7 ایده بازی با سگ در فضای بسته

7 ایده بازی با سگ در فضای بسته که بهترین جایگزین برای گردش در فضای باز است

برای بازی کردن با حیوانات خانگی خود به خصوص در خانه، راه‌های بسیار زیاد و متنوعی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید. با این وجود برای رها شدن از دردسرهای بیرون بردن سگ‌تان آن هم در شرایط تعطیلی‌های قرنطینه و همه گیری ویروس کرونا، بهتر است چند بازی خلاقانه و ساده را یاد بگیرید و حیوانات دوست داشتنی خود را سرگرم کنید. در ادامه با همراهی دینو 7 ایده بازی با سگ در فضای بسته که بهترین جایگزین برای گردش در فضای باز است را بخوانید.

7 ایده بازی با سگ در فضای بسته

بازی کردن با حیوانات خانگی به خصوص سگ‌ها در محیط بسته و داخل خانه عموما ایده خوبی نیست و به خاطر شیطنت‌های زیاد آن‌ها ممکن است چند تکه از وسایل مورد علاقه دکوری خود را از دست بدهید! با این وجود ما 7 ایده بازی با سگ در فضای بسته را برای شما در نظر گرفته‌ایم که می‌توانید بدون نگرانی از آسیب رسیدن به چیزی آن‌ها را به راحتی در فضای بسته انجام دهید و انرژی زیاد حیوانات خود را به درستی مصرف کنید. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

7 ایده بازی با سگ در فضای بسته

1. اسم گذاری اسباب بازی‌ها

چند اسباب بازی از سبد حیوان خانگی خود بردارید که به طرز محسوسی از یکدیگر متفاوت باشند. برای مثال: یک توپ، یک عروسک و یک تکه طناب. یکی از این اسباب بازی‌ها را جلوی صورت سگ خود بگیرید تا آن را بو بکشد و سپس این تکه خاص را پرتاب کنید و با صدای بلند اسم آن را بگویید: «توپ کجاست؟» یا «توپ را بیاور». بار دیگر این کار را با اسباب بازی دیگری امتحان کنید و اسم آن را نیز برای سگ خود تکرار کنید تا زمانی که تفاوت آن‌ها را از هم تشخیص دهد.

نکته مهم این است که شما بعد از هر بار برگشتنش باید به سگ خود تشویقی و هدیه خوبی بدهید تا بازی شما را تکرار کند و اسامی را یاد بگیرد. بعد از مدتی سگ شما به خوبی اسباب بازی‌های خود را می‌شناسد و شما می‌توانید به طور همزمان چند تکه را پرتاب کنید و با گفتن نام مشخصی، به یک اسباب بازی خاص اشاره کنید.

2. جستجوی گنج!

به سگ خود بگویید که بشیند و به او یک اسباب بازی یا خوراکی خاص را نشان دهید و سپس آن را روی زمین در جایی قرار دهید که بتواند آن را ببیند. سپس با صدای بلند بگویید: «پیدا کن!». مورد بعدی را کمی سخت‌تر کنید و آن را زیر میز یا در جایی قایم کنید که کمتر قابل دیدن باشد. برای یک مرحله سخت‌تر، یک اتاق کامل را پر از جایزه‌ها و تشویقی‌های مختلف کنید و به او اجازه دهید از حس بویایی خود به خوبی استفاده کند.

3. جمع کردن اسباب بازی‌ها

به سگ خود یاد دهید که اسباب بازی‌هایش را بعد از بازی کردن جمع کند. سبد اسباب بازی‌های سگ‌تان را در دست بگیرید و با گفتن جمله: «داخل سبد بنداز!» به او یاد دهید که آن‌ها را درون سبد قرار دهد. زمانی که او این کار را به درستی انجام داد، به او تشویقی بدهید تا متوجه شود باید چه کاری انجام دهد. همین کار را با اسباب بازی دیگری انجام دهید و آن را تکرار کنید تا زمانی که کاملا متوجه منظور شما بشود. در مرحله بعدی، سبد را روی زمین بگذارید و باز این بازی را ادامه دهید. بعد از این دیگر می‌توانید با خیال راحت به او بگویید که بعد از بازی کردن باید اسباب بازی‌هایش را جمع کند.

