ورزش‌های رزمی

با خشن‌ترین و مرگبارترین ورزش‌های رزمی جهان آشنا شوید!

پا نهادن در دنیای ورزش‌های رزمی، به‌خودی‌خود یک دل پرجرأت می‌خواهد؛ حال اگر خشن‌ترین ورزش‌های رزمی جهان را انتخاب کرده باشید چه؟ در این مطلب شما را با خشن‌ترین ورزش‌های رزمی جهان آشنا خواهیم کرد. با “دینو” همراه باشید.

معرفی مرگبارترین ورزش‌های رزمی جهان

مرگبارترین ضربات مهندسی بدن!

کونگ‌فو

یکی از ورزش‌هایی که رتبه نخست خشونت، آسیب‌رسانی، استفاده متنوع از سلاح‌های سرد، ربات‌های بدن و تکنیک‌های مفاصل را در خود به همراه دارد، “کونگ‌فو” است. ورزش کونگ‌فو نه فقط یک ورزش، بلکه هنری است که ریشه در “ووشو” داشته و در بطن فرهنگ کشور چین جای گرفته است. کونگ‌فو (Kung-Fu) دارای رشته‌های گوناگونی است که برخی از آنها بر پایه آرامش و ثبات فرم بدن طراحی‌شده‌اند. چینی‌ها درگذشته از کونگ‌فو برای دفاع از خود در برابر دشمنان استفاده کرده و چینی‌های جنوبی نیز کونگ‌فو را برای حمله‌هایی که اکثراً از سمت دریا بود، مورداستفاده قرار می‌داند.

برخی از خشن‌ترین رشته‌های کونگ‌فو و ووشو، در گزینه‌های جنوبی قابل‌مشاهده است. راهبان و بوداییان معبد شائولین، انسان‌هایی هستند که با پرورش مهارت خود، توانایی‌هایی بیش از یک استاد رزمی داشته و حتی بسیاری از رشته‌های رزمی جهان نیز نوعی مهندسی معکوس از ضربات کونگ‌فو هستند. بزرگ‌ترین، گسترده‌ترین و به عبارتی سخت‌ترین رشته رزمی جهان که البته در برخی از شاخه‌ها مانند “بوکس چینی” یا “سیولوم پای هوپ گار” دارای خشونت و قدرت تخریب بسیار بالایی است.

کونگ فو امروزه نه تنها به عنوان ورزش رزمی اصلی به نیروهایی نظامی بسیاری نظیر پلیس ملی چین، نیروهای ویژه ارتش این کشور و … آموزش داده می شود، بلکه توسط تیم های حفاظت بسیاری در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. اصول کونگ فو بر اساس نبردهای نزدیک و دور پایه گذاری شده و ضربات انفجاری آن را در هیچ یک از ورزش های رزمی جهان مشاهده نخواهید کرد.

صدای شکستن مفاصل با تایلندی‌های مقاوم!

موی تای

یکی دیگر از خشن‌ترین رشته‌های رزمی جهان که چند هزار سال از عمر آن می‌گذرد، “موی تای” یا بوکس تایلندی (Muaythai) نام دارد. وجود فنون گلاویزی این رشته را به کیک بوکسینگ و ساندا نزدیک ساخته است اما چیزی که در این میان موی تای را برجسته می‌سازد، استفاده از ضربات انفجاری به اعضای حیاتی بدن مانند سر است. همچنین دیگر ویژگی‌های موی تای، هدف قرار دادن مفاصل دست‌وپا است که به‌سرعت حریف را از پای درمی‌آورد.

در مبارزات رینگی، برخی از ضرباتی که با زانو و آرنج مورداستفاده قرار می‌گیرند، به‌مراتب کمتر استفاده‌شده اما در خیابان و نبردهای تن‌به‌تن، موی تای یک ورزش مرگبار است. برای این منظور فایترهایی که رشته موی تای را انتخاب می‌کنند، در بخش‌هایی از بدن مانند ساق پا، آرنج، ساعد و سیکن دست، تمرینات ویژه‌ای را انجام داده و این بخش‌ها را تقویت می‌کنند. موی تای نیز امروزه به‌عنوان یک ورزش برتر رزمی، توسط بسیاری از نیروهای نظامی جهان مانند ارتش و پلیس تایلند، مورداستفاده قرار می‌گیرد. شکستن سریع اعضای بدن، از پای درآوردن حریف در کوتاه‌مدت، ضربه به بخش‌های حیاتی و سر، گیج کردن و ضربات انفجاری، موی تای به یکی از خشن‌ترین ورزش‌های رزمی جهان مبدل کرده است!

رقص مرگبار اندونزی!

رقص اندونزی

یکی از خشن و البته تکنیکی‌ترین ورزش‌های رزمی جهان که شاید بسیاری آن را نمی‌شناسند، ” پِنچاک سیلات” (Pencak silat) نام دارد که ورزشی غنی از کشور “اندونزی” است. معنی ریشه‌ای نام این ورزش، (شخصی است که همچون آذرخش حرکت می‌کند) است. بنچاک نیز به معنی شخصی است که از خود محافظت می‌کند. در زمان‌های قدیم در این سرزمین جنگ‌های متعددی میان قبایل بومی و پادشاهی جزایر مالایی رخدادهاست و در آن زمان مبارزان سیلات دارای احترام بوده‌اند و مقام‌های اجتماعی و سیاسی را به‌دست می‌آورده‌اند. بخش بزرگی از حرکات این ورزش، از رفتار حیواناتی نظیر میمون، ببر و عقاب سرچشمه می‌گیرد.

