7 نوع مختلف استراحت

7 نوع مختلف استراحت که هر کسی در زندگی روزمره خود به آنها نیاز دارد

معمولا زمانی که احساس خستگی می‌کنیم، بیشتر روی مشکلات خواب متمرکز می‌شویم و یا فشار کاری را منشا اصلی خستگی خود در نظر می‌گیریم. بسیاری از اوقات نیز بدون هیچ فعالیت ورزشی خاصی در طول روز احساس خستگی شدید را تجربه می‌کنیم. شاید برای شما هم عجیب باشد که بدانید خستگی‌های ما انواع مختلفی دارد و الزاما جسمی نیست. در ادامه همراه دینو 7 نوع مختلف استراحت که هر کسی در زندگی روزمره خود به آنها نیاز دارد را بخوانید و بشناسید.

7 نوع مختلف استراحت

7 نوع مختلف استراحت که هر کسی در زندگی روزمره خود به آنها نیاز دارد

اگر امروز احساس خستگی می‌کنید، باید در ابتدا ببینید که این خستگی شما از کجاست. شاید منشا آن فیزیکی نباشد و جنبه‌های دیگر زندگی شما نیاز به آرامش و استراحت دارند. در ادامه با 7 نوع مختلف استراحت آشنا شوید و ببینید که چطور می‌توانید یک زندگی شاد و پرانرژی داشته باشید.

1. استراحت جسمی

در وهله اول این جسم و بدن شما است که هر روز به میزان کافی استراحت نیاز دارد. شما نیاز دارید با خوابیدن کافی در ساعات مناسب شبانه روز و ورزش کردن به میزان لازم، توان جسمی خود را بازیابی کنید.

2. استراحت ذهنی

درست مانند جسمتان، ذهن شما نیز نیاز به استراحت کردن دارد تا بتواند انرژی خود را بازیابی کند. شما باید با خاموش کردن ذهنتان، افکار روزانه را از آن خالی کنید تا به افزایش تمرکز و قدرت حافظه خود کمک کرده باشید.

3. استراحت اجتماعی

این مورد شاید برای شما کمی عجیب به نظر برسد؛ اما، جالب است بدانید که مفهومی مانند استراحت اجتماعی نیز در زندگی هر شخصی لازم و ضروری است. گاهی اوقات نیاز دارید از کسانی که در زندگی شما تمام انرژی مثبت شما را می‌گیرند و با آن‌ها روابط ناسالمی را تجربه کرده‌اید، دوری کنید.

4. استراحت روانی

استراحت روانی برای رسیدن به ثبات فکری در زندگی هر شخصی لازم و ضروری است. همیشه باید برای سلامت روان خود، از استرس و نگرانی‌های کاری روزمره خود فاصله بگیریدو اجازه دهید روانتان به آرامش برسد.

5. استراحت حسی

تعجب نکنید، بله درست است! حواس شما نیز نیاز به استراحت دارند. همیشه باید در طول روز، مدتی را به آن‌ها استراحت دهید. دوری از نویزها، صداها، صفحات گوشی و مانیتورها و بوهای تند و زننده برای هر کسی ضروری است.

6. استراحت خلاقیت

اگر شما به طور مداوم از خلاقیت خود برای پیش بردن کارهایتان استفاده می‌کنید، نیاز دارید مدتی را به خودتان استراحت بدهید. این موضوع درباره کسانی که برای مثال هنرمند، نویسنده، طراح و امثال این‌ها هستند، بیشتر از بقیه افراد ضروری است. شما باید برای مدتی به ایده‌های جدید فکر نکنید و دست از جستجوی راهکارها و راه حل‌های تازه بکشید تا خلاقیت شما دوباره شکوفا شود.

7. استراحت معنوی

اعتقادات و معنویات بخش مهمی از شخصیت و زندگی هر فردی را شکل می‌دهد که گاهی اوقات نیاز به ثبات و جهت دهی دارد. برای این کار شما باید با استراحت معنوی نیازهای روحی خود را برآورده کنید. انجام مدیتیشن یا فعالیت‌های معنوی آرامش بخش می‌تواند بسیار مفید باشد.

نظر شما درباره 7 نوع مختلف استراحت چیست؟ آیا در این باره اطلاعات بیشتری دارید که برای ما بنویسید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات ارزشمندتان را با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Better Up

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.