حجاب اجباری

حجاب اجباری و کشورهایی با قانون حجاب اجباری

این روزها بحث در مورد حجاب بسیار داغ است به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در دینو، مقالات و آماری را در اختیارتان قرار دهیم تا اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشید. در این مقاله لیستی از کشورهایی که حجاب اجباری دارند را ارائه خواهیم کرد.

شاید فکر کنید که در تمامی کشورهای مسلمان، حجاب اجباری باشد اما اینطور نیست. طبق آمار و بررسی‌های انجام شده توسط منابع آماری مختلف، فقط در ایران و افغانستان حجاب اجباری است. البته در استان آچه کشور اندونزی نیز حجاب اجباری است. در نتیجه زنان در شرایط حجاب اجباری باید پوشش کامل داشته باشند و اگر از این قانون پیروی نکنند مجازات خواهند شد.

از سوی دیگر کشورهایی هستند که به شدت با حجاب اجباری یا حجاب مخالف هستند زیرا حجاب نماد اسلام‌گرایی بوده و در برخی کشورها منجر به جنجال‌های سیاسی بسیاری شده است؛ به همین دلیل حتی قانون پوشش حجاب در برخی کشورها ممنوع شده است. در مقالات بعدی به معرفی این کشورها خواهیم پرداخت.

اجرای قانون حجاب اجباری در کشورها

افغانستان

طالبان در سال ۱۴۰۰ پس از ۲۰ سال بر افغانستان مسلط شد و در این کشور حجاب را اجباری کرد. در حالی که قبل از ورود طالبان حجاب در این کشور اختیاری بوده و حتی مجریان تلویزیونی شبکه‌های افغانستان بدون داشتن حجاب برنامه اجرا می‌کردند. اکنون در این کشور، زنان باید صورت خود را نیز با برقع بپوشانند. به گفته طالبان، چهره زن عامل اصلی فساد مردان است و به گفته‌ی تحلیلگران چنین تفکرات افراطی دوام نخواهد آورد.

حجاب اجباری

ایران

پس از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷، ایران حجاب و پوشش اسلامی را در کشور خود اجباری کرده بود. در نتیجه در موسسات دانشگاهی و ادارات دولتی، پوشیدن آن در ایران اجباری شد. در نهایت قانون مجازات اسلامی در سال ۱۳۶۲ برای زنانی که بدون حجاب در انظار عمومی ظاهر شوند، اشد مجازات ۷۴ ضربه شلاق را تعیین کرد. تهران در سال ۱۳۶۳ قانون پوشش سختگیرانه‌ای را برای زنان اعلام کرد که حتی در موسسات عمومی نیز باید رعایت می‌شد.

درنتیجه طبق قانونی که برای زنان ایرانی وضع شد، در مؤسسات مذهبی و دولتی، باید از مقنعه و مانتو استفاده شود، در حالی که در سایر مکان‌های عمومی، زنان می‌توانند از روسری‌های آزاد و شال استفاده کنند.

این روزها دولت ایران یک بار دیگر به حجاب ‌اجباری تأکید و قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای ادارات و اماکن عمومی وضع کرده است. دولت ایران با تأکید بر حجاب، این فرهنگ اسلامی را ستایش می‌کند. این در شرایطی است که در روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی، کاربران زیادی مخالفت خود را با این موضوع نشان داده‌اند.

استان آچه در اندونزی

استان آچه اندونزی نیز زنان را مجبور به پوشیدن حجاب در اماکن عمومی می‌کند. دولت مرکزی اندونزی در سال 2001 به رهبران آچه اجازه داد تا شریعت خود را به مردم تحمیل کنند. در واقع دولت اندونزی با این قانون قصد دارد به انقلاب تجزیه طلبانه در این استان پایان دهد. در نتیجه در این استان نیز قانون حجاب اجباری وضع شده است.

بیشتر بخوانید: از امروز پوشش حجاب در عربستان آزاد و اختیاری شد

وضعیت کشورهای عربی در زمینه‌ی حجاب

بد نیست بدانید که در امارات متحده عربی، زنان بومی یا توریست، باید لباس‌های مناسب به تن داشته باشند. در نتیجه لباس‌های باز در مکان‌های عمومی چندان مرسوم نبوده اما حجاب اجباری نیست. در عربستان سعودی نیز به جز در مکه و مدینه، در بقیه مکان‌ها حجاب کاملاً اختیاری است. به طور کلی اگر زنان این کشورهای عربی را با لباس‌های پوشیده و حجاب مشاده می‌کنید علت آن است که، عادت به پوشش حجاب دارند و با توجه اعتقاداتشان حجاب را انتخاب کرده‌اند. به همین دلیل حتی در شرایطی که قانون حجاب ‌اجباری در این کشورها لغو شده، همچنان به آن پایبند هستند.

