کابین‌های A - شکل

معماری مردمی: این کابین‌های A – شکل با کمک بچه‌ها ساخته شده‌اند

معماری به طور معمول یک بازی برای بزرگسالان است. توجه داشته باشید که شما هرگز برای درک آن خیلی کوچک نیستید. به معماری مردمی این کابین‌های A – شکل که با کمک بچه‌ها ساخته شده‌اند، در ادامه توجه کنید. با دینو همراه باشید.

کابین‌های A - شکل

معماری مردمی

ما همواره از معماری به عنوان موضوعی برای بزرگسالان یاد کرده‌ایم. اخیرا ساخت چند مورد سازه کابین‌های A – شکل که در یک پارک روستایی جدید بنا شده، خلاف این دیدگاه را ثابت می‌کند. این کابین‌های کوچک با کمک ده‌ها خانواده در دره رودخانه موگان در هژژو چین ساخته شده‌اند. این مردم تونسته‌اند به خوبی معماری مردمی و دست‌ساز را به عنوان روشی از آموزش و تفریح به اجرا درآورند.

مشخصات سازه‌ای کابین‌های A – شکل

این کابین‌های A – شکل که با کمک بچه‌ها ساخته شده‌اند، طراحی شده توسط Wiki World و آزمایشگاه معماری پیشرفته است. سازه‌های مدولار عنوان شده با طراحی پایدار خود از نقشه‌های منبع باز با استفاده از کیت پانل‌های چوبی متقاطع و فریم‌های A – شکل تشکیل شده‌اند. در مدت زمانی کم‌تر از 6 ساعت، بچه‌ها و والدین آن‌ها قادر به ساختن 2 ساختار ساده و شبیه به چادر اندکی بلندتر از سطح زمین، توسط قلاب‌های چوبی بودند. ادامه فرآیند این معماری مردمی در نهایت، منجر به ایجاد ساختاری زیبا و طبیعت دوست در پارک بستر خود شد.

معماری مردمی کابین‌های A - شکل

ایده طراحی فرم کابین‌های A – شکل

این سازه‌های به ظاهر گران قیمت، عموما از قاب‌های A – شکل پیچیده‌تری که در سایت نصب شده‌اند، تقلید می‌کنند. ساخت این کابین‌های A – شکل با نشستن روی تکیه‌گاه‌های استیل صورت گرفته است. این‌ها مجهز به یک پنجره بزرگ شیشه‌ای، شاه‌نشین (آلاچیق) نیمه بسته و روکش سقف ضد آب رفلکس هستند که نور را منعکس می‌کند. این پارک به طور کلی با نام Wiki Tribe شناخته می‌شود. طراحی آن یادآور این نکته است که اگر چه همه خود را به عنوان یک طراح یا معمار حرفه‌ای تصور نمی‌کنند؛ اما، می‌توانند در زنده کردن دنیای ساخته شده، نقشی ایفا کنند. Wiki World در بیانیه پروژه این چنین می‌نویسد:

Wiki Tribe به پیوند افراد با معماری طبیعی اختصاص یافته است. ما معتقدیم که معماری، علمی پر از شادی است. ما آرزو می‌کنیم روزی برسد که ماشین‌ها تنها ابزار و روش برای ساختن نباشند. معماری به دست انسان‌ها باز خواهد گشت.

کابین‌های A - شکل ساخت توسط خانواده‌ها
سازه‌های پارک Wiki Tribe
پارک Wiki Tribe

به نظر شما یک معماری مردمی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آیا ساخت چنین فضاهای در کشور خودمان امکان‌پذیر نیست؟ نظرات خود را درباره این کابین‌های A – شکل که به کمک بچه‌ها ساخته شده‌اند، با ما و خوانندگان همیشگی‌مان به اشتراک بگذارید.

منبع: Curbed

بیش‌تر بخوانید: طراحی خیالی و مفهومی کاناپه و مبل‌هایی که نمی‌توان در برابر کشش آن‌ها مقاومت کرد!

بیش‌تر بخوانید: خانه معمارانه گربه ها نسبت به خانه های انسانی از زیبایی بیشتری برخوردار هستند

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.