نابودی زمین

4 اتفاقی که باعث نابودی زمین و انقراض بشریت خواهند شد را بشناسید!

تاکنون پیشگویی ها و احتمالات زیادی در رابطه با نابودی زمین داده شده که می توان به آخرالزمان، سیل بزرگ، برخورد یک شهاب سنگ با زمین، یک انفجار وحشتناک، یا زلزله ای عجیب اشاره کرد. برخی نیز ادعاهایی عجیب در این راستا داشته اند که صحت هیچ کدام از این پیشگویی ها هرگز مشخص نشده است. اما به طور کلی بر اساس بررسی های انجام شده و پشگویی ها و احتمالات، نابودی زمین به 4 اتفاق بستگی خواهد داشت و در واقع 4 عامل برای نابودی زمین معرفی شده اند که در ادامه قصد داریم تا این 4 اتفاق را شرح دهیم.

۴ عامل نابودی زمین

۱) بشر عامل اصلی نابودی زمین

این فقط پیشگویی نیست بلکه کاملا اجتناب ناپذیر است. اگرچه امروزه بیش از هفت میلیارد نفر از ما بر روی زمین وجود دارد، اما انسانها پس از یک میلیون سال شکل فعلی خود در آمدند و تا قبل از بشریت زمین محل زندگی میمون های بزرگ بود که چندین میلیون سال در زمین وجود داشتند. تکامل ممکن است در گونه های ما به سرعت رخ دهد و انقراض بشریت پس از میلیون ها سال یک احتمال قوی خواهد بود. همانطور که زمین تغییر می کند، فشار روی گونه های مختلف هم بیشتر می شود در نتیجه زندگی در زمین برای بشر و تمام موجودات دیگر سخت تر خواهد شد. در چنین شرایطی جهش های ژنتیکی تصادفی رخ می دهد. به طور کلی انقراض بشریت زیاد دور از ذهن نیست و شرایط زندگی به گونه ای خواهد شد که بشر به سمت نابودی کشیده شود و این موضوع را بارها به چشم دیده ایم.

بشر عامل اصلی نابودی زمین

البته باید اشاره کنیم که که انسان خودش در حال ایجاد محدودیت ها و نابودی زمین است که در این میان می توان به سلاح های هسته ای، شیمیایی و بیولوژیکی اشاره کرد. و به قولی بشر خودش باعث نابودی زمین و انقراض بشریت خواهد بود و بر اساس بررسی ها این موضوع زیاد عجیب و غریب نیست. اما در نهایت به گفته زمین شناسان و دانشمندان، انقراض بشریت، اولین پایان جهان برای انسان ها خواهد بود.

۲) جوشیدن و خشکی اقیانوس های زمین

این یک تصادف خوش بینانه کیهانی است که در ابعاد سیاره ما می گنجد. با فضای آن، در فاصله ای از ستاره دقیقا همانطور عظیم به عنوان خود ما است. همانطور که می دانید در گذشته زمین شاهد اقیانوس هایی وسیع تر و گسترده تر بوده ایم و به قولی زمین یک سیاره کاملا آبی بود. اما آیا این آب اقیانوس ها تا ابد جاودانه خواهند بود؟ آب بخش مهمی از زندگی بشریت است و اگر دیگر بر روی زمین آبی نباشد چه خواهد شد؟

خشکی اقیانوس های زمین

به لطف خورشید تابان آب های موجود بر روی زمین روز به روز کاهش خواهد یافت و همین امر باید موجب نگرانی بشریت شود. با گذشت زمان خورشید گرم تر خواهد شد و قدرت آن روز به روز افزایش خواهد یافت و پس از سال ها، انرژی خورشیدی به بحران بشریت تبدیل می شود. اقیانوس ها با قدرت بالای خورشید به جوش خواهند آمد، کم کم جو زمین با بخار آب پر خواهد شد، اثرات گازهای گلخانه ای از بین می رود و حرارت زمین روز به روز بیشتر می شود.