امتیاز: 4.5 از 5 (13 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

۱۷۱ دیدگاه

 1. Avatar امیر گفت:

  در بین بیش از 30 کشور اسلامی در جهان با جمعیت بیش از 1.3 میلیارد نفر، فقط در ایران و اخیرا طالبان افغانستان ججاب اجبار حکومت است و در هر دو هم با مقاومت مدنی اکثریت مسلمین مواجه است …. «در خانه اگر کس است یک حرف بس است»

  • Avatar آرین گفت:

   در ایران آزادی پوشش هست زنان با هزاران مدل انواع مانتو کوتاه جلوباز تابستانه مانتو کتی شومیز با هر رنگ و آستین سه ربع ساپورت لگ شلوار جین شلوار بگ شلوار مام شلوار دم پا شلوار کارگو و قد ۹۰ و ۸۰ با دو کیلو آرایش و… میان بیرون مردا هم میتونن توی خیابون شلوارک بپوشن اما برخی دنبال لخت شدن … هستن که هرگز نباید بهشون اجازه داد مگر انسانهای نخستین هستید که میخوایید لخت بشید؟

   • Avatar نازنین گفت:

    موافقم 😂آلان فهمیدی صنعت مد لازم داریم؟؟ نه به انسان های پنگوعنی و نه انسان های نخستین

   • Avatar سم شناس گفت:

    خب بابا رفیق ی نفس بگیر خفه نشی🤣🤣🤣🤣شما که خودت اینکاره ای چرا خودتو ب اون راه میزنی…همه دنیا انسان نخستین هستن تو و هم فکرات انسان پایانی🤣🤣🤣

  • Avatar علی گفت:

   تو همین 30 کشور اسلامی که میگی حجای ازاده ولی بی بندوباری ازاد نیست در این کشورها زنا حق دارن فقط دامن تا زانو و استین کوتاه بپوشن ولی بقیه بدن بخصوص سینشون باید بپوشونن حتی توریست های خارجی هم حق ندارن با لباس باز توی خیابون راه برن در بعضی از این کشورها هم زن ها حق پوشیدن لباس شلوار تنگ و شلوار جین ندارن در حالی که در ایران زن دخترا ساپورت و جین تنگ میپوشن

  • Avatar . گفت:

   یعنی واقعا نمشه اجباری نباشه .هر کی خواست رعایت کنه هر کی خواست نه ؟

 2. Avatar علی گفت:

  الزام حجاب تو کشور بخاطر فقط دین نیست که یکی بگه من دین و اعتقاد ندارم. یا بگه در امور دینی طرف باید باور داشته باشه و من باور به حجاب ندارم.
  حجاب بخاطر بروز اجتماعیش یک قانون کشوره
  طرف حتی مسلمون هم نباشد و حتی اعتقاد به حجاب هم نداشه باشه ملزم به حجاب هست چون قانون کشوره
  هیچ کسی ما را ملزم به دینداری یا باور به حجاب نمیکنه چون اعتقاد یه امر قلبی هست اما بحث حجاب فقط یک امر دینی نیست
  جنبه اجتماعی داره. تو همه کشورها بطور نسبی یه حد پوششی باید رعایت بشه. با اینکه کشور غیر اسلامی هستن

  • Avatar آرین گفت:

   در جواب به کسایی که میگن چرا در اروپا زن دخترا لباس کوتاه لختی میپوشن باید بگم دلیلش اینه که 99 درصد لباسها در فروشگاها لختی هستن کافی به زبان آلمانی انگلیسی فرانسوی اسپانیایی و… تو گوگل سرچ کنید چندتا فروشگاه فروش لباس ببینید اگر زبان بلدید بهتر اگر نه میتونید از مترجم گوگل استفاده کنید …

 3. Avatar محمد گفت:

  من فقط میدونم… اجبار در حجاب از طرف … …به مانند اینست که به خورشید بگویید نتاب چون بستنی در دسته من اب میشود.

  • Avatar ناشناس گفت:

   بنظرم همین حجاب که رعایت بشه بهترین کاره
   چرا حجاب نباشه ؟!
   مطمئنم اگه لخت بیان بیرون فساد ، فحشاگری تو ایران زیاد میشه و بی بندو باری به اوج میرسه

  • Avatar ا گفت:

   تاکید کرده ولی نگفته که اجباریه حرفی از اجبار زده نشده و نگفته خودتو مومیایی کن گفته برامدگی را با چادر بپوشان که از تو در برابر منحرف ها محافظت می‌کند و اینو اجبار نکرده !
   (این منحرفو به زبان خودمون گفتم در اصلش هوس رانان بود که همون منحرف خودمون میشه)

 4. Avatar بی نام گفت:

  خانوم فاطمه چه زوری میزنی بخاطرحمایت از حجاب اجباری پاره نشی هرچی که اجباری باشه تبعاتش وحشتناکه

 5. Avatar سام حاجعلیلو گفت:

  واللا من کاری به عقاید کسی ندارم ولی دیگه شعورم در حدی هست که فرق دین انتسابی رو با دین اکتسابی رو بفهمم،دین رو باید کسب کنی باید درک کنی و اینو هم باید بدونم که هیچ دینی هیچ اجباری که باعث اذیت کسی بشه نداره.
  خدا در مورد حجاب تاکید کرده ولی نوع و اندازه ی اون بستگی به درک ما داره،خدا هیچوقت هیچ نیازی به نماز و دعا و بقیه کارا نداره،اعتقاد هر کسی به اندازه ی اعتماد او به دین هست ولی این باعث نمیشه اعتقادات خودمونو تحمیل کنیم ،یکی میاد آمار تجاوزهای غربی ها رو میده یعنی همون شخص نمیتونه مث آدم تو جامعه رفتار کنه چون فقط یه حیوان نمیتونه جلوی شهوتش رو بگیره،اگه غربی ها وحشی هستن ما آدم باشیم،یعنی ما اندازه ی افغانستان شعور نداریم؟افغانی تا یک و نیم سال پیش حجاب نداشت اونا رو خوردن؟یکم شعور بهتره

  • Avatar Oy گفت:

   اتفاقا خداوند به حجاب تاکید ویژه کرده و حتی در قرآن به حدود آن هم اشاره که همه جای بدن از مو و گردن و گوش ها تا نوک پا بپوشان به جز قرص صورت و دستها

   • Avatar میثم گفت:

    … کجای قرآن این حرف را زده

   • Avatar علیرضاحسینی گفت:

    آیا برای نداشتن حجاب شلاق و حکم مرگ و ساچمه و کوفت و زهرمار هم در نظر گرفته؟یا شما کاسه داغتر از آشی

   • Avatar مریم گفت:

    مقاله ،گزارش یا هر چیزی که اسمش میزارید رو مینویسید قبلش یه تحقیق کردن بد نیست ما ۳۰ ساله امارات زندگی میکنیم چیزی به اسم پوشش مناسب نشنیدیم والا هر کی هر چی دوست داره میپوشه عیسی به دینش موسی هم به دینش کسی ب کسی کاری نداره .

