9 مورد آرایشی بهداشتی که تا الان درست انجام نمی‌دادید

همه ما در دوران کودکی یاد گرفتیم که چگونه به ظاهر و بهداشت شخصی خود برسیم، اما بعضی از این کارها را به دلیل این که «همه این کار را انجام می‌دهند» یا «این کار در تبلیغات به این شکل انجام می‌شود»، اشتباه انجام می‌دهیم.

با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که معمولا در چه موارد بهداشتی اشتباه می‌کنید.

اشتباهات رایج آرایشی بهداشتی:

1. آسیب نرساندن به ناخن ها در هنگام سوهان زدن

برای سوهان کشیدن ناخن‌های خود، آن‌ها را به جلو و عقب سوهان نزنید، چون ممکن است آسیب ببینند. در عوض، سوهان را از گوشه به مرکز بکشید. ناخن‌های خود را با حوصله و به آرامی سوهان بکشید تا به فرمی که می‌خواهید در بیاید.

2. پیدا کردن رنگ مناسب صورت

بسیاری از مردم برای انتخاب رنگ کرم پودر، آن را روی مچ دست خود امتحان می‌کنند و در نهایت هنگام زدن کرم پودر، متوجه می‌شوند که رنگ انتخابی تیره‌تر از پوستشان است! موثرترین راه برای انتخاب کرم پودر مناسب پوست شما، امتحان کردن آن روی گردنتان است.

3. مراقبت از پوست

احتمالاً هر روز از یک پد پنبه‌ای برای پاک کردن آرایش خود استفاده می‌کنید. پوست صورت، به خصوص ناحیه اطراف چشم، بسیار حساس است و وقتی صورت خود را با فشار می‌مالید، بیش از آنکه فایده داشته باشد، ضرر دارد. سعی کنید به جای فشار آوردن به پوست، پد را به آرامی رو سطح پوست خود بکشید.

4. جلوگیری از رشد ناخن‌های پا

حتی اگر زمان کافی برای پدیکور ندارید، باز هم باید ناخن‌های پای خود را کوتاه کنید. برای اینکه این کار را به خوبی انجام دهید، ناخن‌های پای خود را گرد نکنید، فقط آنها را در یک خط مستقیم کوتاه کنید. از آنجایی که ناخن‌های گرد می‌توانند رشد بیشتری در پوست شما داشته باشند به جای اینکه همانطور که باید رشد کنند، این تغییر ساده می‌تواند شما را از مشکلات زیادی نجات دهد.

5. ملایمت با پوست در هنگام کشیدن خط چشم

پوست پلک بسیار حساس است، بنابراین کشیدن آن زمانی که می‌خواهید خط چشم بکشید، به مرور زمان باعث چین و چروک و پیری پوست اطراف چشمتان می‌شود. در عوض، فقط سر خود را بالا بیاورید تا مانند یک حرفه.ای خط چشم بکشید.

6. ناخن‌های خود را مانند یک حرفه‌ای لاک بزنید

برای اینکه ناخن‌های خود را به صورت اصولی لاک بزنید، به جای رنگ کردن در 3 حرکت، سعی کنید از نوک ناخن شروع کنید. پس از آن، یک نقطه در وسط بکشید و آن را به سمت کوتیکول رنگ کنید و تمام مراحل را مطابق تصویر بالا انجام دهید.

7.  حرکات زیگ زاگ ریمیل زدن مژه‌ها

استفاده از ریمل بسیار ساده است، اما چند نکته برای رسیدن به نتیجه مطلوب وجود دارد. بهتر است مژه‌ها را با برس ریمیل از پایه به بالا به صورت زیگ زاگ ریمیل بکشید.یکی دیگر از اشتباهات رایج، استفاده از لایه دوم ریمیل قبل از خشک شدن لایه اول است. قبل از زدن یک لایه دیگر، 3 دقیقه صبر کنید، اینگونه مژه‌های شما بد حالت و کلفت نخواهد شد.

8. آرایش کردن با نور خوب

آرایش فقط به مهارت‌های شما یا محصولاتی که استفاده می‌کنید، نیست. می توانید کیفیت آرایش خود را به سادگی با استفاده از نور مناسب بهتر کنید. در نور روز، انعکاس واضحی از صورت خود دارید و اگر چیزی به درستی ترکیب نشده باشد، به راحتی متوجه می‌شوید.

9.  موخوره مو

در حالی که خانم‌ها سعی می‌کنند موهای خود را تا جایی که ممکن است بلند کنند، به احتمال زیاد موهایتان چند شاخه می‌شود. محصولاتی هستند که وعده خلاص شدن از شر موخوره را به شما می‌دهند، اما واقعیت این است که این محصولات فقط به طور موقت توهم موهای سالم را به وجود می‌آورند. تنها راه حل این مشکل این است که انتهای موهای خود را کوتاه کنید.

امتیاز: 5.0 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.