9 علامت نشان‌ دهنده مناسب بودن پارتنرتان برای شما

در این مطلب 9 نشانه‌ای که بیان‌گر مناسب بودن پارتنر و شریکتان است را برای شما آورده‌ایم. هنگامی که در رابطه، دوره اولیه شیفتگی را پشت سر می‌گذارید – که اغلب به آن “مرحله ماه عسل” می‌گویند – کم کم با واقعیت رابطه و طرف مقابلتان روبرو می‌شوید و شروع به درک عمیق‌تری از اینکه این شخص کیست و آیا برای شما مناسب است یا نه، می‌کنید.

9 نشانه مناسب بودن پارتنرتان برای شما

1. شما با او می‌توانید به یک نقطه نظر مشترک برسید

کیت مویل، روان درمانگر رابطه می‌گوید کلید هر رابطه موفق سازش است. ما نباید انتظار داشته باشیم که در رابطه همه چیز کاملاً همسو باشد یا همیشه توافق نظر داشته باشیم. روشی که شما قادر به سازش و مذاکره با شریکتان هستید باید یک شاخص کلیدی از میزان مناسب بودن برای شما باشد. اگر شما می‌توانید با او بدون جنگ و دعوا سر مشکلی به توافق برسید که به قول معروف نه سیخ بسوزد نه کباب، این نشانه خوبی است.

2. باعث می‌شود احساس خوبی نسبت خودتان داشته باشید

آن‌ها به شما اطمینان می‌دهند، از شما تعریف می‌کنند و بهتان می‌گویند که چقدر خاص و شگفت انگیز هستید. یک شریک خوب از شما می‌خواهد که خوشحال باشید و به خودتان شک نکنید. پس با شرکایی که دائم افکار و ظاهرتان را زیر سوال می‌برند خداحافظی کنید که این یک نشانه قرمز در رابطه است.

3. شنوندگان خوبی هستند

یک شریک خوب با دقت به همه چیزهایی که برای گفتن دارید گوش می‌دهد، صرف نظر از اینکه چقدر ممکن است به نظر شما خسته کننده باشد. توانایی شنیدن یکدیگر و دادن فضایی به طرف مقابل برای احساس شنیده شدن، حتی اگر محتوای بحث برای ما جالب نباشد، نشان می‌دهد که آن شخص ارزش وقت و توجه ما را دارد.

4. شما ارزش‌های اصلی مشابهی دارید

اگر می‌خواهید با کسی رابطه طولانی‌مدت داشته باشید، باید مطمئن شوید که هر دو از نظر اهداف زندگی و ارزش‌های اصلی‌تان در یک مسیر حرکت می‌کنید. شما یک تیم هستید و باید در یک سطح باشید. این مستلزم آن است که هر دوی شما با آنچه در زندگی برای شما مهم است هماهنگ شوید. این ممکن است دیدگاه شما در مورد کودکان، جایی که می‌خواهید زندگی کنید، یا اینکه چگونه زندگی خود را انتخاب می‌کنید، باشد. هر چه که باشد، اگر برای شما مهم است، باید برای شریک زندگی‌تان نیز مهم باشد.  

5. هنگام اختلاف نظر بحث‌های سالمی دارید

مشاجره لزوما چیز بدی در یک رابطه نیست. در واقع بسته به نحوه برخورد با آنها، مشاجره می‌تواند برای طول عمر یک شراکت ضروری باشد. با داشتن پارتنر مناسب باید بتوانید نظرات مخالف یا متفاوتی را بیان کنید بدون اینکه باعث از هم گسیختگی یا شکستگی در رابطه شود.

6. از گفتن آنچه در ذهنتان است به آن‌ها نمی‌ترسید

وقتی با فرد مناسبی هستید، هیچ قضاوتی وجود ندارد یا حداقل نباید وجود داشته باشد. شما باید احساس آزادی کنید که خودتان باشید و تمام جنبه‌های شخصیت خود را نشان دهید. این یک نشانه مناسب بودن پارتنرتان است که شما را همان‌گونه که هستید بپذیرد.

7. آنها به شما توجه می‌کنند

هیچ چیز بدتر از این نیست که در میانه صحبت کردن با کسی باشید و متوجه شوید که در اینستاگرام در حال گردش است. مویل می‌گوید که شریک مناسب این کار را انجام نمی‌دهد. “آنها به طور کامل به شما توجه می‌کنند و این توجه بخش مهمی از ارتباط انسانی است و ارزش ما را برای آن شخص نشان می‌دهد.

8. دوستان و خانواده شما آن‌ها را دوست دارند

طبیعی است که افراد نزدیک شما محافظه کار باشند و در ابتدا نسبت به افرادی که شما شروع به قرار گذاشتن با آن‌ها می‌کنید، مشکوک باشند. به احتمال زیاد آن‌ها شما را از خودتان بهتر می‌شناسند و این محافظه کار بودن به این دلیل است که می‌خواهند طرفتان را آنالیز کنند و ببینند که به شما می‌خورد یا نه. “اگر آنها شریک زندگی شما را دوست دارند پس بدانید که گزینه خوبی را انتخاب کرده‌اید.

9. کارهای کوچکی برای شما انجام می‌دهند

همیشه نباید برای رمانتیک بودن دست به کارهای بزرگ یا خرج‌های زیاد زد. در واقع، گاهی اوقات این حرکات کوچک و ظریف هستند که بیشترین معنی را دارند. این می‌تواند فنجان چای صبح در رختخواب، پختن شام زمانی که می‌دانند روز طولانی سپری کرده‌اید، یا یک پیام عاشقانه باشد.

شما چه علائم دیگری را می‌شناسید که نشان‌دهنده مناسب بودن پارتنر یا شریک زندگی است؟

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.