    • Avatar مینا گفت:

     یعنی تو ۲۰۰ تا کشور دنیا همه شون نمی فهمند و فقط و فقط ماو طالبان خوبیم که حجاب رو اجباری کردیم ….اونها که میگن بی روسری بودن یعنی لخت شدن و فساد و …
     یعنی تو بقیه کشورهای مسلمان مانند مالزی دبی قطر عربستان کویت سنگاپور و …همه فاسد و لخت و منحرف شدند ؟
     ۴۵ ساله حجاباجباری است واقعا فساد کمتر شده ؟ چرا مانند هند و‌پاکستان و ترکیه و حجاب آزاد نباشه ؟
     یعنی هرجا حجاب اختیاری شد مردم منحرف و لخت میشن ؟
     یعنی از کشورهای آفریقایی هم بدبخت تریم که یه روسری نداشتن مردم رو منحرف میکنه ؟
     زمان شاه چرا پدر و‌مادرهای ما منحرف نشدند اون موقع که حجاب اختیاری بود

   • Avatar محمد گفت:

    دینت از کجا شروع شد
    عربستان درسته ؟
    پیامبرت و خونه خداتون کجاست؟
    بازم عربستان
    اکثر ائمه کجا دفن شدن ؟
    عراق .
    خب ینی ایران از این کشور ها به اسلام نزدیک تره؟
    که دین اصلیش زرتشت بوده؟
    مثل اینه یه نفر برات یه داستان تعریف کنه
    بعد ها به گوش تو برسه
    بعد تو بگی نه من بهتر میدونم چ اتفاقایی افتاده.
    منطقی نیست اصلا.

   • Avatar ا گفت:

    تاکید کرده ولی نگفته که اجباریه حرفی از اجبار زده نشده و نگفته خودتو مومیایی کن گفته برامدگی را با چادر بپوشان که از تو در برابر منحرف ها محافظت می‌کند و اینو اجبار نکرده !
    این منحرفو از زبون خودمون گفتم

   • Avatar ا گفت:

    تاکید کرده ولی نگفته که اجباریه حرفی از اجبار زده نشده و نگفته خودتو مومیایی کن گفته برامدگی را با چادر بپوشان که از تو در برابر منحرف ها محافظت می‌کند و اینو اجبار نکرده !
    (این منحرفو به زبان خودمون گفتم در اصلش هوس رانان بود که همون منحرف خودمون میشه

  • Avatar علی گفت:

   سلام
   دین اجباری نیست. عقیده هم اجباری نیست اما حجاب اجباری هست. چون مقوله حجاب جدای از بحث دینی یک بحث اجتماعی هست.
   بخاطر همین تو کشور ما هیچ کسی به نماز خوندن اجبار نمیشه به زکات و خمس دادن اجبار نمیشه اما به حجاب اجبار میشه
   چون حجاب یک بروز اجتماعی هست که آثار اجتماعی داره
   در بهداشت و سلامت روانی جامعه دخیله
   بخاطر همین همه کشورها قوانین خاصی برای حجاب دارن. کم و بیش داره اما همه جا هست

   • Avatar ا گفت:

    اینجوری که میگی پس چرا ایران تنها کشوریه که جوناش افسردن؟ ایران تنها کشوریه که حجاب اجباری داره پ چرا بجای اینک اینهمه سال مردم حجاب داشتن فساد کمتر نشد زیادتر شد بچه هامون نابود شده چرا؟
    کشور های خارجه با اینکه لخت میان بیرون از شما ها سالمتر و فهمیده ترن!

 6. Avatar Amir گفت:

  باسلام خدمت بزرگواران ،کاش به جای حرفهای تند نسبت به یکدیگر ومتهم کردن یکدیگر وعقاید یکدیگر را به مسخره گرفتن به الگوهای اجتماعی ورفتاری جوامع پیشرفته اسلامی مثل مالزی واندونزی و…حتی کویت که کنار ماست وبالاترین ارزش پول ملی راداره را نگاه ومطالعه میکردیم وبه جای سعی وخطا وتباه شده جوانی واین عمر عزیز که یکبار برای زیستن حق حیات به ماارزانی شده و….میدیدیم که چگونه آنها مسیر پیشرفت وترقی را طی میکنندو با چنین مسایل پیش وپا افتاده ای کنار اومدن .التماس تفکر یاحق

 7. Avatar دختر گفت:

  ما اصلا چیزی به اسم حجاب اجباری نداریم!
  ما پوشش الزامی داریم ک توی همه ی کشور های دنیا وجود داره، ! از ما حدودش رو خدا تعیین می‌کنه
  همین

  • Avatar Amir گفت:

