10 کاردستی سریع و آسان بهاری

10 کاردستی سریع و آسان بهاری برای شکوفایی خلاقیت و سرگرم شدن اعضای خانواده

در فصل زیبای بهار و نو شدن زندگی هستیم و چه چیزی بهتر از یک شروع تازه و کنار گذاشتن وسایل زمستانی کهنه و فرسوده؟ همه چیز بهتر و جذاب‌تر می‌شود زمانی که شما در کنار این کارها بتوانید اعضای خانواده خود و فرزندان‌تان را سرگرم کنید. در ادامه با 10 کاردستی سریع و آسان بهاری برای شکوفایی خلاقیت و سرگرم شدن اعضای خانواده خود همراه دینو باشید و از شر باقی مانده‌های اضافی فصل زمستان خلاص شوید.

10 کاردستی سریع و آسان بهاری

ساختن کاردستی‌های متنوع و آسان همیشه سرگرم کننده است و فصل بهار می‌تواند بهترین الگو و الهام بخش شما برای این کاردستی‌ها باشد. در این روزها که انگیزه کودکان شما بیشتر از همیشه به یادگیری و کنجکاوی در محیط اطراف می‌گذرد، در ادامه مطلب با ما باشید تا نحوه ساخت 10 کاردستی سریع و آسان بهاری را یاد بگیرید و آن‌ها را برای شکوفایی خلاقیت و سرگرم شدن اعضای خانواده بسازید. فراموش نکنید که برای لذت بردن از کارهای روزمره زندگی، همیشه نیازی به صرف هزینه‌های زیاد مالی نیست. شما می‌توانید به راحتی از وسایل و لباس‌های دور ریختنی خود برای خلق آثار هنری جالب و سرگرم کننده استفاده کنید.

1. حیوان جورابی دست دوز

10 کاردستی سریع و آسان بهاری - 1. حیوان جورابی دست دوز

بدون شک با خروج از فصل سرما، جوراب‌های ضخیم شما و فرزندان‌تان دیگر قابل استفاده نیستند. برای سرگرم شدن کودکان خود، این جوراب‌ها را با چند دوخت ساده به عروسک‌های بامزه و خلاقانه تبدیل کنید. با این روش فرزندان شما علاوه بر آموختن نحوه دوخت دستی، با خلق اشکال و فرم‌های مختلف نیز آشنا می‌شوند. شما می‌توانید این جوراب‌ها را از شن، برنج، پشم شیشه، سنگ ریزه و هر چیز دیگری پر کنید و فرزندان و حتی حیوانات خانگی خود را نیز ساعت‌ها سرگرم نمایید.

2. نقاشی روی سنگ

10 کاردستی سریع و آسان بهاری - 2. نقاشی روی سنگ

همیشه در سفرهای بهاری خود به طبیعت، می‌توانید از کودکان خود برای جمع آوری تعدادی سنگ زیبا برای سرگرم کردن آن‌ها استفاده کنید. این سنگ‌ها را به خانه بیاورید و تمیز کنید و سپس آن‌ها را به دستان توانمند کودکان هنرمند خود بسپارید! نقاشی روی سنگ یک سرگرمی بسیار مفرح و خلاقانه برای کودکان شما است.

3. آباژور رنگی

10 کاردستی سریع و آسان بهاری - 3. آباژور رنگی

آباژورهای رنگی می‌توانند گزینه‌های بسیار مناسبی برای تزیین فضای زندگی شما باشند. به خصوص اگر این آباژورها بتوانند خلاقیت کودکان شما را نیز شکوفا کنند. در فصل بهار، لباس‌های قدیمی و فرسوده خود را برای خلق آثار هنری جدید کنار بگذارید. طرح‌های دلخواه خود را با رنگ مخصوص پارچه روی این لباس‌ها بکشید و در نهایت دور لامپ‌های اتاق‌تان بپیچید.

4. گلدان تزئینی

10 کاردستی سریع و آسان بهاری - 4. گلدان تزئینی

فصل بهار بهترین زمان برای کاشتن انواع گل‌ها و گیاهان زیبا برای دلپذیر کردن فضای زندگی شما است. اگر به باغبانی و نگهداری گل و گیاه علاقه مند هستید، باید بگوییم که نیازی نیست نگران هزینه‌های بسیار زیاد خرید گلدان باشید. چند گلدان ساده تهیه کنید و با کمک رنگ اکریلیک، خلاقیت هنری خود و کودکان‌تان را روی این گلدان‌ها پیاده کنید و آن‌ها را متناسب با فضای داخلی خود نقاشی نمایید. شما حتی می‌توانید از ظروف و سطل‌های پلاستیکی بازیافتی به عنوان گلدان استفاده کنید. فقط کافی است زیر آن‌ها را سوراخ نمایید تا آب اضافه گلدان بتواند از آن خارج شود. توجه داشته باشید که اگر قرار است گلدان‌های نقاشی شده خود را بیرون از منزل و در هوای آزاد بگذارید، حتما از یک اسپری براق کننده مناسب برای حفظ اثر هنری خود استفاده کنید.

