7 روش رایج مردن

7 روش رایج مردن در عبور و مرورهای روزانه: کدام وسیله نقلیه کشنده‌تر است

امروزه شما بیشتر از همیشه گزینه‌هایی برای سفر از جایی به جای دیگر دارید. باید از تکنولوژی تشکر کرد؛ زیرا حمل و نقل عمومی بیش از پیش ایمن‌تر شده است. با شناخت 7 روش رایج مردن در عبور و مرورهای روزانه، می‌توانید آمار دردناک این تلفات را کاهش دهید. در ادامه با دینو همراه باشید.

چطور راحت بمیریم

باید بدانید که شانس مردن برای شما در هنگام مسافرت با برخی وسایل نقلیه – مانند قایق، قطار یا خودرو – یک احتمال غیرصفر است که در برخی وسایل بیشتر و در برخی کمتر می‌باشد. بسیاری از خودروها و وسایل مسافربری مدرن با امکانات ایمنی فعال مانند ترمز اضطراری اتوماتیک و کروز کنترل هوشمند تجهیز شده‌اند که احتمال تصادف را به شدت کاهش می‌دهند. امروزه گزینه‌های بیشتری از همیشه برای مسافرانی که می‌خواهند از نقطه آ به نقطه ب بروند وجود دارد. از خطوط هوایی تجاری با هواپیماهای دو طبقه با عظمت گرفته تا اسکوترهای برقی کوچک. حتی ارائه خدمات خودروهای شناور بر اساس تقاضا مانند سرویس شرکت‌های «اوبر» و «لیفت» (اسنپ یا تپسی در ایران)، به کسانی که ممکن است خودروی شخصی نداشته باشند، نیز به طور نسبی امکان دسترسی سریع به عبور و مرور را می‌دهد.

درباره 7 روش رایج مردن در عبور و مرورهای روزانه چه می‌دانید

با استفاده از داده‌های در دسترس تاریخی و در اختیار عموم که از آژانس‌های مختلف فدرال مانند دفتر آمار و ارقام حمل و نقل و شورای ایمنی ملی جمع‌آوری می‌شود، توانستیم فهرستی از تعداد مرگ و میرهایی که در انواع روش‌های حمل و نقل در سال‌های اخیر رخ داده‌اند، تهیه کنیم. بر اساس گزارش شورای ایمنی ملی، مجموع مرگ و میر در حوادث وسایل نقلیه موتوری در سال 2018 به 40000 نفر رسیده است. شاهد کاهش 1 درصدی آمار نسبت به سال 2017 هستیم. این تعداد به طور عمومی شامل همه انواع وسایل نقلیه موتوری مانند موتورسیکلت و دوچرخه‌سواران نیز می‌شود. ما در این پست داده‌ها را به صورت جداگانه برای زیرمجموعه‌های مختلف وسایل نقلیه جمع‌آوری کرده‌ایم. ادامه گزارش را برای پی بردن به یافته‌های بیشتر ما درباره 7 روش رایج مردن بخوانید.

1. خودروهای مسافربری (به جز موتورسیکلت‌ها): 24436 فوت

7 روش رایج مردن-خودروهای مسافربری

انجمن آمار حمل و نقل می‌گوید که در سال 2017 تعداد کشته‌شدگان خودروهای مسافربری (به غیر از موتورسیکلت‌ها و دوچرخه‌ها) 24,436 نفر بوده است. این آمار فقط تعداد مرگ و میری که در حوادث خودروها، اتوبوس‌ها و کامیون‌ها اتفاق افتاده را بیان می‌کند. تصادفاتی که بر اثر مواردی چون سرعت زیاد یا خواب‌آلودگی رانندگان و انحراف از مسیر اتفاق افتاده است. این آمار نگران‌کننده هشدار بزرگی برای مسافران و رانندگان خودروها می‌باشد. آن را جدی بگیرید.

2. عابرین پیاده: 6227 فوت

7 روش رایج مردن-عابرین پیاده

آمار اتحادیه مرکزی ایمنی بزرگراه‌ها (GHSA) نشان می‌دهد در سال 2018 تعداد مرگ و میر عابرین پیاده در آمریکا 6,227 نفر بوده است. بیشترین میزان در 3 دهه گذشته که نسبت به 5,977 کشته در سال 2017 حدود 1 درصد افزایش را نشان می‌دهد. این اعداد بر اساس گزارش دفتر آمار و ارقام حمل و نقل می‌باشد. همچنین گزارش GHSA عنوان می‌کند که اکثر تلفات عابرین پیاده در جاده‌های محلی، در تاریکی شب و دور از تقاطع‌ها اتفاق افتاده است. طبق این آمار نیاز به عبور از عرض جاده‌ها با ایمنی بیشتر احساس می‌شود.