   باسلام خدمت بزرگواران ،کاش به جای حرفهای تند نسبت به یکدیگر ومتهم کردن یکدیگر وعقاید یکدیگر را به مسخره گرفتن به الگوهای اجتماعی ورفتاری جوامع پیشرفته اسلامی مثل مالزی واندونزی و…حتی کویت که کنار ماست وبالاترین ارزش پول ملی راداره را نگاه ومطالعه میکردیم وبه جای سعی وخطا وتباه شده جوانی واین عمر عزیز که یکبار برای زیستن حق حیات به ماارزانی شده و….میدیدیم که چگونه آنها مسیر پیشرفت وترقی را طی میکنندو با چنین مسایل پیش وپا افتاده ای کنار اومدن .التماس تفکر یاحق

  • Avatar Joker گفت:

   خب … پوشش. الزامی همون حجاب اجباری هستش دیگه داری با کلمات بازی میکنی که بگی ایرانم مثل بقیه کشورهاس در خصوص مسئله پوشش نخیر اشتباه به عرزضت رسوندن اره توی همه کشورها حدودی وجود داره اما اینقدر سختگیری نشدع مثلا بزور موهاشونو بپوشونن یا گردنو دستو پاهارو حتی همون کشورهای عربی که خاستگاه اسلام هس تا این حد سختگیری ندارن ولی ایران شده کاسه داغتر از آش

  • Avatar .... گفت:

   مشکل ما فقط اسمش بود مرسی .

  • Avatar Joker گفت:

   اها ولی مطمئنی حدودشو خدا تعیین کرده؟ چون اگه اینطور بود خب توی ادیان دیگه چرا حجاب زوری نیس و حتی توی اسلامم فقط توصیه شده به حجاب اجبار نشده

  • Avatar جواد گفت:

   تو کشورای دیگه حدش برای همه اعضای جامعه مقبول و کسی اعتراضی نداره.
   منتها مال ما چطور؟

 8. Avatar هادی گفت:

  . بعضی ها حجاب رو مانع ترقی و پیشرفت می دونن، و از طرفی هم ، علت پیشرفت کشورهای خارجی رو در عدم رعایت حجاب می دونن.
  شما باید پاسخ بدید که منظورتون از پیشرفت و ترقی چیه؟
  اگه منظورتون پیشرفت های مادی مثل : ساخت اسلحه و بمب انمی و اتومبیل و ماهواره و … هست، که ربطی به بی حجاب بودن نداره. بلکه باعث و بانی پیشرفت، علم آموزی و تلاش و کوشش هست.
  بماند که کشورهای غربی مثل انگلیس، آمریکا و فرانسه، تا تونستن ، منابع کشورهای ضعیف رو دزدیدند و اونها رو به بردگی کشاندند و ثروت هنگفت به جیب زدن. بعد با همون ثروت حرامی که جمع آوری کردن، دانشمندان کشورهای مختلف رو دور خودشون جمع کردن و کشورشون رو آباد کردن.
  _____________
  البته ناگفته نماند که همون دانشمندان هم ، از کتب دانشمندان یونان، ایران و … استفاده کردن.
  ____________
  و اما مطلب بعد.
  اگر هم منظور شما از پیشرفت و ترقی، آزادی زنان هست، باید به خدمتان عرض شود که مسیر اشتباهی رو درپیش گرفتید.
  مکان هایی که زنان بصورت رسمی، تن فروشی می کنند، و یا آنان را بفروش می رسانند، نمونه هایی بارزی از برده داری جنسی زنان بیچاره ای است که اسیر تبلیغات مسموم سرمایه داران صهیونیستی و آمریکایی ایت که همچنان در سال 2022 در حال رخ دادن هست.
  حقوق زنان در غرب، فقط یک شعار برای فریب دادن افکار عمومی هست. و اِلا خودشون هم می دونن که چه جنایت هایی سر زنان و دختران بیچاره میارن.
  ________
  اگه احتیاج به توجه داری، انتخاب درست داشته باش و شوهر مناسب انتخاب کن، اونوقت تمام عشق و محبتت رو نثار همسرت کن.
  تمدن غرب، امتحانش رو پس داده و زنان رو در لجزار کثافات و هوسرانی مردان فرو برده. و کسیکه این موارد واضح و علنی رو نخواد قبول کنه، دیگه واقعا مشکل داره.
  البته در موارد چند سال اخیر تمدن غرب، استفاده های ابزاری دیگه ای از زنان میشه که واقعا تهوع آور هست و دقیقا مانند حیوانات هست.
  برای اطلاعات بیشتر ، به این موارد توجه کنید:

  • Avatar Mohsrn گفت:

   و شما بازهم از روانشناسی ذات انسان هیچ چیز نمی‌دونید
   مجبور کردن انسان به چیزی که خلاف میل او است بعد از مدتی باعث جمع عقده و بروز آنها به انواع مختلف حتی بد تر از شرایط اولیه میشود.
   وقتی یکی از نیاز های اساسی انسان در جامعه مشروع نیست. واین گونه دو جنس زن و مرد از هم جدا میشوند، آن نیاز که از بین نمی رود که به نوعی سرکوب شده باعث بروز آن در ناخود آگاه انسان به هزار حالت بسیار نامشروع تر میشود
   شاید به صورت رسمی ما حتی بوس کردن دو نفر از جنس مخالف رو تو خیابون نداشته باشیم ولی رسمی نبودن فقط باعث می‌شود این شرایط به صورت خیلی بد تر به زیر پوست جامعه برود.
   شما میگید تمدن کثیف غرب جنایات جنسی و…. مثل اینکه اصلا از اوضاع داخل ایران خبر ندارید.
   …….برای درک تفاوت های ما با غرب برید در گروه های نوجوان و نوجوان تلگرام ایران و شرایط اون رو با گروه های یک کشور دیگه مثلا فرانسه مقایسه کنید
   صحبت های که میشه در گروه های ایران تغریبا به غیر از مسائل جنسی در مورد هیچ چیز دیگه ای نیست.
   ولی در همان کشور غربی لجنزار به قول شما بیشتر از نصف صحبت ها در مورد علم و مساعل درسی و یا نوع زندگی است.
   برای اینکه تا حدودی از این مساعل جنسی در ایران که سرکوب و درست بروز نشدن آنها، باعث ایجاد اختلالات جنسی و لجنزار ناشی از سرکوب شده تمایلات عادی را ببینید، عبارت (…) رو در تلگرام سرچ کنید.

