ایجاد کنید. همیشه آماده این باشید که احساس واقعی، عمیق و حتی ترسناک خود را با او به اشتراک بگذارید. این به ایجاد یک پیوند عمیق بین زوج کمک می‌کند. البته در نظر داشته باشید که این نوع آسیب‌پذیری با آن نوع از ضعیف بودن و متکی بودن به شریک کاملاً متفاوت است.

10. با شخص درستی ازدواج کنید

شخص درست می‌تواند تعریف متفاوتی برای افراد داشته باشد. اما بدون شک برای داشتن یک ازدواج شاد شریک شما باید علایق، باورها، احساسات و اعتقادات شما را به‌درستی درک کند و به آنها احترام بگذارد و برای رسیدن به اهداف شما به عنوان عضوی از تیم حامی شما باشد، به همان ترتیب که شما باید چنین رفتاری را در مقابل او داشته باشید.

امتیاز: 4.9 از 5 (7 رای)
کمی صبر کنید...

یک دیدگاه

  1. Avatar هستی گفت:

    درستش همینه
    سطح توقعتون رو بیارید پایین و انتظار یه آدم بی نقص رو نداشته باشن چون واقعا خودتون بی عیب نیستین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.