سبک مبارزاتی آن بی‌شباهت به رشته‌های رزمی چینی، تایلندی و هندوستان قدیم نیست. این رشته یک سیستم پیچیده از حرکات دفاعی و حمله‌ای است که بر اساس تنوعی از ضربات و حرکات دست، پا، پرتاب، قفل مفصل و همچنین مبارزه با سلاح را در برمی‌گیرد. بسیاری از تکنیک‌های پِنچاک سیلات بر اساس روان بودن و پیوستگی پایه‌گذاری شده است. این ورزش رزمی نیز با سلاح‌هایی نظیر چاقو، انواع چوب و شمشیرهای بلند و کوتاه سروکار دارد.

امروزه کشورهایی نظیر فیلیپین، مالزی، اندونزی، مناطقی از بالی و … از این هنر رزمی به‌طور گسترده استفاده می‌کنند. پِنچاک سیلات ورزش رزمی پلیس چند کشور همانند اندونزی است. به‌هرحال پِنچاک سیلات دارای سبک‌های مخصوص به خود است و با ضربات کلاسیک ساده فاصله نسبتاً زیادی دارد.

شایان‌ذکر است که در این مطلب تنها به چند نمونه از خشن‌ترین جهان اشاره‌شده و تمامی ورزش‌های خشن رزمی در یک مطلب قابل گنجاندن نخواهند بود. به نظر شما خشن‌ترین ورزش رزمی جهان کدام است؟

امتیاز: 4.5 از 5 (13 رای)

۳۸ دیدگاه

 1. Avatar حسین ابراهیمی گفت:
  0

  با سلام، سوالی داشتم: آیا هنر رزمی به نام پانزر کانست هم وجود دارد؟؟ اگر اشتباه نکنم به هنر زره یا هنر تخریب هم معروفه! اگر اطلاع دارید ممنون میشم کمی توضیح بدید، با تشکر.

 2. Avatar کاربر گفت:
  0

  بهترین و حرفه ایی ترین ورزشهای رزمی کشتی آزاد،کاراته،جودو و تکواندو است و مسخره ترین و پر اسیب تری ورزشها هم ام ام ای،موی تای و بوکس است،درضمن بوکس رو اکثر کشورها ممنوعش کردند.

  • Avatar سایتیف گفت:
   0

   جودو و بوکس خیلی مسخره اند ولی کشتی آزاد بهترزن ورزش رزمیه

 3. Avatar mahdi گفت:
  0

  خطر ناک ترین هنر رزمی کیوکوشین هست چون در 10 سالی که اویاما که ژاپنی بود این رشته رو ابدآ کرد هیچ موجود زنده ای حریفش نمیشد و اینقدر بی حریف بود با گاو های ژاپنی مبارزه میکرد و شاخ اونها رو میشکست

 4. Avatar مهدی یعقوبی گفت:
  0

  موی تای بهترین،پرکاربردترین و قوی ترین ورزش رزمی جهان است.

 5. Avatar شیر آزاد گفت:
  0

  همه ی ورزشها خوب یا بد تفاوت نمیکند تو خودت ببین چقدر خوب یا بدی وهدفت از ورزش چی هستش. خود را دریاب چون بخود ،آیی ، به خدایی رسی.

 6. Avatar عبدالله گفت:
  0

  کیک بکسینگ بهترین مثل بکس و ام ام ای چون ترکیب رشته های بکس و موتای و کاراته هست و همین طور که اینجا گفته بکس و موی تای خیلی خطر ناکن و یکی از خوبیهاش هم اینه که ضربات پا هم استفاده میشه و اگه با ساق به ران کسی ضربه بخوره دچار فلج موقت میشه
  با افتخار و سر بلندی کیک بکسورم بدنم مثل سنگه سنگ

 7. Avatar مانی گفت:
  0

  کشتی یکی از خفن ترین،حرفه ایی ترین و جذاب ترین ورزشهای رزمی است

 8. Avatar مبین گفت:
  0

  موتای‌خیلی‌خوبه

 9. Avatar مبین گفت:
  0

  فقط‌موتای

  • Avatar علی گفت:
   0

   موی تای بهتره یا کیک بکسینگ کدوم قدرتمند تر و خشن تره

   • Avatar سینا گفت:
    0

    کیک بوکس در مقابل موی تای شوخی محسوب میشه موی تای خیلی قوی تره

 10. Avatar نینجا گفت:
  0

  با سلام همه رشته های رزمی خوبی های خودشان را دارند من که نینجوتسو کار میکنم و میتوانم بگم که این رشته رشته عالی است هم حرکت های اکروبات در او است هم دفاع شخصی و هم کار با تمامی سلاح ها بهترین