   شما انگار اصلا داخل ایران خبر ندارید وضعیت رو نمی‌بینید. حکومت ما در همه زمینه ها با تند روی گند زده. مردمی سال 57 بالغ بر 98درصد طرفتار به جد نظام و اسلام بودند امروزه از نظام و اسلام عقده به دل گرفته اند و در همه جا واضح است این عقده، نه تنها در اقتصاد موفق نبوده ایم. حتی از نظر دینی هم از کشور های دیگر وضعیتمان بد تر است.
   حجاب اجباری و تند روی مثل قبل فقط وضعیت را بد تر میکند

  • Avatar دخترایران گفت:

   طومار نوشتید برادر در رابطه با حجاب که میگی محدودیت نیست درست پس چرا ۴۳سال حجاب اجباری بود ولی اقتصاد ما از اقتصاد خرها هم خرتره

  • Avatar روهام گفت:

   ” لا اِکْراهَ فِی الدّین “در خود دین اجبار نیست دین را هم باید با ایمان و باور قلبی خود درک کنی چه رسد به حجاب که کسی نمیتواند آیه ای را نشان دهد که حجاب اجباری باشد متاسفانه عامل همه بدبختی های ما این است که بجای توجه به کلیات به چیزهای میپردازیم نیار با بود و نبود آن هیچ پیشرفتی در کشور حاصل نمیشود فقط باعث میشود عده ای از دین اسلام که دریایی بیکران عشق و محبت است دلسرد شوند و بجایی جستجوی در جوهرهره و بطن دین از گرایش به آن دوری میکنند و مسبب این کار عده ای افراطی هستند که از دین اسلام آگاهی کاملی ندارند

  • Avatar Ено گفت:

   حالا نکه توی ایران و کشورهای اسلامی هیییییچ تجاوز یا تن فروشی وجود نداره چرا اینقدر میخایین دنیا رو جهنم نشون بدید و ایرانو بهشت خب الان حجاب اجباری ازادی زنان هس؟؟ الان ایران مثلا به حقوق زن احترام میزاره البته زن اصلن حقی نداره توی ایران اینم از قوانین زن ستیزانه ای که در ایران وجود داره میشه فهمید ولی نمیدونم چرا خودتونو میزنین به نفهمی

  • Avatar 666 گفت:

   چرا انقدر داستان مینویسید بابا خیلی سادس حجاب دین عقاید هر ادمی بایدددددددد فقط به خودش مربوط باشه
   اگر خدا دین زوری میخواست 124 هزار پیامبر نمیفرستاد
   خودش گفته دین انتخاب یک انسان هست و در مقابل اون انتخاب و درک و پذیرش پاداش(بهشت) میگیره
   خوب حالا الان بحث اینه ک ایران و طالبان به زور حرف دین میزنن در صورتی که انتخاب باید با انسان باشه و این زور و اجباره که قشنگ نیست و هر چی نسل عوض شه این سرکشی و تحمل نکردن و نپذیرفتن ها بیشتر میشه و نمیشه به زور مسلمون بود
   کل دنیااااااااااا کل هستی کل عالم دارن زندگیشونو میکنن فقط ایران و طالبان کاسه داغ تر از آش هستن
   هر کس باید دین و اعتقاد و پوشش خودش رو انتخاب کنه و امثال شما مردها اگر از زن ها سواستفاده نکنید مشکلی هم پیش نمیاد
   مشکلاتی که زیرپوست این کشور داره اتفاق میفته که تبعات وحشتناک تری از ازادی جنسی و پوشش داره در صورتی ک تو کشورهای غربی اصلا این اتفاقات نمیفته و این اسیب ها نیست پس توجیه بیخود نکنید
   الان کل دنیا میرن جهنم و بهشت فقط رزرو شده برای ایران و طالبان :))
   مسئولین هم بهتره بجای بهشت و جهنمی ک کسی ندیده فکر دنیا و زندگی مردم بی گناه باشن که دارن با دلار 60 تومنی و کرایه خونه 10 15 میلیونی و خرج وحشتناک زندگی له میشن و دولتمردان محترم میان 5 تومن حقوق تصویب میکنن ک خودشون حتی 1 ماه هم با این حقوق زندگی نمیکنن…مملکتو ول کردن چسبیدن به 4 تا تار مو…
   فقر که بیاد بخوای نخوای دین از در دیگه میره…

   • Avatar پارسا گفت:

    شما که معتقدی تو کشور های دیگه اتفاقی نمی افته، چرا دارن قانون میگذارن برای لباس پرستارهای خانم دوربین نصب بشه؟! آمار تجاوز، فرزندان با پدر نامشخص رو در گوگل سرچ کن. من دیگه حرفی ندارم

