7 مورد که نشان می‌دهد شما توسط والدین نابالغ عاطفی بزرگ شده‌اید

در این مطلب ما مواردی را که نشان می‌دهد توسط والدین نابالغ عاطفی بزرگ شده‌اید، با شما به اشتراک می‌گذاریم. بلوغ عاطفی به این معناست که بدانید چگونه احساسات خود را کنترل کنید، به جای سرزنش دیگران، مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرید و دیدگاه‌های دیگران را بپذیرید. متأسفانه، بزرگسال بودن مساوی با بلوغ عاطفی نیست و این می‌تواند عواقب منفی بر فرزندان داشته باشد. ما معتقدیم که کار روی هوش هیجانی برای کنترل رفتار بسیار مهم است. اما بیایید ببینیم والدین نابالغ عاطفی چگونه هستند.

نشانه‌های والدین نابالغ عاطفی:

1. آنها فقط می‌دانند که چگونه به نیازهای فیزیکی شما رسیدگی کنند

والدین نابالغ

والدین نابالغ عاطفی ممکن است در اطمینان از برآورده شدن نیازهای اساسی فرزندانشان عالی باشند. آنها ممکن است برای آنها غذا، خانه و تحصیلات را فراهم کنند و در صورت بیماری از آنها مراقبت کنند. اما چنین والدینی در حمایت عاطفی خیلی خوب نیستند. وقتی فرزندشان در مورد چیزی نگران یا ناراحت است، ممکن است این احساسات را نادیده بگیرند، زیرا نمی‌توانند درک کنند که چگونه کودکی که به خوبی از او مراقبت و حمایت می‌کنند، ممکن است مشکلاتی داشته باشد.

2. آنها نمی‌دانند چگونه احساسات خود را بیان کنند

جدایی والدین

وقتی صحبت از ابراز احساسات عمیق می‌شود، والدین نابالغ عاطفی با آن راحت نیستند. برای کودک مهم است که بداند دوستش دارند، اما چنین والدینی در ابراز محبت چندان خوب نیستند و اگر احساسات چیزی برای به اشتراک گذاشتن یا صحبت کردن نبود ممکن است به دلیل نحوه تربیت کردن آن‌ها باشد. سپس در مراحل بعدی زندگی، اگر بخواهند در سطح عاطفی عمیق‌تری با فرزندشان ارتباط برقرار کنند، از آسیب‌پذیر یا ضعیف به نظر رسیدن می‌ترسند.

3. آن‌ها تفاوت‌ها را تحمل نمی‌کنند

تحمیل کردن والدین

والدین نابالغ عاطفی فکر می‌کنند تنها کسانی هستند که راه درست انجام کارها را می‌دانند. اگر نظر متفاوتی دارید، مذاکره برای رسیدن به تفاهم کار سخت و تقریبا نشدنی ‌است. بنابراین زمانی که کودک بودید، احتمالاً همیشه مجبور بودید کارها را آنطور که والدینتان می‌خواستند انجام دهید و آنچه که آنها معتقد بودند برای شما بهترین است.

4. کودکانه رفتار می‌کنند

کودکانه رفتار کردن والدین

از آنجایی که والدینی که از نظر عاطفی نابالغ هستند نمی‌دانند چگونه احساسات خود را به شیوه‌ای سالم بیان کنند، ممکن است تشخیص احساس آنها دشوار باشد. با این حال، ممکن است انتظار داشته باشند فرزندانشان به نوعی بدانند که چه احساساتی را تجربه می‌کنند و به چه چیزی نیاز دارند و اگر کودک این را نداند، ممکن است ناراحت شوند و باعث شوند کودک به خاطر ندادن آنچه که آن‌ها می‌خواستند، احساس گناه کند.

5. آنها اغلب شما را سرزنش می‌کنند

سرزنش والدین

بخشی از ناتوانی در بیان صحیح احساسات خود این است که نمی‌دانید چگونه آنها را کنترل کنید. بنابراین والدین نابالغ عاطفی اغلب ممکن است عصبانیت خود را از دست بدهند و حتی فرزند خود را به خاطر هر چیزی که آنها را بسیار ناراحت کرده‌است سرزنش کنند و شما به عنوان یک کودک، احتمالاً در مورد آنچه که در مورد والدین خود می گفتید یا انجام می‌دادید بسیار مراقب بودید، زیرا می‌ترسیدید که آنها را عصبانی کند.

6. آن‌ها هیچ کار احساسی انجام نمی‌دهند

احساسی نبودن والدین

کار عاطفی کاری است که شما برای حفظ رابطه خود با کسی انجام می‌دهید. در خانواده‌ای با والدین نابالغ عاطفی، بار انجام این کار بر دوش کودک است. این وظیفه آنهاست که یک رابطه تیره را اصلاح کنند، حتی اگر دلیل تیره شدن آن تقصیر آنها نباشد. از سوی دیگر والدین آنها هم ممکن است هرگز اعتراف نکنند که اشتباه کرده‌اند و از رفتار خود عذرخواهی نکنند.

7. رفتار آنها ناپایدار است

ناپایدار بودن رفتار

احساسات این والدین به راحتی تحت تأثیر افراد دیگر یا سایر عوامل خارجی قرار می‌گیرد. خلق و خوی آنها و همچنین نحوه تعامل آنها با فرزندشان ممکن است اغلب تغییر کند. آنها ممکن است برای مدت معینی درگیر زندگی فرزندشان باشند و سپس ناگهان بی‌علاقه‌تر و محتاط‌تر شوند.

توصیه شما در مورد بهتر کردن این شرایط و چگونگی کار بر روی هوش هیجانی چیست؟

امتیاز: 5.0 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...

یک دیدگاه

  1. Avatar mamad گفت:

    فقط همینا؟ چیزی نیست که XD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.