8 راه آسان برای بهتر کردن خلق و خوی خود در محل کار

هر فردی به طور متوسط ​​90000 ساعت از عمر خود را در محل کار می‌گذراند. متأسفانه، بیش از 50 درصد از نیروی کار گزارش می‌دهند که احساس استرس، فرسودگی و نارضایتی می‌کنند. حتی برای کسانی که شغل خود را دوست دارند، هر روز روز خوبی نیست، حالا چه به خاطر مسائلی که در زندگی شخصی شما می‌گذرد یا موارد دیگر، یک دوره ممکن است احساس ناراحتی کنید و حتی کار و تمرکز شما مختل شود. خبر خوب این است که با چند قدم ساده می‌توانید رضایت روزانه و خلق و خوی خود را در محل کار بهتر کنید.

راه‌هایی برای خلق و خوی بهتر در محل کار:

خلق و خو بهتر در کار

1. کمی پیاده روی کنید

قدم زدن در میانه روز کاری می‌تواند به افزایش خلاقیت و قدرت تفکر شما کمک کند. بنابراین دفعه بعد که خود را در انبوهی از کاغذبازی‌ها گم کردید یا نسبت به یکنواختی روزتان ناامید هستید، قدم بزنید یا از راه پله‌ها بالا و پایین بروید.

2. یک ویدیوی کوتاه و خنده دار تماشا کنید

ویدیو‌های خنده دار می‌تواند به شما انرژی دهد و یک راه آسان برای از بین بردن خستگی کار طولانی بدون ترک کردن میزتان است.

3. فضای کاری خود را سازماندهی کنید

یک فضای کاری مرتب و منظم، تمرکز شما را افزایش می‌دهد. همچنین باعث می‌شود که کنترل بیشتری روی کارتان داشته باشید. بنابراین میز، اتاق و هر جای دیگری که کارهایتان را انجام می‌دهید، شلوغ نکنید. حتی می‌توانید دسکتاپ رایانه و صندوق ورودی ایمیل خود را هم تمیز کنید تا ببینید با این کار چه قدر احساس سبکی می‌کنید.

4. موسیقی شاد پخش کنید

گوش دادن به موسیقی در حین کار می‌تواند اتاق کاری شما را به مکانی قابل تحمل‌تر تبدیل کند. مطالعه‌ای از موسسه و بیمارستان عصب‌شناسی مونترال نشان می‌دهد که ارتباط مستقیمی بین گوش دادن به موسیقی و ترشح دوپامین، انتقال‌دهنده عصبی احساس خوب که با انواع لذت‌ها مرتبط است، وجود دارد. گوش دادن به آهنگ‌ ممکن است برای زمانی که در حال یادگیری یک مهارت جدید یا تحلیل اطلاعات پیچیده هستید، مناسب نباشد اما برای کارهای تکراری روزانه یا کارهای نسبتاً آسان حتما به شما پیشنهاد می‌کنیم.

5. با یک همکار صحبت کنید

ایجاد روابط مثبت در محل کار و تعامل کردن با افراد در طول روز، راهی فوق العاده برای ایجاد احساس خوب در کار است. پیدا کردن زمانی برای یک صحبت سریع با همکارتان می‌تواند شما را از یکنواختی کاری در بیارد و به شما حس بهتری دهد.

6. ناهار و میان وعده سالم بخورید

خوب غذا خوردن و هیدراته ماندن برای حفظ خلق و خوی شما در طول روز کاری بسیار مهم است. مطمئن شوید که بدن خود را با یک وعده غذایی متعادل تغذیه می‌کنید. تا حد امکان از غذاهای سیر کننده سالم و میان وعده‌های مغذی مانند اسنک‌های کم قند استفاده کنید.

7. معنایی در کار خود پیدا کنید

با گره زدن وظایف روزانه خود به تصاویر و معنای بزرگتر به شما کمک می‌کند تا رضایت عمیق‌تری در کار خود داشته باشید و می‌تواند باعث ایجاد انگیزه و هدف در کار شما شود.

8.  کار جدیدی پیدا کنید

اگر ناراحتی شما پشت میزتان دائمی است، می‌توانید دنبال گزینه‌های کاری دیگری باشید. به نقش  و جایگاه خود در محیط کارتان نگاه کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا بفهمید چه چیزی را در شغل فعلی‌تان دوست دارید و چه چیزی را نمی‌توانید تحمل کنید. ممکن است کمی قدردانی کنید و متوجه شوید که می‌توانید با تغییراتی در جایی که هستید خوشحال باشید، یا شاید تصمیم بگیرید که زمان آن فرا رسیده است تا شغلتان و محیط کارتان را عوض کنید. در هر صورت، جست و جو و دیدن فرصت‌های دیگری که در بیرون وجود دارد، ضرری ندارد.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.