5. گلبرگ فشرده ویکتوریایی

10 کاردستی سریع و آسان بهاری - 5. گلبرگ فشرده ویکتوریایی

گلبرگ‌های بهاری فشرده شده در میان صفحات یک کتاب قدیمی، یکی از محبوب‌ترین تفریحات ویکتوریایی است که کاربردهای مدرن فراوانی نیز دارد. شما می‌توانید از این گلبرگ‌های زیبای فشرده شده زیر شیشه به عنوان تابلوهایی برای تزیین دیوار اتاق، روی جلد دفترچه خاطرات، چوب میز یا جعبه تزیینی و موارد دیگر استفاده کنید. جدیدترین و خلاقانه‌ترین کاربرد این گلبرگ‌ها در صنعت چوب و رزین برای ساخت سینی، زیرلیوانی، ساعت و جواهرات متنوع است که ماندگاری این گل‌ها را تضمین می‌کند.

6. فیدر پرنده میوه کاج

10 کاردستی سریع و آسان بهاری - 6. فیدر پرنده میوه کاج

فیدر پرنده با میوه کاج یک نوع کلاسیک است که برای تزیین فضای خارجی اطراف منزل شما، هرگز از مد نمی‌افتد. شما با این روش علاوه بر این که بر زیبایی محیط اطراف خود اضافه می‌کنید، پرندگان مختلف را نیز به سمت خانه خود دعوت خواهید کرد. برای سرگرم شدن بچه‌ها، با کره بادام زمینی و کمی دانه مخصوص پرندگان، این فیدرها را بسازید و برای آویزان کردن آن‌ها از ریسمان‌های رنگی یا نخ کاموای بافته شده استفاده کنید. بهتر است این فیدرها را در جایی ایده آل آویزان کنید که مهمانان شما بتوانند به خوبی آن‌ها را ببینند.

7. پارکینگ اتومبیل‌های مسابقه‌ای

10 کاردستی سریع و آسان بهاری - 7. پارکینگ اتومبیل‌های مسابقه‌ای

شما برای راننده‌های کوچک خانه خود، نیاز به ساخت پارکینگ‌های کاغذی دارید. برای این کار می‌توانید به سادگی به سراغ لوله کاغذی رول دستمال توالت بروید و با یک رنگ آمیزی ساده آن‌ها را ساعت‌ها سرگرم کنید. حتی می‌توانید با استفاده از یک تکه کاغذ یا مقوای رنگی، مسیر مسابقه آن‌ها را نیز مشخص نمایید تا جذابیت بازی برای آن‌ها بیشتر شود.

8. عروس دریایی تزیینی

8. عروس دریایی تزیینی

بچه‌ها عاشق ساختن کاردستی‌های جذاب و متنوع هستند. یکی از این موارد، عروس دریایی تزیینی است که به روشی بسیار ساده و با استفاده از صفحات کاغذی، آبرنگ، نخ و نوارهای پلاستیکی ساخته می‌شود. از تخیل خود استفاده کنید و با رنگ و شکل‌های متنوع، برای ساخت انواع جانوران خلاقیت به خرج دهید. انتخاب رنگ‌های مختلف برای این طرح‌ها می‌تواند به کودکان شما زیبایی‌های بصری و ترکیب صحیح رنگ‌ها با یکدیگر را به خوبی آموزش دهد.

9. مداد شمعی بازیافتی

9. مداد شمعی بازیافتی

این روزها با وجود بحران‌های زیست محیطی مختلفی که در جهان وجود دارد، بازیافت تا حد امکان هر چیزی امری ضروری است و مداد شمعی‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. شما می‌توانید از تکه‌های شکسته و کوچک شده این مدادهای رنگی، طرح‌های متنوع بسیار زیادی را در اشکال مختلف بسازید. به کمک کودکان خود این تکه‌ها را درون قالب‌های مختلف بریزید و حرارت دهید و سپس اجازه دهید خنک شوند تا شکل قالب را به خود بگیرند. مزیت چنین کاری این است که شما می‌توانید علاوه بر رنگ‌های اصلی، مداد شمعی‌های رنگی کمانی بسازید و کودکان خود را با رنگ‌ها و ترکیب شدن آن‌ها بیشتر آشنا کنید.

10. تاج گل طبیعی

10. تاج گل طبیعی

در فصل بهار که تمام گیاهان و درخت‌ها گل می‌دهند، شما می‌توانید از این موهبت‌های زیبای طبیعی برای ساختن تاج گل استفاده کنید. بهترین کار این است که باغچه این کوچک برای خودتان بسازید و گل‌های متنوعی را بکارید و به طبیعت آسیب نرسانید. این گل‌ها می‌توانند با کمی خلاقیت به زیباترین تاج‌های طبیعی برای سرگرم شدن فرزندان شما تبدیل شوند.

نظر شما درباره این 10 کاردستی سریع و آسان بهاری چیست؟ چه ایده‌های هنری دیگری برای سرگرم شدن در روزهای بهاری سراغ دارید که با ما در میان بگذارید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات ارزشمند خود در این زمینه را برای ما و همراهان همیشگی دینو بنویسید.

منبع: My Modern Met

بیشتر بخوانید: چند فعالیت مفرح و کم هزینه برای سرگرم کردن کودکان در روزهای تعطیل

بیشتر بخوانید: 10 ترفند هوشمندانه زندگی برای حل مشکلات روزمره آشپزخانه شما

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.