10 ترفند روانشناختی ذهن خوانی

10 ترفند روانشناختی ذهن خوانی برای تشخیص رفتارهای دیگران

حتما تا به حال بارها به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر می‌توانستید ذهن دیگران را بخوانید، در ارتباطات خود بسیار قوی‌تر و موفق‌تر بودید. بسیاری از افراد از توانایی شهود و بینش خود برای فهمیدن حالت‌های رفتاری مخاطبان خود استفاده می‌کنند که شما نیز می‌توانید از این مهارت بهره ببرید. در ادامه با 10 ترفند روانشناختی ذهن خوانی برای تشخیص رفتارهای دیگران همراه دینو باشید.

10 ترفند روانشناختی ذهن خوانی

شناخت زبان بدن افراد همیشه به شما در داشتن یک ارتباط موفق کمک می‌کند. با توجه بیشتر به این موضوع شما می‌توانید بفهمید که مردم چه فکر و احساسی نسبت به موقعیت دارند و ذهن آن‌ها را بخوانید. با مطالعه 10 ترفند روانشناختی ذهن خوانی در ادامه می‌توانید حالت‌های رفتاری دیگران را تحلیل کنید.

1. بستن چشم‌ها

10 ترفند روانشناختی ذهن خوانی - 1. بستن چشم‌ها

اگر شخصی موقع صحبت کردن با شما چشم‌های خود را می‌بندد، به این معنی است که می‌خواهد از جهان بیرونی خود را پنهان کند. البته این به معنای ترس شخص از شما نیست؛ بلکه در حقیقت به این معنا است که او خسته شده و می‌خواهد سریع‌تر از دست شما خلاص شود.

2. پوشاندن دهان با دست

10 ترفند روانشناختی ذهن خوانی - 2. پوشاندن دهان با دست

آیا به یاد دارید که در کودکی زمانی که نمی‌خواستید درباره موضوعی صحبت کنید، دهانتان را با دستتان می‌پوشاندید؟ این حالت در بزرگسالی نیز اتفاق می‌افتد. پوشاندن دهان با انگشت یا دست نشان می‌دهد که شما تمایلی به بیان موضوع ندارید.

3. روی لب گذاشتن دسته عینک

10 ترفند روانشناختی ذهن خوانی - 3. روی لب گذاشتن دسته عینک

اگر دیدید که مخاطب شما دسته عینک را گوشه لبش گذاشته و در افکار خود غرق می‌شود، بهتر است سعی کنید جو را کمی شاد کرده و از او حمایت عاطفی کنید چرا که این فرد به طور قطع درباره موضوعی بسیار نگران است. این حالت مشابه مکیدن انگشت شست در کودکی برای احساس امنیت داشتن صورت می‌گیرد.

4. دست کشیدن روی چانه

10 ترفند روانشناختی ذهن خوانی - 4. دست کشیدن روی چانه

مردم معمولا این حرکت را زمانی که می‌خواهند تصمیم مهمی بگیرند انجام می‌دهند. ممکن است حتی به نقطه‌ای خیره شوند که البته در این حالت درک زیادی نسبت به محیط بیرونی ندارند و در افکار عمیق خود غرق شده‌اند.

5. بازوهای ضربدری

10 ترفند روانشناختی ذهن خوانی - 5. بازوهای ضربدری

این حالت که بسیار هم محبوب و رایج است، برای نشان دادن حالت مخالفت و انزجار نسبت به مکالمه و یا حتی مخاطب روبرو استفاده می‌شود. در این حالت هیچ کس احساس خوب و مثبتی نسبت به شرایط موجود ندارد.

6. متمایل شدن به سمت جلو

10 ترفند روانشناختی ذهن خوانی - 6. متمایل شدن به سمت جلو

زمانی که کسی از شما و مکالمه‌تان خوشش بیاید و به موضوع مطرح شده علاقه‌مند باشد، معمولا کمی به سمت جلو متمایل می‌شود.

7. متمایل شدن به سمت عقب

7. متمایل شدن به سمت عقب

اگر دیدید شخصی هنگام مکالمه با شما به سمت عقب متمایل شد و روی پشتی صندلی لم داد، به این معنی است که او از لحاظ ذهنی خسته شده و مشتاق به ادامه دادن مکالمه نیست.

8. تاب خوردن روی پاشنه پا

8. تاب خوردن روی پاشنه پا

این حرکت که بیشتر در کودکان و برای تخلیه انرژی زیاد آن‌ها رایج است، می‌تواند توسط بزرگسالان نیز انجام شود. معنی تاب خوردن روی پاشنه پا این است که شخص درباره موضوعی بسیار استرس دارد و دچار اضطراب است.

9. درست کردن ظاهر و حالت‌های بدن

9. درست کردن ظاهر و حالت‌های بدن

زمانی که شخصی در هنگام مکالمه با شما مدام در حال درست کردن ظاهر خود یا اطلاح حالت‌های بدنی مانند صاف کردن پشت یا بالا بردن سر خود باشد، به این معنی است که مشتاق برقراری ارتباط طولانی و علاقه مندی او به شما است.

10. قرار دادن دست‌ها زیر چانه و نمایش صورت

10. قرار دادن دست‌ها زیر چانه و نمایش صورت

این حالت عموما زمانی توسط یک نفر انجام می‌شود که علاقه مند به ابراز حضور و معرفی خود در مکالمه است. همچنین زمانی که اشتیاق دارد تا طرف مقابل خود را بیشتر بشناسد.

نظر شما درباره این 10 ترفند روانشناختی ذهن خوانی چیست؟ آیا موارد دیگری را می‌شناسید که به شناخت حالت‌های رفتاری افراد کمک کند؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات ارزشمندتان را با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Bright Side

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

یک دیدگاه

  1. Avatar سید حسن پورفرج گفت:

    سلام لیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.