توقیف اکران فیلم‌های سینما

توقیف پشت توقیف: حواشی توقیف اکران فیلم‌های سینما در نقاط مختلف کشور

این روزها اخبار زیادی در راستای توقیف فیلم‌های مختلف می‌شنویم که کمی ناراحت‌کننده است. نکته جالب این است که با اینکه توقیف اکران فیلم‌های سینما یک ماجرای همیشگی است اما هرگز به آن عادت نمی‌کنیم و همیشه برایمان یک موضوع ناراحت‌کننده خواهد بود. در ادامه جزییاتی از توقیف اکران فیلم‌های سینما در اختیارتان قرار خواهیم داد و علت را بررسی خواهیم کرد.

توقیف اکران فیلم‌های سینما

مدتی قبل شاهد توقیف فیلم رحمان 1400 بوده ایم که در بین مردم بازدهی خوب داشت و رکورددار فروش در سینما بود. به قولی می‌توان اشاره کرد که هرگز علت توقیف رحمان 1400 مشخص نشد و ماجرا به حاشیه کشیده شد. عده‌ای معتقد بودند که شوخی‌های جنسی مانع ادامه اکران این فیلم شد که در مطالب قبل به طور مفصل نقد و بررسی و علت توقیف رحمان 1400 را در اختیارتان قرار دادیم.

توقیف اکران فیلم “دختر شیطان”

توقیف اکران فیلم‌های سینما

اما این بار به تازگی خبری از توقیف فیلم “دختر شیطان” در قم به گوش رسیده است. ظاهرا ماجرای فیلم دختر شیطان این بوده که، دختری برای پذیرش توبه‌اش باید به یک آدم بی‌گناه سجده کند، او به سراغ یک مسلمان، یک مسیحی، یک هندو و یک یهودی می‌رود اما در بین آنها نمی‌تواند آدم بی‌گناهی را پیدا کند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده احتمال می‌رود که شاید موضوع فیلم برای علمای قم ناراحت‌کننده بوده و به هر جهت به دلایلی نامعلوم شاهد توقیف اکران این فیلم در سینمای قم بوده‌ایم.

البته پس از مدتی مدیر اداره سینمایی فرهنگ و ارشاد قم ادعا کرده که توقیف فیلم “دختر شیطان” هرگز اتفاق نیفتاده و این موضوع کذب محض است. به گفته مدیر اداره سینمایی فرهنگ و ارشاد قم، ماجرا از این قرار بوده که سازمان سینمایی، پروانه نمایش این فیلم را هنوز به استان قم نداده و گفته شده که علت توقف اکران همین موضوع بوده است.

توقیف اکران فیلم “ما همه باهم هستیم”

ما همه باهم هستیم

بر اساس گزارش هایی که اخیرا منتشر شده ظاهرا فیلم “ما همه باهم هستیم” هم به مرحله توقیف رسیده و ظاهرا این توقیف برای استان کرمان صادر شده است. این فیلم که رکورددار فروش در این روزها بوده با توجه به درخواست معاونت رصد فضای مجازی و معاونت حقوق عامه دادسرای مرکز کرمان، به مرحله توقیف رسیده است. علت توقیف هم ظاهرا لهجه کرمانی فروشنده مواد مخدر بوده است.

البته گفته می‌شود که این موضوع باعث اعتراضات مردم شده و به همین دلیل دستور توقیف این فیلم در استان کرمان داده شده است. ظاهرا مسئولین کرمان و مردم این استان از مواد فروش بودن شخصیت کرمانی فیلم “ما همه باهم هستیم” راضی نبوده‌اند و احتمالا قرار است با افرادی که موجب ناراحتی مردم استان کرمان در این زمینه شده‌اند برخورد قانونی شود.

امتیاز: 3.0 از 5 (4 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.