10 رمان برتر عاشقانه قرن

10 رمان برتر عاشقانه قرن برای برانگیختن حس کتابخوانی در شما

زمان مطالعه رسیده است و ما قصد داریم برای تقویت روحیه شما در این مطلب چند کتاب فوق‌العاده زیبا و موفق را معرفی کنیم. در ادامه با همراهی دینو 10 رمان برتر عاشقانه قرن برای برانگیختن حس کتابخوانی در شما را بخوانید و اوقات فراغت خود در زمان قرنطینه را به بهترین شکل بگذرانید.

10 رمان برتر عاشقانه قرن

برای شروع، بد نیست تعدادی شمع روشن کنید و لیوان قهوه یا نوشیدنی مورد علاقه‌تان را در دست بگیرید و آماده شوید تا با بهترین رمان‌های عاشقانه قفسه‌های کتاب جهان آشنا شوید. این‌ها برگزیده‌هایی از عاشقانه‌های داغ و پرهیاهویی هستند که قلب شما را سرشار از هیجان و شور عشق می‌کنند. در کنار داستان‌های عاشقانه‌ای که انتظار دارید همچنین شاهد هنرنمایی شخصیت‌هایی قدرتمند خواهید بود که شجاعت‌شان هر کسی را به وجد می‌آورد. این 10 رمان برتر عاشقانه قرن را در ادامه بخوانید.

1. ما تمامش می‌کنیم
It Ends With Us
اثر: «کالین هوور» (Colleen Hoover)

10 رمان برتر عاشقانه قرن - 1. ما تمامش می‌کنیم
It Ends With Us
اثر: «کالین هوور» (Colleen Hoover)

«لیلی» (Lily)، دختری از شهری کوچک که به تازگی به بوستون آمده، موفق می‌شود جراح مغز و اعصاب جوان به نام «رایل کینکید» (Ryle Kincaid) را وادار نماید تا قانون «مجرد ماندن» خود را زیرپا بگذارد. با این حال، رفتارهای سرسختانه رایل باعث متعجب شدن لیلی می‌شود. او تلاش می‌کند تا بفهمد که این انزجار از کجا ناشی شده است. هنگامی که شعله‌های قدیمی خشم رایل دوباره روشن می‌شوند، ناگهان هر آن چه این دو با هم گذرانده‌اند، زیر سوال می‌رود.

2. خواستگاری
The Proposal
اثر: «جاسمین گیلوری» (Jasmine Guillory)

10 رمان برتر عاشقانه قرن - 2. خواستگاری
The Proposal
اثر: «جاسمین گیلوری» (Jasmine Guillory)

می‌توان به جرات گفت که هیچ یک از سرگرمی‌های عاشقانه و جالب «جاسمین گیلوری» (Jasmine Guillory) خسته کننده نیستند. اثر «خواستگاری» (The Proposal) درباره درخواست دوست نویسنده‌ای به نام «نیک» (Nik) است در حالی که این پسر حتی نمی‌تواند نام او را درست تلفظ کند! نیک به این درخواست جواب رد می‌دهد در حالی که فیلم این خواستگاری در فضای مجازی منتشر می‌شود. در این میان دکتری خوش تیپ به نام «کارلوس» (Carlos) او را از مهلکه دور می‌کند؛ اما آیا این دکتر جذاب می‌تواند همسر آینده نیک باشد؟

3. بازی تنفر
The Hating Game
اثر: «سالی ثورن» (Sally Thorne)

10 رمان برتر عاشقانه قرن - 3. بازی تنفر
The Hating Game
اثر: «سالی ثورن» (Sally Thorne)

اگر تا به حال برای شما هم پیش آمده که دچار عشق یک طرفه به همکارتان شوید، مخاطب این رمان سال 2016 شما هستید. «لوسی هاتون» (Lucy Hutton) و همکار کینه توز سوگند خورده او «جاشوا تمپلمن» (Joshua Templeman) رقابت تلخی با یکدیگر دارند و زمانی که صحبت از ارتقای مقام است، درگیری‌ها بیشتر می‌شوند. این تازه شروع ماجرا است.

4. چشم انداز سفید
Vision In White
اثر: «نورا رابرتز» (Nora Roberts)

10 رمان برتر عاشقانه قرن - 4. چشم انداز سفید
Vision In White
اثر: «نورا رابرتز» (Nora Roberts)

«نورا رابرتز» (Nora Roberts) پرآوازه یکی از پرفروش‌ترین نویسنده‌های زمان خود است که بیش از 200 رمان عاشقانه را به چاپ رسانده و این داستان، به عنوان اولین قسمت از ماجراهای عروس او، از طرفداران خود امتیاز بالایی کسب کرده است. عکاس عروسی «مکنزی مک الیوت» (Mackensie Mac Elliot) یک شرکت تدارک مراسم عروسی را با سه نفر از دوستان خود اداره می‌کند. هنگامی که در یکی از روزهای کاری خود، با معلم شیرین و موقر زبان انگلیسی «کارتر مگوایر» (Carter Maguire) آشنا می‌شود، این آشنایی ممکن است به پایان خوشی برای خود او منجر شود.

