15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها

15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها برای کسانی که می‌خواهند پول‌هایشان را پس‌انداز کنند

این حقیقت که زندگی کردن بسیار پرهزینه است و به نظر می‌رسد کالاهای مصرفی در حال گران شدن هستند، به این دلیل است که تورم جهانی آمار رو به رشدی دارد. با این وجود نیازی نیست شما تفریحات خود را به طور کلی کنار بگذارید تا بتوانید از پس این هزینه‌ها بر بیایید. در این مطلب تصمیم داریم 15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها برای کسانی که می‌خواهند پول‌هایشان را پس‌انداز کنند به شما آموزش دهیم. در ادامه دینو را همراهی کنید تا با این موارد بیشتر آشنا شوید.

15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها

خوشحال خواهید شد اگر بدانید با رعایت 15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها به سادگی می‌توانید بعد از مدت کوتاهی پول‌هایتان را پس‌انداز کنید. این ترفندها را در ادامه بخوانید.

1. با تخفیف‌های خارج از فصل خرید کنید

15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها - 1. با تخفیف‌های خارج از فصل خرید کنید

به یاد داشته باشید که قیمت بالای پوشاک و اجناس همیشه ثابت باقی نمی‌ماند. با عوض شدن فصل و بعد از گذشت حدود 3 ماه، همه چیز تغییر می‌کند و با آمدن مدل‌های جدید، می‌توانید تخفیف‌های خارج از فصل را در بیشتر فروشگاه‌ها ببینید. سعی کنید خریدهای خود را خارج از فصل انجام دهید تا پول کمتری خرج کرده باشید.

2. دارایی‌های خود را حفظ کنید

15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها - 2. دارایی‌های خود را حفظ کنید

یک دوچرخه با چرخ دنده‌های زنگ زده و لاستیک بدون باد، در واقع دیگر یک دوچرخه نیست! فقط فضای پارکینگ شما را اشغال کرده است. این مورد درباره یک خودروی بدون بنزین که روغن آن مدت‌هاست تعویض نشده نیز صادق است. به یاد داشته باشید که برای صرفه‌جویی در هزینه‌های بالقوه، دارای‌های خود را حفظ کنید. هزینه‌هایی که برای نگهداری آن‌ها خرج می‌کنید، بسیار کمتر از خرج‌های کلان خارج از برنامه‌ای است که با خراب شدن ناگهانی آن‌ها متحمل خواهید شد.

3. خلاق باشید

15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها - 3. خلاق باشید

وسایل کهنه خود را دور نریزید. با کمی خلاقیت و چند ترفند ساده DIY می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید و برایشان کاربری جدید تعریف کنید. صندلی‌های کهنه، کیف‌های پاره شده، لاستیک‌های فرسوده و تمامی موارد مشابه این چنینی می‌توانند به گلدان‌ها، ظرف‌ها و میزهای زیبای دست ساز تبدیل شوند.

4. قبل از ثبت خریدهایی با قیمت بالا، 24 ساعت صبر کنید

15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها - 4. قبل از ثبت خریدهایی با قیمت بالا، 24 ساعت صبر کنید

این عادت را در خود به وجود آورید که برای انجام خریدهایی که قیمت زیادی دارند و با توجه به محدودیتی که بر اساس بودجه خود تعیین کرده‌اید، 24 ساعت صبر کنید. این مدت زمان بهترین فرصت را به ذهن شما می‌دهد تا به طور دقیق درباره تصمیمتان فکر کند! آیا شما واقعا به این محصول نیاز دارید؟! جالب است بدانید که طبق نتایج تحقیقات، حتی در صورت خوابیدن و بیدار شدن، نتیجه تصمیم شما بسیار بهتر و منطقی‌تر خواهد بود و شما کمتر پشیمان خواهید شد.

5. با تخفیف سفر کنید

15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها - 5. با تخفیف سفر کنید

هیچ کس واقعا از سفر کردن در تعطیلات متنفر نیست. با این وجود در چنین روزهایی به دلیل تقاضای بالا، هزینه‌های شما بیشتر خواهد شد. بنابراین، سعی کنید با هزینه کمتر سفر کنید. شما می‌توانید از سایت‌ها یا برنامه‌هایی که در روزهای مختلف تخفیف‌های متنوع هتل‌ها، اقامتگاه‌ها، رستوران‌ها و بلیط‌ها را معرفی می‌کنند، استفاده کنید.

6. ناهار سر کار خود را از خانه ببرید

15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها - 6. ناهار سر کار خود را از خانه ببرید

همیشه این سوال را از خودتان بپرسید که آیا ترجیح می‌دهید ناهارتان را در طول هفته با همکارانتان شریک شوید یا یک وعده غذایی کامل را آخر هفته با خانواده و دوستان خود داشته باشید؟ اگر غذای هفتگی خود را از خانه ببرید، در هزینه‌های روزانه خود صرفه‌جویی کرده‌اید.

7. سبزیجات بیشتری بخورید

15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها - 7. سبزیجات بیشتری بخورید

به طور کلی، پروتئین از غذاهای گیاهی بسیار گران‌تر است. با توجه به این موضوع، بد نیست که چند وعده شام خود را در طول هفته، با سبزیجات سالم و مفید بگذرانید. رژیم‌های گیاهخواری حتی باعث کاهش وزن و چربی شما شده و از هزینه‌های باشگاه شما نیز کم می‌کنند.

