500 میلیون مورد کووید 19 رسما اعلام شد اما آمار واقعی احتمالاً میلیاردها نفر است

بر اساس داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، جهان از بیش از 500 میلیون مورد رسمی ثبت شده کووید 19 فراتر رفته است. این نقطه عطف وحشتناک به طور قطع کم شمار است و برخی از محققان تخمین می‌زنند که تقریباً نیمی از کل جمعیت جهان احتمالاً حداقل یک بار در دو سال گذشته به SARS-CoV-2 آلوده شده‌اند.

با ظهور نوع Omicron، موارد رسمی COVID-19 در چند ماه گذشته به شدت افزایش یافته است. در ابتدای سال 2022، جهان به طور رسمی کمتر از 300 میلیون مورد ابتلا به کووید-19 را ثبت کرده بود، اما یک ماه پس از سال جدید، تعداد موارد جهانی از 400 میلیون نفر گذشت.

همه گیری و موارد رسمی کووید 19

اکنون، طبق گزارش مرکز منابع کروناویروس جانز هاپکینز، از زمان شروع همه‌گیری در اوایل سال 2020، بیش از نیم میلیارد مورد رسمی ابتلا به کووید 19 وجود داشته است. از آغاز همه‌گیری، بسیاری از محققان تاکید کرده‌اند که چگونه تعداد رسمی موارد ابتلا به کووید-19 به طور قابل‌توجهی کمتر از تعداد واقعی عفونت است. در ایالات متحده، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) تخمین زده است که کمتر از یک چهارم موارد عفونت به طور رسمی ثبت شده است.

یک گزارش قابل توجه هفته گذشته از سازمان بهداشت جهانی بیش از 150 مطالعه فردی را تجزیه و تحلیل کرد تا به این نتیجه برسد که حدود 65 درصد از کل مردم آفریقا احتمالاً تا پایان سال 2021 به SARS-CoV-2 مبتلا شده‌اند. این رقم 97 برابر بیشتر از آمار رسمی است.

محققان داده‌های محلی 190 کشور را بررسی کردند و تخمین‌ زدند که 3.39 میلیارد نفر تا اواسط نوامبر ۲۰۲۱ حداقل یک‌بار به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. این معادل 44 درصد از کل جمعیت جهان است. تا 14 نوامبر سال گذشته، محققان محاسبه کردند که 400 میلیون نفر در سراسر جهان عفونت مجدد COVID-19 را تجربه کرده‌اند.

گستره خیره کننده عفونت‌های جهانی تا به امروز، مجموعه‌ای از سؤالات جدید را ایجاد می‌کند که محققان برای رسیدن به جواب آن نیاز به بررسی‌های بیشتری دارند. این که ”عفونت‌هایی که در کل تاریخ در جمعیت‌های مختلف تاثیر گذاشته است در برابر این عفونت‌های جدید مقاوم هستند یا خیر؟” و یا ”لایه‌های ایمنی ناشی از واکسن و ویروس‌های ضعیف شده چگونه ترکیب می‌شوند تا از مردم محافظت کنند؟” ”آیا نیاز به شناسایی جمعیت‌های کوچکتری داریم که مستعد ابتلا به بیماری‌های شدید و مرگ هستند؟”

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.