10 ترفند هوشمندانه زندگی برای مشکلات روزمره در آشپزخانه شما

10 ترفند هوشمندانه زندگی برای حل مشکلات روزمره آشپزخانه شما

بوی بد یخچال، کوکی‌های کهنه شده، غذاهای نیمه گرم در مایکروویو و موارد این چنینی می‌توانند به سادگی روز شما را خراب کنند. فراموش نکنید که همیشه در کنار موارد پیچیده برای بهتر کردن شرایط زندگی، راه حل‌های ساده و کم هزینه‌ای نیز وجود دارد. فکر نکنید که این مشکلات غیرقابل حل و پرهزینه هستند. خوشحال باشید. می‌توانید با رعایت صرفا 10 ترفند هوشمندانه زندگی برای حل مشکلات روزمره آشپزخانه شما، از بروز تمامی این بلایای کوچک جلوگیری کنید. برای این که آشپزخانه تمیز و سالمی داشته باشید، نیازی به هزینه زیاد ندارید. تنها موارد زیر را مطالعه کنید و با رعایت آن‌ها به نتایج مطلوب خود برسید. در ادامه برای آشنایی با این ترفندها دینو را همراهی نمایید.

10 ترفند هوشمندانه زندگی

آیا می‌دانید چه ایده‌هایی برای حل مشکلات روزمره آشپزخانه شما وجود دارند؟ در این جا به شما 10 ترفند هوشمندانه زندگی را معرفی می‌کنیم تا با رعایت تنها چند نکته ساده بتوانید نتایج مطلوب و لذت بخشی را تجربه کنید. شما نیاز دارید تا مشکلات خود را به حداقل برسانید؛ پس این موارد را با هم می‌خوانیم.

1. گرم کردن غذا در مایکروویو به طور یکنواخت

10 ترفند هوشمندانه زندگی - 1. گرم کردن غذا در مایکروویو به طور یکنواخت

ممکن است دیده باشید که بعد از گرم کردن غذا در مایکروویو، وسط بشقاب شما کمی سردتر از بقیه قسمت‌ها است. به این دلیل که مایکروویوها برای گرم کردن غذا، از اطراف امواج رادیویی ساطع می‌کنند و مانند شعله اجاق گاز نیستند، این اتفاق می‌افتد. برای گرم کردن غذایتان به طور یکنواخت، کافی است آن را دور بشقاب به صورت حلقه‌ای بچینید. این ترفند کوچک به شما کمک می‌کند تا از یک وعده غذایی گرم و مناسب لذت ببرید. نوش جان!

2. جلوگیری از خراب شدن سیب زمینی

10 ترفند هوشمندانه زندگی - 2. جلوگیری از خراب شدن سیب زمینی

امروزه ایده محدود کردن زباله‌های مواد غذایی بسیار پراهمیت و مرسوم است. به همین منظور نیز شما می‌توانید از خراب شدن مواد غذایی جلوگیری کنید تا زباله کمتری تولید شود. محصولاتی مانند سیب زمینی که سریع خراب می‌شوند، برای جلوگیری از جوانه زدن نیاز به مراقبت ویژه دارند. شما می‌توانید آن‌ها را به همراه یک سیب نگهداری کنید تا مانع از این کار شود. همچنین از قرار دادن سیب زمینی در نزدیکی پیاز خودداری کنید. بهتر است سیب زمینی خام را در مکانی تاریک و خنک نگه دارید.

3. جدا کردن سفیده تخم مرغ از زرده آن به راحتی و بدون استفاده از وسیله مخصوص

10 ترفند هوشمندانه زندگی - 3. جدا کردن سفیده تخم مرغ از زرده آن به راحتی و بدون استفاده از وسیله مخصوص

اگر نمی‌توانید زرده‌های تخم مرغ را از سفیده آن کاملا جدا کنید و ابزار مخصوص به این کار را ندارید، می‌توانید به سراغ یک کفگیر شیاردار بروید. با کمک آن سفیده‌های تخم مرغ به راحتی جدا می‌شوند و شما یک سرآشپز حرفه‌ای خواهید بود.

4. تمیز کردن کامل یک رنده بدون زحمت زیاد

10 ترفند هوشمندانه زندگی - 4. تمیز کردن کامل یک رنده بدون زحمت زیاد

اگر هر بار بعد از استفاده از رنده، تمیز کردن آن برایتان دشوار است و از انجام این کار خسته شده‌اید، بهتر است یک تکه فویل نازک یا پوشش پلاستیکی ضخیم را قبل از کار روی رنده خود بکشید. این پوشش به شما کمک می‌کند تا پس از تمام شدن کارتان، به راحتی آن را جدا کنید و از دردسر تمیز کردن رنده خلاص شوید.

5. تیز کردن چاقو با استفاده از فنجان یا ظرف سفالی

10 ترفند هوشمندانه زندگی - 5. تیز کردن چاقو با استفاده از فنجان یا ظرف سفالی

چاقوهای آشپزخانه اگر کند شوند، دردسر زیادی برای شما دارند. حتی بعضی از این چاقوها به سختی تیز می‌شوند و به دستگاه خاصی نیاز دارند. اگر سنگ یا تیزکن مخصوص ندارید، نیازی به نگرانی نیست. از یک لیوان یا ظرف سرامیکی و یا سفالی برای این کار استفاده کنید. پشت این ظروف و برجستگی‌های مخصوص آن‌ها برای تیز کردن چاقو بسیار مناسب هستند. فراموش نکنید که باید با زاویه 45 درجه تیز کنید.

