10 مهارت جهانی افراد موفق

10 مهارت جهانی افراد موفق که در آینده نزدیک همه افراد باید به آن ها تسلط پیدا کنند

آیا می‌خواهید شما هم جزو افراد موفق باشید؟ برای موفق بودن، جنبه‌های مختلف و مهمی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را تمرین کنید. در ادامه با همراهی دینو 10 مهارت جهانی افراد موفق که در آینده نزدیک همه افراد باید به آن ها تسلط پیدا کنند را بخوانید و برای آینده‌ای بهتر تلاش کنید.

10 مهارت جهانی افراد موفق

همه دوست دارند زمانی که بزرگ می‌شوند، یک بزرگسال کاملا مستقل و موفق باشند؛ اما باید بدانید که راه حل و شرایط رسیدن به چنین جایگاهی چیست؟ برای موفق بودن، مهارت‌های بسیار زیادی نیاز است که هر کدام از این مهارت‌ها به دلایل مختلفی مهم هستند. داشتن همه این مهارت‌های خاص به شما کمک می‌کند تا در جنبه‌های مختلف زندگی خود موفق‌تر باشید. در این بخش 10 مهارت جهانی افراد موفق را که برای تسلط به حرفه و موقعیت خود نیاز دارند، می‌خوانید.

10 مهارت جهانی افراد موفق

1. مهارت سازمانی

داشتن مهارت سازمانی برای افراد موفق بسیار مهم است. چنین مهارتی به آن‌ها کمک می‌کند تا مسئولیت پذیر باشند و بتوانند کارهای مهم‌تری را به عهده بگیرند و به کارفرمایان خود این اطمینان را بدهند که افراد قابل اعتمادی هستند. این مهارت فقط درباره اطمینان از به موقع انجام دادن کارها و وظایف کاری نیست. داشتن مهارت سازمانی یعنی شما اطمینان بدهید که می‌توانید وظایف خود را به درستی اولویت بندی کنید و برای هر مشکلی که با آن روبرو می‌شوید، راه حل‌های موثر پیدا می‌کنید. بدون داشتن این مهارت مدیریتی، شما از فهرست افراد موفق عقب افتاده‌اید.

2. مهارت مذاکره

افراد موفق در مذاکره تبحر دارند؛ زیرا، هم اعتماد به نفس دارند و هم در صحبت‌های خود قانع کننده هستند. این مهارت هم در محل کار و هم در زندگی شخصی شما بسیار مفید است و می‌تواند زندگی روزمره شما را خوشایندتر و مفیدتر کند. داشتن مهارت های قوی مذاکره در محل کار می‌تواند به معنای ارتقا، افزایش حقوق و مشتریان جدید باشد.

3. مهارت ارتباطی قوی

خوب است بدانید که نوع شغل یا وضعیت شما در آینده چندان مهم نیست؛ این ارتباطات فردی شما است که یک قسمت اساسی از موفقیت خواهد بود. از به اشتراک گذاشتن اطلاعات با مشتری گرفته تا همکاری با همکاران، افراد موفق به طور روزمره ارتباطات گسترده‌ای برقرار می‌کنند. اگر برای برقراری ارتباط تلاش می‌کنید ، تمام روش‌های مختلف انجام این کار را در نظر بگیرید. این ارتباطات می‌توانند به روش‌های حضوری، ایمیل‌، اسکایپ و از طریق تلفن باشند. سعی کنید روشی را انتخاب کنید که برای شما در برقراری ارتباط موثرترین روش ممکن باشد.

4. مهارت هوش هیجانی

هوش هیجانی بخش مهمی در ارتباط و موفقیت افراد است. درک دیگران و همچنین همدلی با آن‌ها برای برقراری یک رابطه پایدار اهمیت فراوانی دارد. این مهارت به ویژه زمانی که شما به عنوان بخشی از یک تیم کار می‌کنید، بسیار مهم می‌شود. هوش هیجانی به افراد موفق در تامین امنیت مشتری و معاملات و همچنین کنار آمدن موثر با همکاران‌شان کمک خواهد کرد. یک روش خوب برای بهبود هوش هیجانی این است که در رویارویی با شرایط، خود را جای شخص مقابل بگذارید و سعی کنید به ادراک درستی از زاویه دید او برسید.

5. مهارت تفکر انتقادی

تفکر انتقادی به افراد موفق کمک می‌کند تا مشکلات و گسل‌ها را به روشی خلاقانه و مفید حل کنند. متفکر انتقادی بودن معمولا به این معنی است که آن‌ها با ارزیابی سریع، مستقل و منطقی اوضاع را سریع‌تر حل می‌کنند. برای تمرین این مهارت، کافی است در هنگام مواجه شدن با انتقادی از سمت دیگران، درباره مسائل مطرح شده، جبهه نگیرید و به آن‌ها عمیقا فکر کنید تا بتوانید مشکل واقعی را ببینید.