در نهایت باید بگوییم که سیاره زمین چیزی شبیه به سیاره زهره می شود و به قولی زندگی بر روی آن ناممکن خواهد بود. شاید در آن دوران زندگی تنها موجودات زنده ای جان سالم به در ببرند آن هایی باشند که در ابرها زندگی می کنند و طبق این نظریه چنین شرایطی موجب نابودی زمین و بشریت خواهد شد و زمین به پایان طبیعی خود خواهد رسید.

۳) خورشید سوزان

تصور کنید گرما به واسطه خورشید سوزان بیشتر شود و خورشید از لایه هیدروژنی خود خارج شودو با هلیوم همراه باشد. در چنین شرایطی شاهد افزایش تولید انرژی و گرمای سوزان خواهیم بود. این اتفاق خورشید را به یک غول سرخ هلیومی تبدیل خواهد کرد که همه چیز را ذوب می کند و هیچ موجود و هیچ شی حتی سنگ ها بر روی زمین سالم نخواهند ماند. زمین به سطحی پر از گرد و غبار تبدیل خواهد شد و هر چیزی شروع به ذوب شدن خواهد کرد.

خورشید سوزان

اگر چنین اتفاقی برای خورشید بیفتد، در واقع این ستاره بزرگ یعنی خورشید تقریبا به صد برابر قطر فعلی خواهد رسید و هزاران بار نورانی تر از امروز خواهد شد. در نتیجه زمین کاملا لخت خواهد شد و این سیاره در این شرایط به پایان خود خواهد رسید. بر اساس بررسی های انجام شده کوچک ترین تغییری در خورشید باعث نابودی زمین به صورت ناگهانی یا ذره ذره خواهد شد. در نهایت از زمین چیزی باقی نخواهد ماند و خورشید نیز به یک ستاره کوتوله سفید تبدیل خواهد شد و در اطراف فضا شناور خواهد ماند.

۴) بعیده شدن یا خورد شدن زمین یا بیرون رانده شدن آن از منظوم

در فضای کهکشانی هر اتفاقی ممکن است برای زمین بیفتد و تاکنون مطالعات زیادی در این زمینه صورت گرفته مشخص نیست کدام یک از این پیش بینی ها و احتمالات به واقعیت بپیوندد اما قصد داریم تا در ادامه این موارد را ذکر کنیم:

 • برخورد یک جسم کهکشانی با زمین: برخورد هر نوع شی اعم از سنگ، سیارات یا ستاره های دیگر به زمین از ارتفاعی زیاد می تواند موجب تکه تکه شدن و نابودی زمین شود و این اتفاق زیاد هم دور از ذهن نیست.
 • نزدیک شدن یک جسم بسیار بزرگ با زمین: همانطور که گفته ایم فضای کیهان به قدری وسیع است که هر اتفاقی در آن امکان پذیر خواهد بود. از طرفی احتمال داده شده که شاید شاهد نزدیکی جشمی بسیار بزرگ با زمین باشیم که این نزدیکی موجب جابه جایی زمین از مدار شود و زمین در کیهان سرگردان باقی بماند.
نزدیک شدن یک جسم بسیار بزرگ با زمین
 • مرگ خورشید و انبساط این ستاره: خورشید هم مانند تمامی ستاره ها روزی خواهد مرد و مرگ خورشید با نابودی زمین همراه خواهد بود. در واقع نظم زمین به طور کلی از بین خواهد رفت. باید اشاره کنیم که که عمر خورشید به نیمه رسیده است و به جرات می توان گفت که اکنون در نیمه دوم عمر خورشید هستیم در نتیجه نابودی خورشید و در نهایت نابودی زمین یکی از احتمالاتی است که مورد بررسی قرار می گرد.
مرگ خورشید و انبساط این ستاره