 9. Avatar رضا گفت:

  پس ینی فقط ما شدی کاسه داغتر از آش
  خدا رو شکر طالبان هم اومد که تنها نباشیم در این زمینه 🙂

 10. Avatar صادق گفت:

  چرا مغزتون آکبند مونده آخر همه نظر هایی که خوندم به این نتیجه رسیدم که بعضیا حجابو دوست دارن بعضیا هم دوست ندارن مثل من حالا بهترین کار انسانی ترین کار اینه که به عقاید هم احترام بزاریم واز اجباری بودن حجاب دست برداریم اسلام هم خیلی اونجوری که میگن خوب نیست مثلا سر بریدن کافران وبه بردگی گرفتن زنان و دختران آنها برای کام جویی و لذت آره گلم

 11. Avatar Reza گفت:

  آقا اسلام ی دین که شخص انتخاب می کنه و زیر بار احکامش میره اسلام حقیقت و بایدی زندگی نیست روشی برای زندگی است لا اکراه ف دین آیه اش داره اقا من می تونم مسلمون نباشم حجاب ام هر جامعه که طالبش بپوشه
  بقیه هر نو پوششی تهشم … بچه های الانم عادت داره اونا که تعصب دارن یواش یواش عادی میشه براشون

 12. Avatar یاس گفت:

  مشکل ما اینه که به خدایی که مرد و زن ما رو آفریده وبهتر از همه‌ ما رو می شناسه اعتماد نداریم والا متوجه بودیم هر چیزی که آفریدگار به ما توصیه کرده برای ما بهترینه

 13. Avatar گلان عباسی گفت:

  فرشادخان
  تو از نسل خورشیدی جوانمرد
  و همیشه فرق بزرگی هست بین یه قهرمان و مردم عادی که تو جوهره ی یک قهرمان رو داری💐

 14. Avatar حسن بیات گفت:

  خوب بود اما متعبر نبود

 15. Avatar دیبا گفت:

  ورزش شنا و ده ها ورزش دیگه وجود داره که حتی کشور ما نتونسته تیمی رو بخاطر حجاب راهی المپیک کنه…اینا محدودیت نیست از دید شما….خودتون به روز تابستون چادر و مقنعه بپوشید و بچرخید ببیند چه حسی بهتون دست میده..این مزخرفات چیه میگید

 16. Avatar ترمه گفت:

  آقای فرشادخان به صورت خیلی لایت برو … بخور …امثال شما ها هستن که چشم به ناموس دیگرون دارن و میخوان حبه ناموس مردم تجاوز کنن وگرنه مردم عادی سرشون به زندگی خودشون هست و کاری به دخترا وزنان دیگه ندارند … مرگ بر هر کسی که این طوری گند زده به ایران و ایرانی با این افکار پوچ دوره ماقبل تاریخ تون

 17. Avatar فرشاد خان گفت:

  تا به حال خودت به شخصه چه کار مهمی خواستی انجام بدی که برات حجاب مانع بود؟
  جلو پیشرفت علمیت رو گرفته؟ جلو مقام ورزشی آوردنت رو گرفته؟ جلو مسافرت رفتنت رو گرفته؟ جلو کار کردنت رو گرفته؟(برای نمونه دختر مسلمان موفق زیاد داریم)
  در واقع حجاب یه پدیده‌ خیلی مترقی هست. از قدیم حجاب مخصوص زنان پادشاهان و ثروتمندان جامع بوده که زنان با ارزش رو از نگاه‌های شهوانی مردان حفظ میکنه. حرف زن شنیده می‌شه و…
  در تعجبم کسانی دوست دارن پست باشن و برای خودشون ارزش قائل نیستن.
  مثل اینکه قانون بذارن بگن غذا خوردن اجباری باشه بعد یه عده اعتراض کنن.
  دوست داری ازت به عنوان یک کالا استفاده بشه؟ دوست داری برده جنسی باشی؟ دوست داری لخت بشی همه نگات بکنن؟ دوست داری نظام خانواده رو از هم بپاشی؟ جات اینجا نیست

  • Avatar محسن گفت:

   جواب تمام سوال های شما “بله” و “به تو چه ربطی داره؟” هست.
   وقتی انتخابات آزاد نیست، این قانون ها نظر مردم نیست، قانوناتون رو بلند کنین بزارین همونجا که خودتون میدونید. تو دوس داری با نقاب و چادر راه بری؟! برو! نوش جونت!
   شکر غلیظ میخوری بخوای عقایدِ درب و داغونت رو به دیگران پمپاژ کنی. 98.5% جهان عقب افتاده ان؟ حتما شما خیلی مترقی هستی!! دومین ذخایر نفت جهان سومین ذخایر گاز جهان 9دهک از 10 دهک مردمش زیر خط فقرن.
   ای کسیکه لخت نمیشه تا دیگران بهش نگاه نکنن! ای مترقی! ای خانواده از هم نپاشیده! تو خوبی. 😀
   عقب افتاده.

   • Avatar فاطمه گفت:

    حالا خود شما چه اصراری داری که بگی بی حجابی خوبه ؟حجاب به ما خانمها مربوطه نه جناب شما،بعدشم تو که مردی وهیچ محدودیتی داری تا حالا چند تا مدال اوردی یا به موفقیت های بالایی رسیدی، اگه داری بگو اگه نداری خفه شو

    • Avatar یه نفر گفت:

     با دقت میخوندی هیچ جانگفته بود حجاب بده یا بی حجابی خوبه.
     حجاب هم به خانم ها مربوطه، دوست دارن داشته باشن دوست ندارن هم نباید اجباری باشه.
     همه مخالفت ها با حجاب اجباریه

    • Avatar علی گفت:

     کاملا درسته بما مردا هیچ ربطی نداره ولی متاسفانه از اونجایی که قلب مهربونی داریم صدایی دخترکانی هستیم که حتا نی می توانند نوع پوشششان را خودشان انتخاب کنند و باید به افرادی مثل تو جواب پس بدن

   • Avatar هادی گفت:

    دلیل عقلی بیار.
    به تو ربط ندارهُ حواب نیست.
    اگه تو خونهء خودت بودیُ هر کار که فکر میکنی به صلاحتهُ انجام بده.
    ولی بیرون از منزل، مکان عمومی محسوب میشه.

