رنگ سال 2019

 رنگ سال 2019 توسط کمپانی پنتون مشخص شد – Living Coral

کمپانی پنتون (Pantone) به رسم هر ساله‌ی خود روز گذشته رنگ سال 2019 را انتخاب کرد. این رنگ Living Coral نام دارد که معادل فارسی آن “مرجانی زنده” است.

مرجانی – رنگ سال 2019

برای افرادی که به شدت تحت تأثیر مُد و فش‌های روز هستند، دانستن اینکه چه رنگی قرار است در سال جدید ترند باشد، یکی از دغدغه‌های همیشگی‌شان به حساب می‌آید. کمپانی آمریکایی پنتون چند سالیست که وظیفه معرفی رنگ را در هر سال بر عهده گرفته است. این شرکت اولین بار در سال 2000 رنگ “آبی نیلی” را به عنوان رنگ سال انتخاب کرد و بعد از آن هر ساله در ماه دسامبر رنگی که قرار است در سال آینده ترند جهانی شود و بیش از سایر رنگ‌ها در صنعت مد و مورد توجه طراحان قرار بگیرد را معرفی می‌کند.رنگ سال 2019

حالا با گذشت 19 سال،  Pantone رنگ مرجانی زنده را با کد #fa7268 به عنوان رنگ سال 2019 انتخاب کرده است. این رنگ یکی از طیف‌های نارنجی به حساب می‌آید که تُن بسیار خفیفی از طلایی دارد و انعکاس دهنده گرما و جنب و جوش در صخره‌های مرجانی و دنیای زیر آب در جزایر مرجانی است. این رنگ نشان‌دهنده ترکیب زندگی مدرن است و آن را می‌توان نمادی از شادی و سرزندگی عنوان کرد. البته عده‌ای معتقدند که این رنگ برای توجه بیشتر به طبیعت دریایی و جزایر مرجانی که موجودات زیادی در آن زندگی می‌کنند انتخاب شده است.

مرجان‌ها یکی از گونه‌های قدیمی موجودات دریایی به حساب می‌آیند که قدمتی در حدود 540 میلیون سال دارند. این موجودات دریایی به طور معمول در کلونی‌های به هم فشرده زندگی می‌کنند و ساکن اقیانوس‌های مناطق گرمسیری هستند. مرجان‌ها بخش اعظم انرژی و مواد غذایی خود را به کمک فتوسنتز جلبک‌های تک‌سلولی هم‌زیست بدست می‌آورند. این موجودات در ایجاد ساختار فیزیکی صخره‌های مرجانی در آب‌های استوایی و نیمه‌استوایی نقش بسیار مهمی دارند.

امتیاز: 4.2 از 5 (10 رای)

۲ دیدگاه

 1. Avatar نسیم سین زاده گفت:
  0

  سلام من از ماه آگوست این رنگ رو برای آرایشم انتخاب کرده بودم حتیی آرایش ناخنم.و مطمئن بودم این رنگ، رنگ سال میشه.

  • Avatar سالی گفت:
   0

   باش 😐

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.