جهان مطمئنا به پایان خواهد رسید و تمام این چهار اتفاق ذکر شده می توانند دلایلی برای نابودی زمین باشند. باید اشاره کنیم که این موارد صرفا گمانه زنی نیست، بلکه پیش بینی هایی محکم از دستاوردهای علمی برتر جهان بشریت است. در نهایت زندگی بشریت نیز مانند تمامی موجودات زمین به پایان و انقراض خواهد رسید و هرگر ابدی نخواهد بود اما کشف علت و اتفاق نابود زمین قطعا برای انسان حائز اهمیت خواهد بود و ممکن است انسان بتواند با شناخت این اتفاقات در آینده ای نزدیک و به کمک تکنولوژی های پیشرفته از این نابودی جلوگیری نماید. شما عزیزان می توانید پیش بینی هایی که در رابطه با نابودی زمین شنیده اید را با ما در میان بگذارید و نظرات خود را به اشتراک بگذارید.

امتیاز: 4.4 از 5 (25 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

۲۹ دیدگاه

 1. Avatar مهدی گفت:

  همه یک روز وله شکل های مختلفی خواهیم مرد تنها چیزی که همه وهمه ادیان و حتی بی دین وبی خدا ها هم قبول دارن مردن هست پس اگه روزی هم قرار باشه همه با هم بمیریم به قول قدیمی ها مرگ دست جمعی عروسیه

 2. Avatar آ-س- گفت:

  ممنون عالی.
  اما پایان بشریت نیست،دانشمندان ناسا یه فرضه دارن که می توانیم بر روی تایتان یکی از قمر های زحل زندگی کنیم

 3. Avatar کاوه وکیلی گفت:

  زمین برا نجات از دست انسانها شروع به تکون دادن خودش میکنه (زلزله)

 4. Avatar ما‏pokظ گفت:

  بابا انقدر برای کل جهان مرگ نخوایم به خدا برمیگرده به خودمون بعد مگه ما ایرانی ها سگ جونیم همه ما اخرش میمیریم ربطی به امریکا یا ایران یا افریقا یا اروپا نداره همه ما میمیریم ☠☠

 5. Avatar P گفت:

  خدا وکیل حالتون خوبه؟
  حداقل دوسه میلیون سال دیگه زمین نابود میشه به من و شما چه؟
  اون موقع خودشون یه کاری می کنن همین مونده بشینم غصه اونا رو بخورم

  • Avatar ITTNR گفت:

   همه هم همین حرف شمارا میزنن و این باعث نابودیه خودمون میشه ، بیخیالی ، این ماییم که با کار هامون زندگی را برا نسل های ایندمون سخت میکنیم همون کاری که نسل های قبل برای ما انجام دادن .

  • Avatar ناشناس گفت:

   نه بابا تا 100 سال دیگه زمین نابود میشه به خاطر برخورد شهاب سنگی بزرگ حتی زمان نابودی زمین رو هم مشخص کردن

  • Avatar لاله گفت:

   راستش هرچی میگین خرافاته یه بارم حرف مثبت نگفتین بابا

 6. Avatar غزل گفت:

  من هنوز از مدرسه هم فارغ التحصیل نشدم بعد زمین نابود شه ؟؟ اقا ولکن خیلی جوونم کلی ارزو دارم من هنوز به مقطع نوجونی نرسیدم ای خدا . ناسا شما اینجا چکاره اید الان ؟؟ زنده موند ما دست شماست

  • Avatar آشنا گفت:

   بسی در اشتباهی!
   زنده ماندن ما دست خداست که ملکوت هر آنچه در آسمان ها و زمین است در دست اوست.
   زمین وقتی نابود خواهد شد که خدا بخواهد و آن هنگام قیامت است و تمام سناریوهای بالا فرضیاتی اند که هرگز به وقوع نخواهند پیوست. به این معنی که قبل از 5 میلیارد سال دیگر که خورشید به غول سرخ تبدیل شود، قیامت خواهد شد.