6. نگهداری طولانی‌تر توت فرنگی با شستشو توسط سرکه

6. نگهداری طولانی‌تر توت فرنگی با شستشو توسط سرکه

توت فرنگی میوه‌ای است که واقعا سریع خراب می‌شود. بنابراین، برای بیشتر سالم نگه داشتن آن‌ها، از این روش نجات دهنده استفاده کنید. اگر انواع توت‌ها را درون مخلوط سرکه و آب بشویید، به مدت طولانی‌تری سالم می‌مانند. برای درست کردن این ترکیب، شما به یک فنجان سرکه سفید و 8 لیوان آب احتیاج دارید. توت فرنگی‌های خود را برای مدت کوتاهی داخل این مواد بریزید و سپس آبکشی کنید.

7. خلاص شدن از بوی بد ظرف‌های پلاستیکی و شیشه‌ای به کمک روزنامه

7. خلاص شدن از بوی بد ظرف‌های پلاستیکی و شیشه‌ای به کمک روزنامه

حتما متوجه شده‌اید هنگامی که ظرف‌های پلاستیکی یا شیشه‌ای شما بوی بد می‌گیرند، این بو حتی پس از چند بار شستن هم از بین نمی‌رود. شاید فکر کنید که دیگر زمان آن رسیده است تا ظرف‌های خود را دور بریزید. ما به شما توصیه می‌کنیم که این کار را انجام ندهید. به جای آن، از یک ترفند ساده استفاده کنید. روزنامه می‌تواند بوی بد را جذب کند. چند برگ روزنامه را بردارید و به تکه‌های کوچک خرد کنید. سپس آن‌ها را درون ظرف خود بگذارید و اجازه دهید به مدت 24 تا 48 ساعت در آن جا بمانند. در نهایت می‌بینید که ظرف شما مانند گذشته کاملا تمیز و قابل استفاده شده است.

8. گرفتن بوی بد داخل یخچال با گذاشتن جوش شیرین در آن

8. گرفتن بوی بد داخل یخچال با گذاشتن جوش شیرین در آن

بوی بد سزیجات و میوه‌های فاسد شده، سوپ کهنه و مرغ گندیده می‌تواند برای مدت طولانی در یخچال شما باقی بماند. اگر می‌خواهید از بروز این مشکل جلوگیری کنید و از شر بوی بد خلاص شوید، یک جعبه جوش شیرین را درون یخچال خود قرار دهید. این ماده به خودی خود بو ندارد؛ اما، برای جذب بوی نامطبوع محیط بسیار خوب است.

9. تازه نگه داشتن کوکی‌ها با گذاشتن یک تکه سیب در کنار آن‌ها

9. تازه نگه داشتن کوکی‌ها با گذاشتن یک تکه سیب در کنار آن‌ها

حتما برایتان پیش آمده که به سراغ ظرف کوکی‌های خوشمزه خود بروید؛ ولی، با ناامیدی ببینید که همه آن‌ها خشک شده‌اند و دیگر مانند روز اول تازه و نرم نیستند. شاید فکر کنید که هیچ راهی برای تازه نگه داشتن آن‌ها وجود ندارد؛ اما، خبر خوب این است که شما می‌توانید به راحتی کوکی‌های دوست داشتنی خود را برای مدت طولانی‌تری نرم و تازه نگه دارید. برای این کار فقط کافی است یک تکه سیب درون ظرف آن‌ها قرار دهید تا نرمی و تازگی خوراکی‌های خوشمزه شما را برای مدت طولانی حفظ کند.

10. حفاظت از انگشتانتان در هنگام خرد کردن مواد غذایی

10. حفاظت از انگشتانتان در هنگام خرد کردن مواد غذایی

بریدن یا خراشیدن انگشتانتان هنگام خرد کردن سبزیجات یا رنده کردن آن‌ها، بسیار ناخوشایند است. برای جلوگیری از این مورد، شما می‌توانید محافظ انگشت ساده خود را به راحتی در خانه بسازید. شما فقط به یک بطری پلاستیکی خالی مانند بطری آب معدنی یا نوشابه و یک کش لاستیکی معمولی نیاز دارید. کافی است بطری پلاستیکی را با الگوی مشخص شده در تصویر بالا برش بزنید و با ایجاد سوراخ در اطراف آن، با کش برای انگشتان خود محافظ درست کنید. اکنون می توانید به راحتی با پوشیدن این محافظ در حین کار کردن از آسیب دیدن دستتان جلوگیری کنید.

شما برای 10 ترفند هوشمندانه زندگی چه نظری دارید؟ ایده‌های بیشتر و تجربیات خود در این زمینه را با ما و همراهان عزیز دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Bright Side

بیشتر بخوانید: 10 دلیل رایجی که نشان می‌دهد شما در حال خراب کردن خوراک مرغ خود هستید

بیشتر بخوانید: 5 ترفند ضدعفونی وسایل خانه برای افرادی که به نظافت بسیار حساسند

امتیاز: 4.7 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

۲ دیدگاه

  1. Avatar حمیدرضا گفت:

    سلام ممنون بسیار مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.