    همون کسیکه انسان رو خلق کرده، همون هم بهتر از هر کسی صلاحش رو می دونه.

   • Avatar پارسا گفت:

    مشکل ما مملکتی نیست، دین اسلام هم کامل هر کسی درست مطالعه کنه متوجه میشه، مشکل خودمونیم چه با دین چه بی دین
    – دیروز تو پمپ بنزین دیدم جایگاه دار رفیقش رو میون اونهمه ماشین تو صف دنده عقب راهنمایی کرد تا بنزین بزنه و کارش راه بیفته
    – چند روز قبل تر نانوایی که نفر دوازدهم صف با یک اشاره نون میگیره
    – بی فرهنگی که پلاستیک زبالش رو جمعه با کمال آرامش انداخت تو رودخونه
    و بسیار مشکلات ریز و درشت، مشکل ما اینه هممون به فکر راه افتادن کار خودمونیم
    اگه فردا 100 درجه قوانین عوض بشه بازم مردم به قانون گریزی خودشون افتخار می کنن

  • Avatar سام گفت:

   کسی نمیگه حجاب بده ولی چرا باید کسی که اعتقادی بهش نداره بزور حجاب به سر کنه؟؟اگر قانون قانون خوبی بود چرا فقط تو ایران افغانستان(افغانستان یک سال هست این جوری شده)حجاب اجبار هست؟فرض کن دختری رفته کشوری که به ححاب اعتقادی ندارن درسته که بزور رو سری از سرش بکشن؟؟اون موقع هست که میگید باید به اعتقادات هر فردی احترام گذاشت!

  • Avatar سوفیا گفت:

   مهد اسلام عربستانه ولی اونجا هم حجاب اختیاری ،شمایی که میگی تا حالا شده حجاب واستون محدودیت بیاره چه تو محیط کار ،چه تو ورزشو….خودت یه مقنعه سرت کن مخصوصا تو گرمای تابستون پشت گردنت از عرق کردن و حجم زیاد موهات زخم بشه تا بفهمی حجاب محدودیت میاره نه،مشکل ما خانم ها نیست که بعضی از اقایون حتی بستنی خوردن یه زن براشون شهوت انگیزه اینا خودشون مریض ان باید رو خودشون کار کنن مشکل از حجاب داشتن یا نداشتن نیست این که میگن حجاب داشته باشید تا اقایون به خطر نیوفتن مثل اینه که بستنی فروش دوره گردبگه به خورشید بگید نتابه که بستی هام اب نشه، واسه همین افکار …

  • Avatar علی گفت:

   چقدر سخیف و فاقد شرف هستید

  • Avatar علیرضا گفت:

   من خودمو مثال میزنم اینقدری پست نیستم با دوتا تارموی ناموس مملکتم تحریک بشم اونو به چشم کالا ببینم بلکه به عنوان انسان می بینمش در ضمن چرا همه چیو از یه سمت می بینی باحجاب موفق داشتیم در عوضش آزاد موفق هم کم نداشتیم در ضمن عددی نیستی که برا بقیه جایگاه و رتبه تعیین میکنی

   • Avatar فاطمه گفت:

    اگه حجاب مشکل حساب میشه مشکل بین ما خانومهاست به شما مردهای هوسباز چه خبر ،آره جون خودت لابد شدی حضرت یوسف ،

    • Avatar عبدالله فانی گفت:

     1خداوند در ایه ای بهترین لباس را لباس تقوی معرفی میکند و این لباس را صرفا پوششی برای پوشاندن اندام جنسی معرفی میکند و زینت انسان
     2_از مظامین ایات اینگونه استنباط میشود که حجاب ریشه امنیتی دارد و در شرایط اجتماعی و فرهنگی خاص عربستان وضع شده است که زنان عموما کالایی بیش نبوده و تنها کاربردش کلفتی و اطفای شهوت مردان بوده است و مطلعید که اگه مردی پسر بالغ داشته باشه و بخاد زن بگیره انزن میتونه پیش پسر بی حجاب باشه.
     3_ خدا میفرمایند ای پیامبر به زنان و دخترانت و زنانی که به تو ایمان دارند بگو خودشان را بپوشانند که شناخته بشن و مورد ازار و اذیت مردان بیمار دل خشن شهوتران و وحشی قرارنگیرندومردان درجریان باشند که شما برده و کنیز نیستید و قابل خرید و فروش نیستید.قانون رو شرایط فرهنگی اجتماعی اقتصادی شعور اجتماعی حاکم بر یک جامعه تعیین میکند و با تغییر شرایط انقانون هم عوض میشه.
     4_ جالبه که زنانی که برده نوکر و غلام و اسیر مرد داشتند ملزم به رعایت حجاب نیستند ولی پیش زنان یهودی باید حجاب داشته باشند ( ایه قرانه)
     5_ نتیجه حجاب حاصل خشونت و توحش جامعه از یک سو و عدم احساس امنیت از سوی مردان است.
     6_از مادر بزرگاتون بپرسید بهتون میگن که هفتاد هشتاد پیش تو شهری مثل تهران ساعت 5 عصر زنی جرات نمیکرد پاشو از خونه بیرون بذاره چون احتمال خطر از طرف مردا بالا بود. الانم تو دنیا فقط ایران و افغانستانه که حجاب اجباری است .
     نکته اخر: متاسفانه یه عده دگم با افکار فسیلی فکر میکنند که زنان موجودات اموزش ندیده بیدستوپا و چلاقند و نباید دیده بشن.
     نکته اخر: حضرت علی میفرمایند شیطان رهبر و پیشوای ادمهای متعصب و غیرتمند است