5. فاجعه زیبا
Beautiful Disaster
اثر: «جیمی مک گوایر» (Jamie McGuire)

10 رمان برتر عاشقانه قرن - 5. فاجعه زیبا
Beautiful Disaster
اثر: «جیمی مک گوایر» (Jamie McGuire)

«ابی ابرناتی» (Abby Abernathy) قسم می‌خورد زمانی که به دانشگاه برود، گذشته تاریک خود را پشت سر بگذارد و تبدیل به یک دختر خوب کامل شود. با این وجود تمام نیت‌های خوب او توسط پسری بد با خالکوبی عجیب به نام «تراویس مدوکس» (Travis Maddox)، به چالش کشیده می‌شود. تراویس ابی را با شرط‌بندی یک ماهه فریب می‌دهد و سعی دارد تمام اهداف مثبت او را متزلزل کند.

6. بر باد رفته
Gone With the Wind
اثر: «مارگارت میچل» (Margaret Mitchell)

10 رمان برتر عاشقانه قرن - 6. بر باد رفته
Gone With the Wind
اثر: «مارگارت میچل» (Margaret Mitchell)

اگر هرگز این حماسه 900 صفحه‌ای به اضافه «جنگ داخلی» (Civil War) را نخوانده‌اید یا فیلم چهار ساعته آن را تماشا نکرده‌اید، باید بدانید که هنوز هم برای تماشای این شاهکار بزرگ تاریخی دیر نیست. «اسکارلت اوهارا» (Scarlett O’Hara)، «اشلی ویلکس» (Ashley Wilkes) شوالیه وفادار او و «ریت باتلر» (Rhett Butler) رسوا و در عین حال عجول در جریان زمان به بازی گرفته می‌شوند و ارزش‌های آن‌ها به چالش کشیده می‌شود. بد نیست بدانید که بیش از 30 میلیون نسخه از این برنده «جایزه پولیتزر» (Pulitzer Prize) از سال 1936 تا کنون به فروش رسیده است. شما نیز بعد از خواندن این داستان دلیل محبوبیت فراوان آن را می‌فهمید.

7. گلبرگی از دریا
A Long Petal of the Sea
اثر: «ایزابل آلنده» (Isabel Allende)

7. گلبرگی از دریا
A Long Petal of the Sea
اثر: «ایزابل آلنده» (Isabel Allende)

این نوشته جدید و متفاوت از «ایزابل آلنده» (Isabel Allende) به عنوان الهه داستان‌های عاشقانه، درباره بیوه باردار «روزر» (Roser) و برادر معشوق فوت شده او «ویکتور» (Victor) است. جریان داستان در حالی اتفاق می‌افتد که آن‌ها از اسپانیای فاشیست سوار بر کشتی اجاره شده توسط شاعر معروف «پابلو نرودا» (Pablo Neruda) فرار می‌کنند. همان طور که این دو عاشق در شیلی زندگی جدید خود را شروع کرده‌اند، با سختی‌ها و مشکلات فراوانی روبرو می‌شوند؛ اما، امید و داشتن یکدیگر آن‌ها را قوی نگه می‌دارد.

8. غرور و تعصب
Pride and Prejudice
اثر: «جین آستن» (Jane Austen)

8. غرور و تعصب
Pride and Prejudice
اثر: «جین آستن» (Jane Austen)

این رمان عاشقانه مربوط به سال 1813 خیلی قدیمی است؛ اما، اگر طرفدار نوشته‌های «جین آستین» (Jane Austen) هستید، مطالعه این داستان محبوب را فراموش نکنید.

9. پرنده‌های خارزار
The Thorn Birds
اثر: «کالین مک کالا» (Colleen McCullough)

9. پرنده‌های خارزار
The Thorn Birds
اثر: «کالین مک کالا» (Colleen McCullough)

این داستان چند نسلی گسترده درباره زندگی در یک خارزار نگهداری گوسفندان است که اغلب به عنوان نسخه استرالیایی «بر باد رفته» از آن یاد می‌شود. بنابراین اگر آن داستان کلاسیک جذاب را دوست دارید، پیشنهاد می‌کنیم «پرنده‌های خارزار» را نیز امتحان کنید. این عاشقانه در وهله اول به یک رابطه نامشروع بین «مگی» (Maggie)، یکی از ساکنان یک مزرعه‌ای دور دست و یک کشیش خوش تیپ می‌پردازد.

10. بیگانه
Outlander
اثر: «دیانا گابالدون» (Diana Gabaldon)

10. بیگانه
Outlander
اثر: «دیانا گابالدون» (Diana Gabaldon)

این رمان عاشقانه که پیش از این به یک صحنه درام حماسی در Starz تبدیل شده بود، جهان را به «کلیر راندال» (Claire Randall)، پرستار سابق جنگ انگلیس و عشق جنگجوی اسکاتلندی‌اش معرفی کرد که در سال 1743 زندگی می‌کنند. این داستان جذاب، تمام عناصر مورد نیاز برای خلق یک اثر هیجان انگیز را در خود دارد: سفر در زمان، خطر، دسیسه و البته عشق فراوان و پرشور.

نظر شما درباره فهرست 10 رمان برتر عاشقانه قرن ما چیست؟ آیا تجربه مطالعه این کتاب‌های موفق و محبوب را دارید؟ دیدگاه‌های خود را در این باره با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Good Housekeeping

بیشتر بخوانید: 10 عنوان کتاب پاییزی برجسته برای مطالعه نوجوانان و جوانان

بیشتر بخوانید: خواندنی‌های دوران قرنطینه ویروس کرونا: 5 کتاب شاد برای روزهای تاریکی و تنهایی

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

۲ دیدگاه

  1. Avatar تهرانی تما م عیار گفت:

    به نظرم کتاب بنویسیم ودر ان راه رسیدن به انسانیت و موانع ان بحث بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.