 11. Avatar حسام گفت:
  0

  بوکس و ووشو زیبا ترین ورزش های رزمی هستن و خیلیم طرفدار دارن اگه بدونید خیلی از خواننده ها و بازیگرای کشور دارن بوکس کار میکنن

  • Avatar صابر گفت:
   0

   اتفاقا بوکس خیلی مسخره و پراسیبه

 12. Avatar اپ من گفت:
  0

  فقط و فقط گونگ فو وینگ جون

  • Avatar حسن گفت:
   0

   استاد نداره تو ایران البته استاد کار درست

 13. Avatar مبین گفت:
  0

  بوکس ورزش خفنیه و خیلی جذابه

  • Avatar حمید صفت گفت:
   0

   اتفاقا بوکس خیلی پراسیبه و خیلی بیکلاس

 14. Avatar سلطان گفت:
  0

  بهترین ورزش رزمی فقط و فقط بوکس است.

 15. Avatar سروش گفت:
  0

  بوکس بهترین ورزش رزمی است.

  • Avatar بهراد گفت:
   0

   بوکس آشغال ترین ورزش دنیاست

   • Avatar مهدی یعقوبی گفت:
    0

    آفرین برشما،من نیز از بوکس متنفرم

 16. Avatar زمستون گفت:
  0

  من با ورزشهای خشن و پرخطر مثل بوکس و ام ام ای مخالفم چون خشونت در شان انسان نباید باشه.

  • Avatar شایان گفت:
   0

   اتفاقا بوکس اصلا خطرناک نیست جز یکی از کم آسیب ترین ورزشهای رزمیه،ام ام ای هم با اینکه پر اسیبه ولی بدن رو قوی میکنه و تازه اسیبهایش از فوتبال کم تره.
   بنظرم ورزش باید خشن باشه تا انسان قوی بشه

   • Avatar الله گفت:
    0

    اتفاقا بوکس حیلی مسخره و پراسیبه و اکثر کشورها ممنوعش کردن

 17. Avatar Abolfazl گفت:
  0

  ببخشید اویاما اشتباه نوشتم

 18. Avatar Abolfazl گفت:
  0

  درود
  ببینید دوست عزیز جسارت نباشه ها
  ولی مثل اینکه شما با کیوکوشین آشناییت کاملی ندارید
  کیوکوشین جزء تکنیکی ترین ورزش هاست و حرکات بسیار زیادی هم داره
  هیچی نباشه حرکاتش چنیدین برابر بوکسه
  من خودم سه ساله کیوکوشین تویاما کار میکنم

  • Avatar محسن گفت:
   0

   شما ورزش کیو کوشین رو با ورزش حرفه اییه بوکس مقایسه میکنی!؟؟صددرصد بوکس از کیوکوشین پیشرفته تره و خیلی جذاب تر و تازه بوکس کامل ترین ضربات دست رو داره ویکی از پر کاربرد ترین ورزشهای رزمی است.

   • Avatar فرید گفت:
    0

    بوکس که خیلی خطرناکه و اصلا ورزش حرفه ایی نیست ولی کشتی آزاد بهترین و پرکاربرد ترین ورزش رزمی است

 19. Avatar علی گفت:
  0

  بوکس هم خیلی خطرناک و مزخرفه،،،همش میزنن تو سر همدیگه

  • Avatar جمشید گفت:
   0

   اتفاقا بوکس یکی از جذاب ترین و پیشرفته ترین ورزشهای رزمیه و اصلا مزخرف نیست،درضمن آسیبهای بوکس از تمام ورزشها کمتره،،،،قبل از این که نظر چرتوپرت بدی یکم تحقیق کن.

  • Avatar مهراب گفت:
   0

   علی جان بوکس یکی از پر کاربرد ترین ورزشهای رزمیه و معمولا تمام ورزشهای رزمی به سر ضر به میزنند ولی بوکس علاوه بر سر به پایین تنه هم ضربه میزنند

   • Avatar شایان گفت:
    0

    چی میگی برا خودت !!!اصلا ضربه زدن به سر و صورت نامردیه چون خیلی خطرناک و پراسیبه ودر اکثر ورزشها به سر ضربه نمیزنند
    درضمن بوکس خیلی پراسیبه و همچنین چرته

  • Avatar عرفان گفت:
   0

   بوکس سلطان ورزش و جایی برای سوسول ها نداره🇮🇷🇮🇷

 20. Avatar saeid049 گفت:
  1

  کیوکوشین ماتسوشیما هم میتونست باشه مبارزات ازاد غیر کنترلی و ضربات سنگینی داره

  • Avatar امیرحسین آریایی گفت:
   0

   درود بر شما بهش فکر کردیم. کیوکوشین تنها رشته کاراته هست که بنده معتقدم خوبه. تنها به این علت نگذاشتیم که سلاح تعریف نشده درش و حرکات نسبتا کمتری دارد. ولی رشته خوبی است با مقاوم سازی بالای بدن.

  • Avatar امیر گفت:
   0

   کشتی آزاد یکی از بهترین،پرکاربرد ترین،جذاب ترین و کم اسیب ترین ورزشهای رزمیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.