8. کمتر از نیازهای خود خرج کنید

15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها - 8. کمتر از نیازهای خود خرج کنید

این درست است که کمتر از نیاز هزینه کردن در هر ماه، بسیار سخت می‌باشد؛ اما، معمولا قابل اجرا است. اگر تلاش کنید در طول هر ماه مبلغ کمتری از نیازهایتان را خرج کنید، ماه آینده شانس بیشتری برای استفاده از فرصت‌هایتان خواهید داشت. برای مثال می‌توانید به جای استفاده دائمی از خودرو، بعضی از روزها پیاده‌روی کنید یا حتی کمتر با تلفن خود صحبت کرده و بیشتر کتاب بخوانید.

9. آهسته‌تر بخورید

15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها - 9. آهسته‌تر بخورید

شاید نمی‌دانید از زمانی که شما شروع به خوردن کنید، حدود 20 دقیقه طول می‌کشد تا مغز شما پیام سیر شدن را ارسال کند. بر اساس تحقیقات انجمن مطالعات آمریکای شمالی در زمینه چاقی، وقتی خیلی سریع غذا می‌خورید یا از حجم زیادی استفاده می‌کنید، چاق می‌شوید. آهسته‌تر بخورید تا وزن کم کنید، احساس بهتری داشته باشید و هم هزینه‌های غذا را کاهش دهید.

10. از کارت اعتباری خود کمتر استفاده کنید

15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها - 10. از کارت اعتباری خود کمتر استفاده کنید

کارت‌های اعتباری نرخ بهره بسیار بالایی دارند و در دراز مدت، پرداخت آن دشوار است. میلیاردرهای مشهور همواره در این باره به مردم می‌گویند که سعی کنید کمتر از تراکنش‌های بانکی استفاده کنید. آن‌ها معتقدند که اگر یکی از اهداف شما ایجاد ثروت است، از زیر دین پرداخت بدهی آن‌ها خارج شوید.

11. برای کسب تجربه هزینه کنید

11. برای کسب تجربه هزینه کنید

شما زمانی که به سفر می‌روید، تجربه بیشتری از وقتی که یک مبل جدید می‌خرید، خواهید داشت. تحقیقات نشان داده است که به طور کلی هزینه کردن برای کسب تجربه می‌تواند باعث شادی بیشتر شود. بنابراین به جای صرف هزینه برای خرید اشیا تزیینی و دکوری، به سراغ تجربیات جدید بروید.

12. یک اتومبیل کوچک‌تر برانید

12. یک اتومبیل کوچک‌تر برانید

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که آیا واقعا به خودروی گران قیمت حال حاضر خود احتیاج دارید یا خیر؟ همواره مدل‌های کوچک‌تر و ارزان‌تر برای استفاده روزمره شهری، انتخاب‌های مناسب‌تری هستند. شما می‌توانید با تعویض خودروی خود، به خوبی از هزینه‌های سوخت خود کم کنید. چرا یک دوچرخه خوب را امتحان نمی‌کنید؟

13. خود را با دیگران مقایسه نکنید

13. خود را با دیگران مقایسه نکنید

روانشناسان درباره چگونگی داشتن زندگی بهتر، به مردم توصیه می‌کنند که هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید. وقتی شما این کار را انجام می‌دهید، همیشه تمایل دارید که خودتان را در کوتاه مدت مشاهده کنید و در این صورت همه افراد بهتر از شما به نظر می‌رسند. این رفتار، راهی برای داشتن یک زندگی خوب نیست. در این حالت به احتمال زیاد شما احساس کمبود خواهید کرد و تمایل دارید با خریدن چیزهایی که واقعا به آن‌ها احتیاجی ندارید، احساس نارضایتی خود را جبران کنید. برای آینده خود هدف تعیین کرده و برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنید.

14. در فروشگاه‌های هایپر مورد علاقه خود مشترک شوید

14. در فروشگاه‌های هایپر مورد علاقه خود مشترک شوید

اگر شما عادت دارید نیازهای خود را همیشه از هایپر نزدیک محل زندگیتان یا فروشگاه‌های خاصی تهیه کنید، بهتر است در آن‌ها مشترک شوید. این یک راه عالی برای داشتن زندگی خوب و کاهش هزینه‌های شما است. اگر مشتری شناخته شده یک فروشگاه باشید، پس از مدتی می‌توانید از تخفیفات خوب و ویژه‌ای برخوردار شوید و از راهنمایی‌ها و پیشنهادات آن‌ها به صورت رایگان استفاده کنید.

15. باغچه خانگی خود را بکارید

15. باغچه خانگی خود را بکارید

محصولات باغچه‌های خانگی همیشه مزایای بیشتری نسبت به سبزیجات تازه خریداری شده از بیرون دارند. مطالعات نشان داده‌اند که باغبانی علاوه بر کاهش استرس و بهبود سلامت روان، بر سلامت جسمی شما نیز تاثیر دارد. شما با کاشتن سبزیجات مورد علاقه خود می‌توانید علاوه بر کاهش هزینه‌هایتان، از کیفیت بالای محصولات مصرفی خود مطمئن شوید.

شما کدام یک از این 15 ترفند صرفه‌جویی در هزینه‌ها را امتحان کرده‌اید؟ آیا موارد دیگری برای اضافه کردن به فهرست ما می‌شناسید؟ تجربیات و دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Go Banking Rates

بیشتر بخوانید: با چند نکته ساده پس‌انداز پول به عنوان سرمایه‌گذاری برای آینده خود آشنا شوید

بیشتر بخوانید: 10 وسیله کاربردی قابل بازیافت که هرگز نباید آن‌ها را دور بریزید

امتیاز: 5.0 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.