6. مهارت تمرکز

توانایی حفظ تمرکز، افراد موفق را در دستیابی به اهداف و رویاهای طولانی مدت موفق‌تر می‌کند. تمرکز داشتن به خصوص در شرایط دشوار، به شما کمک می‌کند تا در آینده کار خود را در هر حالتی ادامه دهید و دیگر مشکلات روزمره شما را از انجام کارتان باز ندارد.

7. مهارت کار گروهی

مهارت‌های کار گروهی در اکثر مشاغل مفید و در زندگی روزمره ضروری است. از کار روی یک پروژه با رئیس و سایر همکاران گرفته تا زندگی با یک شریک، مهارت کار گروهی به افراد موفق کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشند. اگر یک نفر مهارت کار تیمی نداشته باشد، می‌تواند کل پروژه را کند و دچار مشکل کند.

8. مهارت تعادل

داشتن تعادل در زندگی، به شما چشم انداز و منطقی سالم می‌بخشد. توانایی انجام وظایف با سرعت کارآمد، نه تنها استرس را کاهش می‌دهد؛ بلکه، موفقیت را بسیار بیشتر می‌کند. تعادل به شما اجازه می‌دهد تا بدانید چه چیزی خوشحال‌تان می‌کند. به یاد داشته باشید که چه در زندگی شخصی و چه در حرفه خود‌، متعادل عمل کردن، باعث می‌شود تا از هر نظر موفق باشید.

9. مهارت اعتماد به نفس

حتی وقتی افراد موفق نسبت به زمان در اختیار خود اطمینان ندارند، اعتماد به نفس خود را از دست نمی‌دهند و این موضوع باعث می‌شود تمرکز شما بیشتر شود. افراد موفق روی توسعه و بهبود مهارت‌های اعتماد به نفس خود به نفع خود کار می‌کنند. بهبود زبان بدن و مهارت‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند تا احترام دیگران را به دست بیاورید و کلمات خود را موثرتر کنید.

10. مهارت تحقیق و تجزیه و تحلیل

شاید مهم‌ترین مهارت در بین 10 مهارت جهانی افراد موفق، توانایی تحقیق در مورد اطلاعات، تجزیه و تحلیل آن‌ها و همچنین شناخت الگوها است که تقریبا در هر نقش و شغلی مفید خواهد بود. این مهارت‌ها به افراد موفق کمک می‌کند تا فعال‌تر شوند؛ زیرا، به آن‌ها در تجزیه و تحلیل و بهبود وضعیت فعلی کمک می‌کند.

چه چیز دیگری را می‌خواهید در مورد خودتان بهبود بخشید؟ نظر شما درباره این 10 مهارت جهانی افراد موفق چیست؟ شما چه موارد دیگری را برای افزودن به این فهرست پیشنهاد می‌دهید؟ دیدگاه‌ها و تجربیات ارزشمند خود در این زمینه را با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Life Hack

بیشتر بخوانید: 6 مهارت اصلی برای پیدا کردن کار که باید برای بالا بردن سطح توانایی کاری خود یاد بگیرید!

بیشتر بخوانید: 10 راهکار ساده برای بهبود مهارت ارتباط با افراد در جهت پیشرفت کسب و کار

امتیاز: 3.7 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

۳ دیدگاه

 1. Avatar علی قران دوست گفت:

  به نرم اینترنت محدود کنند
  و بیشتر به اخلاق و انسانیت بودجه بزاریم
  این نور انسانیت رشد می کند اما سالیان سال با ورود اینترنت الوده شمشیر به قلب انسانیت زده شده و باعث بی حرمتی به دین شده و خشم و خودکشی و دل های شیطانی ایجاد شده و دل شیطانی معمولا دیده نمیشه در کشور اما لمس میشه در کشور و لذا با ایجاد طلاب و سخنرانی ها و غیره سبب خواب شدن مردم شده و مثل اینکه دو نفر یک طناب می کشند قران دین و سخنرانی دینی و ان طرف ماهواره و اینترنت کثیف و الوده
  که باعث گیجی و خواب مردم شده

 2. Avatar یاسر گفت:

  خسته نباشید
  مهارت آرامش؟

  • Avatar لیلا میرزاخان گفت:

   متشکرم یاسر عزیز بابت دیدگاه فوق العاده خوبتون👍🏼✨ بله کاملا پیشنهاد خوب و عالی و درستی هستش. آرامش داشتن و صبور بودن یک مهارت واقعا ارزشمند و مهم برای موفقیته🙏🏼

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.