 7. Avatar ناشناس گفت:

  باو من هنوز سربازی نرفتم کجا زمین نابود بشه

 8. Avatar مهدی گفت:

  خیلی خوب زندگی میکنیم که بترسیم از مردن

 9. Avatar °•■ Fāřżãm.ĢĐ ■•° گفت:

  در کل باید بگم….
  .
  .
  . مرگ بر آمریکا.. مرگ بر اسرائیل.. مرگ بر سعودی.. مرگ بر کل جهان غیر ایران و…

  °•○●□■♤♡◇♧¤ $ “”” وطنم.. پاره‌ی تنم “”” $ ¤♧◇♡♤■□●○•°

  • Avatar °•■ Fāřżãm.ĢĐ ■•° گفت:

   خخخ می‌دونم خیلی بی‌ربط بود ولی خب دیگه.. گفتم یه اعلام حضور کنم ((((:

  • Avatar User گفت:

   لعنت خدا بر اون ایرانی که هیچ بویی از انسانیت نبرده و برای کل دنیا مرگ میخواد !
   هرچند از این عکس آواتارت، اسم کاربریت و نوع نگارش پیامت که شبیه دختر بچه هاس بعید میدونم سن عقلیت بیشتر از یه بچه 12-13 ساله باشه…

   • Avatar علی گفت:

    سلام.
    خود جنابعالی هم که برای کسان دیکه ، آرزوی مرگ کردید!!!!!
    عزیز من ،
    قرآن کریم در 4 موضع به صراحت ندای (مرگ بر) را بلند کرده است که این چهار مورد عبارتند از:

    بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ وَالسَّمَاءِ ذَاتِ الْبُرُوجِ * وَالْیَوْمِ الْمَوْعُودِ * وَشَاهِدٍ وَمَشْهُودٍ * قُتِلَ أَصْحَابُ الْأُخْدُودِ * النَّارِ ذَاتِ الْوَقُودِ * إِذْ هُمْ عَلَیْهَا قُعُودٌ * وَهُمْ عَلَى مَا یَفْعَلُونَ بِالْمُؤْمِنِینَ شُهُودٌ (سوره بروج آیات اول الی هفتم)

    قتل الخراصون 10 الذین هم فی غمره ساهون 11 یسألون أیان یوم الدین 12 یوم هم على النار یفتنون 13 (سوره الذاریات)

    إِنَّهُ فَکَّرَ وَ قَدَّرَ(18) فَقُتِلَ کَیْف قَدَّرَ(19) ثمَّ قُتِلَ کَیْف قَدَّرَ(20) ثمَّ نَظرَ(21) ثمَّ عَبَس وَ بَسرَ(22) ثمَّ أَدْبَرَ وَ استَکْبرَ(23) (سوره مدثر)

    قُتِلَ الْإِنسَانُ مَا أَکْفَرَهُ ﴿١٧﴾ مِنْ أَیِّ شَیْءٍ خَلَقَهُ ﴿١٨﴾ مِن نُّطْفَهٍ خَلَقَهُ فَقَدَّرَهُ ﴿١٩﴾ ثُمَّ السَّبِیلَ یَسَّرَهُ ﴿٢٠﴾ (سوره عبس)

    بندهء خدا ، این چیزی که ایشون فرمودن ، مربوط به اون کسانی هست که همین الآن باعث مرگ هزاران نفر از مردم در دنیا هستن.( چه بصورت مستقیم ، و چه غیر مستقیم(تحریم) )
    انکار که نمیفرمایید.
    جنایات آمریکا ، اسرائیل و انگلیس و … رو میتونید با یه جستجوی ساده ، پیدا کنید.
    اینم چند تا کلمه ، جهت کمک به شما :
    جنایات داعش
    جنایات در یمن

   • Avatar ER*^/"!ORRCODE411 گفت:

    این یه جوک هست و جهت شوخی بوده شما جدی نگیر
    بعد هم شاید ایشون به این عکس علاقه داره و شما نمی تونی نظر بدی

  • Avatar ناشناس گفت:

   الکی به اون بد بختی لعنت نفرست بر میگرده به خودت

 10. Avatar مهمان گفت:

  انسان هرچقدر هم که تلاش کنه و به علم دست پیدا کنه طبق قانون اینرسی نه تنها انسان بلکه کل دنیا محکوم به فناست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.