10 تئوری غیر معمول “هری پاتر” که داستان مورد علاقه ما را وارونه می کند

طرفداران هری پاتر خوش‌شانس هستند: جی کی رولینگ فقط یک جهان شگفت‌انگیز محدود خلق نکرد، بلکه فضای زیادی برای تخیل باقی گذاشت. گاهی اوقات او حتی برخی از تئوری های غیرمعمول مربوط به هری پاتر را تأیید می‌کند و برای داستانی که همه ما دوست داریم زوایای جالب‌تری را ایجاد می‌کند.

در این مطلب، قصد داریم در مورد 10 تئوری از هری پاتر به شما بگوییم که فرانچایز معروف فیلم را به طور اساسی تغییر می‌دهد.

10 تئوری جالب هواداران هری پاتر

1. هری پاتر از بستگان دور گودریک گریفیندور است

هری پاتر از بستگان دور گودریک گریفیندور است،تئوری هری پاتر

در هری پاتر و تالار اسرار پسر به دلیل ارتباط احتمالی با مارها به رابطه احتمالی با سالازار اسلیترین متهم می‌شود. اما در واقعیت، ممکن است بسیار متفاوت باشد. طبق یکی از تئوری‌های طرفداران، هری پاتر وارث اسلیترین نیست، بلکه وارث گریفیندور است. این نظریه مبتنی بر این واقعیت است که در پایان، پسر وارث واقعی اسلیترین تام ریدل را شکست می‌دهد و به درگیری قدیمی بین بنیانگذاران هاگوارتز پایان می دهد.

2. مری پاپینز هم به هاگوارتز رفت

مری پاپینز هم به هاگوارتز رفت ، تئوری هری پاتر

مری پاپینز ممکن است در واقع فارغ‌التحصیل هاگوارتز باشد که تصمیم گرفت پس از اتمام مدرسه به دنیای ماگل بازگردد. و برای اینکه به طور کامل از جادو دست نکشد، عصای خود را مانند هاگرید در یک چتر پنهان کرد. همچنین از طلسم‌های پرواز استفاده می‌کند و در کتاب پایانی هم کیفی مانند هرمیون دارد.

3. هاگرید آراگوگ را از نیوت اسکامندر گرفت

هاگرید آراگوگ را از نیوت اسکامندر گرفت ،تئوری هری پاتر

آراگوگ در هری پاتر و تالار اسرار به هری پاتر می‌گوید که از سرزمینی دور در جیب مسافری آمده است. همچنین مشخص است که نیوت اسکامندر پس از سفر به اطراف 5 قاره برای مطالعه جانوران خارق‌العاده به هاگوارتز بازگشته است. اگر این داستان درست باشد، ممکن است در فیلم بعدی شاهد این مورد باشیم که نیوت آراگوگ را به هاگرید می‌دهد.

4. هاگرید خاطرات خوب زیادی ندارد

جی کی رولینگ در یکی از مصاحبه های خود اعتراف کرد که هاگرید قبل از اینکه بتواند طلسم پاترونوس را بیاموزد از هاگوارتز اخراج شد . علی‌رغم صحبت‌های او، طرفداران فکر می‌کنند که دلیل غم‌انگیزتری برای اینکه هاگرید پاترونوس ندارد وجود دارد و دلیل آن این است که او به اندازه کافی خاطرات خوب برای بدست آوردن آن ندارد.

5. ترلاونی حقه‌باز نبود

ترلاونی حقه‌باز نبود ،تئوری هری پاتر

در هری پاتر و جام آتش، ترلاونی به هری پاتر می‌گوید که تولدش در نیمه زمستان است. اما همه به او خندیدند زیرا می‌دانستند هری در تابستان به دنیا آمده است.

با این حال، تولد تام ریدل 31 دسامبر بود. شاید او توانست بخشی از روح او را در هری پاتر ببیند. اگر چنین بود، دامبلدور وقتی او را استخدام کرد دقیقاً می‌دانست چه کار می‌کند.

6. هاگرید نمی توانست بچه‌دار شود

تئوری هری پاتر

طبق یک نظریه طرفداران ، روبئوس هاگرید نمی‌توانست بچه‌دار شود. بر اساس کتاب‌ها می‌دانیم که پدر هاگرید یک جادوگر و مادرش یک غول بود. اگرچه نتیجه این ازدواج هاگرید بود که دوستش داریم، اما او هنوز یک دورگه است که نمی‌تواند بچه دار شود.

7. پروفسور لاکهارت به شوخی استخدام شد

پروفسور لاکهارت به شوخی استخدام شد،تئوری هری پاتر

استخدام پروفسور لاکهارت خودشیفته احتمالا یکی از بزرگترین اشتباهات دامبلدور است. با این حال، طرفداران راهی برای توضیح اینکه چرا دامبلدور ممکن است این کار را کرده باشد، پیدا کردند. طبق نظریه آنها، آلبوس گیلدروی لاکهارت را استخدام کرد تا چهره واقعی معلم دفاع در برابر هنرهای تاریک را به تمام جهان نشان دهد. ما نتیجه را می دانیم: درست زمانی که با خطر واقعی روبرو شد، بزدلی خود را نشان داد و حرفه‌اش نابود شد.

8. کریدنس پدربزرگ اسنیپ است

کریدنس پدربزرگ اسنیپ است ،تئوری هری پاتر

کریدنس باربون بیچاره شخصیت بسیار جالبی است. طرفداران فکر می‌کردند که او پدر ولدمورت و حتی پدربزرگ اسنیپ است. اسنیپ در خانواده‌ای جادوگر و ماگل به دنیا آمد. مادرش، آیلین پرینس، در دهه 1930 به دنیا آمد و از آنجایی که وقایع شرح داده‌شده در Fantastic Beasts در سال 1926 اتفاق افتاد، کریدنس ممکن است پدر او باشد.

9. دلیلی وجود دارد که جادوگران از ماگل ها پنهان می‌شوند

دلیلی وجود دارد که جادوگران از ماگل ها پنهان می‌شوند ،تئوری هری پاتر

این سوال که چرا جادوگران باید از ماگل ها پنهان شوند، یکی از بزرگترین رازهای داستان است. قدرت جادوگران به آنها اجازه می‌دهد تا بر کل جهان حکومت کنند اما به دلایلی در تاریکی می مانند.

طبق یکی از تئوری ها، زمانی بوده که جادوگران و ماگل‌ها با هم درگیر شدند و جادوگران شکست خوردند. در پایان هری پاتر و جام آتش، وزارت جادو به نخست وزیر می‌گوید که اژدها به کشور وارد می شود. بنابراین ماگل‌ها آنقدرها هم که تصور می‌شود، ساده نیستند.

10. هرمیون ممکن است خواهر هری باشد

هری و هرمیون همیشه رابطه خوبی داشتند و اغلب مانند خواهر و برادر رفتار می‌کردند. یک نظریه وجود دارد که می‌گوید جیمز و لیلی در واقع دو فرزند داشتند: یک پسر و یک دختر. به دلایلی، این دختر توسط گرنجرها به فرزندی پذیرفته شد و دختر را مانند فرزند خود بزرگ کردند. اگر این تئوری درست باشد، واضح است که چرا هری و هرمیون هیچگاه حتی یک نشانه عاشقانه بین خود نداشتند.

به نظر شما، کدام یک از این تئوری های هری پاتر ممکن است درست باشد؟

نظرات و پیشنهادات خود را با دینو به اشتراک بگذارید.

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...

یک دیدگاه

  1. Avatar Ronald Weasley گفت:

    من با خواهر و برادر بودن هری و هرماینی موافقم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.