4. بازی فکری

سگ‌ها زمانی که از مغز خود کار می‌کشند، درست مانند زمانی که فعالیت فیزیکی دارند، انرژی مصرف می‌کنند. برای این کار بهتر است ذهن آن‌ها را با بازی‌های فکری که در نهایت یک تشویقی خوشمزه برای او دارند، به چالش بکشید. از اسباب بازی‌ها و پازل‌هایی که بعد از حل کردن به سگ شما اجازه دسترسی به یک تکه خوراکی خوشمزه را می‌دهند، استفاده کنید تا برای پیدا کردن مکانیزم کار آن‌ها، از ذهن خودشان کار بکشند.

5. قایم با شک

این بازی، اهمیت صدا زدن و گوش دادن به حرف شما را در سگ‌تان تقویت می‌کند. به سگ خود بگویید که در جایی بنشیند و منتظر شما بماند. بعد از آن نوبت شما است که به اتاق دیگری بروید و در جایی قایم شوید. بعد از قایم شدن اسم او را صدا بزنید و کلمه «بیا» را به کار ببرید. باید توجه داشته باشید که حتما بعد از هر بار پیدا کردن شما، به او یک تشویقی خوب بدهید تا برای ادامه بازی هیجان زده باشد.

6. رفتن و آوردن

اگر سگ شما به بازی رفتن و آوردن تکه چوبی که برای او پرتاب می‌کنید، عادت دارد و زمانی به هر دلیلی امکان بیرون رفتن برای شما وجود ندارد، پس بهتر است نسخه خانگی این بازی را امتحان کنید. برای این کار شما باید بخشی از خانه را خلوت کنید و در حالی که سگتان را کنار دست‌تان نشانده‌اید، در یک سمت اتاق بشینید و تکه مورد علاقه او را پرتاب کنید و در حالی که با صدای بلند می‌گویید: «بگیر!» او را رها کنید تا بپرد و در هوا هدف خود را بگیرد. هر بار که موفق شد قبل از زمین افتادن این کار را انجام دهد، به او تشویقی بدهید تا متوجه شود نباید همیشه به دنبال چیزی بدود و با پریدن نیز می‌تواند بازی کند!

7. گل یا پوچ

با سه یا چهار عدد لیوان پلاستیکی یک بار مصرف بازی خود را شروع کنید و یک تکه تشویقی یا اسباب بازی مورد علاقه او را بردارید و به سگ خود بگویید که بشیند و تماشا کند. گل مورد نظر خود را به او نشان دهید و سپس آن را زیر یکی از لیوان‌ها بگذارید و شروع به جابجا کردن‌شان کنید. بعد از چند بار حرکت دادن لیوان‌ها، منتظر بنشینید و از او بپرسید: «گل کدام است؟» یا «جایزه کجاست؟» صبر کنید تا برای پیدا کردن لیوان درست تلاش کند و هر بار بعد از درست حدس زدن به او جایزه بدهید. این کار را تکرار کرده و هر بار کمی بازی را سخت‌تر کنید. شما همچنین می‌توانید از لیوان‌های بیشتر، سرعت بالاتر یا اشیای متفاوت برای به چالش کشیدن سگ خود نیز استفاده کنید.

نظر شما درباره این 7 ایده بازی با سگ در فضای بسته چیست؟ چه بازی‌های دیگری را برای سرگرم کردن سگ‌ها در محیط خانه و دوران قرنطینه سراغ دارید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات ارزشمند خود را در این باره با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Pets Best

بیشتر بخوانید: فعالیت های سرگرم کننده در مسافرت برای تجربه یک همسفری خوب

بیشتر بخوانید: 9 تکنیک انتخاب اسم برای حیوانات خانگی و چگونگی رسیدن به بهترین گزینه

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

۵ دیدگاه

 1. Avatar farhad گفت:

  در خارج، چیزی بنام کانون گرم خانواده وجود نداره.
  به همین خاطر، سگ نگه میدارن.
  سگ برای اونا، چند تا ویژگی داره:
  1- جای خالی بچه ها رو پر میکنه(چونکه بچه ها، پدر و مادر رو رها میکنن و دنبال لذتهاشون میرن)
  2- سگ، اطاعت پذیر هست.
  3- سگ، وفادار هست.

  تو خارج، اکثرا چون نگاه مادی گرایی دارن، کسی از پدر و مادرش نگهداری نمی کنه.

  تو تاریخ کهن ایران، اینطور چیزی وجود نداره.
  اسلام هم که امر کرده به پدر و مادر خود، نیکی کنید و بال مهربانی را برای آنها بگسترانید و حتی به آنها ، اف هم نگویید.

  فقط می مونه کسانیکه .دنباله رو سبک غرب هستن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.