خانواده شاد

7 عادت که زندگی شما را تغییر خواهد داد

راز یک زندگی شاد در چیست؟ در واقع ما فکر نمی‌کنیم فقط یک مورد برای شادی و زندگی بهتر وجود داشته باشد. در حالی که هیچ فرمول جادویی برای دستیابی به زندگی سعادتمند وجود ندارد، عادات روزانه‌ای وجود دارد که ما معتقدیم می‌توانند به ما کمک کنند که در خود احساس خوبی داشته باشیم و در درازمدت تغییر مثبتی ایجاد کنیم. ما در این جا به 7 عادت برای تغییر زندگی شما می پردازیم:

‌1. ساعت خود را دستکاری کنید

زنگ هشدار خود را برای ساعت مشخصی هر روز تنظیم کنید. به محض زنگ خوردن بلند شوید، برای خود مقداری آب بردارید، یک هودی بپوشید و بیرون بروید. چه به پادکست گوش دهید، چه موسیقی و یا فقط صدای پرندگان، راهی بهتر از تنفس در هوای تازه، حرکت دادن بدن و لبخند زدن به راهپیمایان دیگر برای شروع روز وجود ندارد.

2. هیدراته کنید

روی یک بطری آب مناسب سرمایه گذاری کنید و اول صبح آن را پر کنید. برای فراموش نکردن این کار‌ و یاداوری‌های منظم، الارم گوشی خود را تنظیم کنید. هیدراته ماندن مزایای زیادی دارد و شما واقعاً تفاوت را احساس می کنید. اگر از طعم آب خوشتان نمی‌آید، برای عطر و طعم بیشتر، با میوه‌های خرد شده، نعناع یا خیار امتحان کنید.

3. هر روز بخندید

برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا کنید، تیک تاک یا برنامه هایی که سرگرم کننده و خنده‌دار است را مرور کنید، برای همکارانتان جوکی تعریف کنید، هر‌روز به خودتان زمان دهید تا این کار را انجام دهید. زندگی کوتاه‌ تر از آن است که لبخند نزنید.

4. صحبت کردن با دوستان

گاهی‌اوقات سرتان شلوغ می‌شود، اما عادت کنید هر روز با یکی از عزیزان خود صحبت کنید. برای یک تماس تلفنی 30 دقیقه‌ای ، یک یادداشت صوتی یا حتی یک پیام واتساپ، وقت بگذارید تا “فقط سلام کنید” و از حال و احوالشان با‌خبر بشوید.

زنان شاد

5. دستاورد‌های خود را بنویسید

در پایان روز، یک مورد را که به آن افتخار می‌کنید و یک چیز را که از آن سپاسگذار هستید یادداشت کنید. این نوشته می‌تواند مربوط به کار یا به سادگی رزرو قرار کاری باشد. نوشتن این مطالب می‌تواند به ثابت ماندن ما از لحاظ احساسی کمک کند و همچنین به ما یادآوری می‌کند که چقدر به آن دست یافته‌ایم و توانستیم از پس کار‌ها بربیاییم، حتی در روز‌هایی که احساس متضاد آن را داریم.

6. کاری برای خودت انجام بده

ما زمان زیادی را صرف انجام کا‌ر‌هایی برای دیگران می‌کنیم، یا به این دلیل که مجبور هستیم. بنابراین، حداقل یک ساعت در روز به انجام کاری برای خود اختصاص دهید. به طور مثال کتاب بخوانید، به باشگاه بروید، یا خودتان را برای یک قهوه بیرون ببرید. در واقع با قرار دادن خود و نیاز‌های خود در اولویت، شما در موقعیت بهتری برای کمک به دیگران قرار می‌گیرید.

7.خواب

شما نمی‌توانید بدون یک خواب مناسب شبانه به صبح و روتین صبحگاهی خود بپردازید. معمولا 8 تا 9 ساعت خواب برای عملکرد بهتر ذهن و بدن پیشنهاد می‌شود. اتاق خواب خود را به یک پناهگاه تبدیل کنید: نور کم، دمای خنک و شاید یک اسپری خواب اسطوخودوس برای احساس ارامش و راحتی. گوشی، لپتاپ و تمام دستگاه‌های خود را از یک ساعت قبل خاموش کنید.

این 7 عادت برای تغییر زندگی شما و ایجاد حس بهتر در شما موثر است. شما با انجام چه کار‌ها و عادت‌هایی زندگی و روز خود را می‌سازید؟

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.