3. موتورسیکلت‌ها: 5172 فوت

7 روش رایج مردن-موتورسیکلت‌ها

در سال 2017 تعداد مرگ و میر موتورسیکلت‌سواران بر اساس نتایج دفتر آمار حمل و نقل، 5,172 نفر گزارش شده است. انجمن بیمه ایمنی بزرگراه‌ها بیان می‌کند که آسیب حاد وارده به سر در تصادفات موتورسیکلت بسیار رایج است. کلاه ایمنی می‌تواند جلوی اینگونه از آسیب‌ها را بگیرد؛ اما در همه ایالت‌ها استفاده از آن ضرورت ندارد. بهتر است موتورسواران خود به این باور برسند که کلاه ایمنی می‌تواند در اکثر موارد جانشان را حفظ کند.

4. حمل و نقل ریلی: 831 فوت

7 روش رایج مردن-حمل و نقل ریلی

طبق گفته‌های شورای ایمنی ملی آمریکا، 831 نفر در حوادث مختلف حمل و نقل ریلی در سال 2017 جان باخته‌اند. این رقم 9 درصد افزایش را نسبت به سال 2016 نشان می‌دهد و بیشترین مقدار تلفات از سال 2007 تا کنون است. بیشتر این میزان مرگ و میر در حدود 520 نفر، به “متجاوزین به حریم راه‌آهن” نسبت داده شده است. این اصطلاح به طور عام به افرادی اطلاق می‌شود که بر روی ریل‌ها پرسه می‌زنند یا تلاش می‌کنند که سوار قسمت بار قطار شوند.

5. دوچرخه‌سواران: 783 فوت

7 روش رایج مردن-دوچرخه‌سواران

سازمان ملی مدیریت ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها عنوان داشته که دوچرخه سواران (یا رکاب‌زنان همان طوری که در گزارش آمده است) کمترین سهم در تعداد تلفات شناسایی شده در حوادث وسایل نقلیه غیرموتوری را دارند. اما با این حال، به دلیل آسیب‌پذیری‌شان می‌توانند بسیار مرگبار باشند. با رعایت موارد ایمنی، می‌توان آمار تلفات را بسیار کاهش داد.

6. قایق‌ها و وسایل نقلیه دریایی دیگر: 706 فوت

7 روش رایج مردن-قایق‌ها و وسایل نقلیه دریایی دیگر

دفتر آمار حمل و نقل اعلام کرده که 706 نفر در حوادث کشتی‌های دریایی در سال 2017 جان خود را از دست داده‌اند. که در میان آن‌ها بیشترین سهم مربوط به قایق‌های تفریحی بوده است. منظور از قایق‌های تفریحی طبق تعریف آژانس قایق‌های ، کانو، کایاک، قایق موتوری، لنج، قایق پارویی و قایق بادبانی می‌باشد.

7. هواپیما: 346 فوت

7 روش رایج مردن-هواپیما

اطلاعات انجمن آمار حمل و نقل آمریکا در سال 2017 نشان می‌دهد که در مجموع 346 نفر در حوادث هوایی جان خود را از دست داده‌اند. این آژانس تاکید می‌کند که هیچ کدام از این تلفات در خطوط هوایی تجاری ایالات متحده اتفاق نیفتاده است. همچنین یافته‌های شورای ایمنی ملی آمریکا نیز همین تعداد صفر مرگ و میر در سال 2017 را تایید می‌کند.

بیایید با رعایت موارد ایمنی در عبور و مرورهای خود، دیگر شاهد این آمار غم‌انگیز نباشیم. نظرات خود را نیز درباره 7 روش رایج مردن با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Washington Post

بیشتر بخوانید: قاتلی به نام تصادفات جاده‌ای که میلیون‌ها ایرانی را به کام مرگ می‌کشاند! (بررسی آمار)

بیشتر بخوانید: کشورهای کم‌درآمد، بیشترین آمار مرگ‌ومیر بر اثر تصادفات جاده‌ای را دارند

امتیاز: 3.0 از 5 (4 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

۲ دیدگاه

 1. Avatar unknow گفت:

  سلام

  خوردن سم بیهوش کننده بهترین حالتِ
  بدون درد 5 دقیقه بعد به خواب میری و دیگه هیچ وقت بلند نمیشی
  البته نمی دونم چه نوع سمی هست ولی توی یک فیلم دیدم و هیچ گونه دردی نداره
  فکنم اسم فیلمش v for vendetta هست

  • Avatar لیلا میرزاخان گفت:

   اینم روش لاکچریاست! چون همون سم هم احتمالا راحت به دست نمیاد وگرن حسابی معروف شده بود! به هر حال ممنونم بابت همراهیتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.