    • Avatar منصور گفت:

     بیشتر بهت میخوره نیروی سایبری باشی تا یه خانم طرفدار حجاب

    • Avatar حرفه ای گفت:

     چته داری میسوزی .اون دریچه افکارپوسیده وگندزدت بازکن شایدچیزجدیدی عایدت شد

   • Avatar پارسا گفت:

    آدمیزاد چیز با ارزشی که دوسش دار رو هیچ وقت پشت ویترین نمیگذاره همه ببینن. تامام

  • Avatar محسن گفت:

   .. درون مغزت باد نافهم نفهم

  • Avatar رضا حمودی گفت:

   تو زر نزن بابا

  • Avatar س.س گفت:

   متاسفم برات ، دست از نگاه جنستی بردارید ، انقدر که مردها روی جنسیت ما زوم کردند خودمون انقدر زوم نیستیم ، بجای محدود کردن زنها چشمهای مردان رو در بیارید که درس عبرت بشه برای بقیه

   • Avatar ... گفت:

    سلام. اولا حجاب محدودیت نیست، حرف خداست(سوره نور آیه۳۳و سوره احزاب آیه ۵۹)✅
    دوماً هم مرد نباید نگاه کنه هم زن باید پوشش داشته باشه

    • Avatar دیار گفت:

     دوست عزیزی که آنقدرررررر روی این دو آیه تاکید داری اگه یه کم مطالعه داشته باشی متوجه میشی تاکید هر دو آیه واسه زنان مومن نه حتی مسلم یعنی اصلا کاری به کسایی که یه دین دیگه دارن یا اصلا دینی ندارن ندارم توی خود اسلام بین مسلمان و مومن تفاوت وجود داره.
     مومن کسی که کاملا باور قلبی داره در حالی که مسلم کسی که به این دین روی آورده.
     بعد ما داخل ایران چند تا مومن واقعی داریم ؟ که این احکام واسشون واجب باشه!
     میشه لااقل از آنقدر از حرف خدا واسه اعتقادات شخصیتون سواستفاده نکنین؟
     یه جوری کورکورانه رفتار میکنین انگار خدا اومده این ها رو دم گوشتون گفته!

  • Avatar دیان گفت:

   @فرشاد خان
   کافر همه رو به کیش خود پندارد…

  • Avatar ناصری گفت:

   احسنت کاملا درسته ،من یک خانم محجبه هستم کارمندم. امسال دکتری قبول شدم .خیلیم از شرایط زندگیم راضیم ،این افرادی که بهانه میارن مشکل از جای دیگه ست .

   • Avatar ..... گفت:

    ببند بابا…
    زنان کل دنیا بی حجاب هستن و هزاران نخبه و پیشرفت داشتن و مشکلی هم نبوده
    الان هم کسی نگفته شما لخت شو شما به حجابت ادامه بده و ترقی کن ولی بقیه هم حق دارن ازاد باشن اگر خوستن لخت باشن و زندگی کنن
    و جالب اینجاست که بی حجابا با شماها کار ندارن اما شماها چقدر .. و بیکارید با حجاب و لباس و اعتقاد همه کار دارید

  • Avatar یاس گفت:

   مشکل ما اینه که به خدایی که مرد و زن ما رو آفریده وبهتر از همه‌ ما رو می شناسه اعتماد نداریم والا متوجه بودیم هر چیزی که آفریدگار به ما توصیه کرده برای ما بهترینه

  • Avatar یکتا گفت:

   وای وای چقدر سبک فکرتون قدیمی هست عزیز اگه همه یه مدل پوشش داشته باشن دیگه عادی میشه و کسی به دیگری نگاه نمیکنه زن تا خودش نخواسته باشه کسی نمیتونه بهش دست درازی کنه …

   • Avatar پارسا گفت:

    پس لطفاً آمار تجاوز رو چه در ایران و چه خارج بخونید. تجاوز یعنی عدم رضایت یک طرف و مطمئنا اون یک طرف آقا نیست. شما که خیلی جدید هستید پیشنهاد می کنم مستند What Is a Woman? 2022 رو نگاه کنید

    • Avatar زهرا گفت:

     مستند What is a woman توسط یه شخص بیطرف و جویای یافتن حقیقت و بازگو کردن حقیقت به شکلی که واقعا هست ساخته نشده. این مستند توسط یه شخص از حذب میانه رو (conservative) ساخته شده. بر خلاف اسمی که این حذب داره، کاملا نگاهی افراطی و محدودکننده به زن و مرد داره و انسان را آزاد نمی‌دونه. اگر مستندی در آمریکا ساخته بشه دلیل خوبی نیست که بگیم یک کشور آزاد نظرش اینه پس بتون به عنوان مدرکی ازش استفاده کنم که عقاید خودمو اثبات کنم . اگر براتون مهم نیست که به دیگران چه لطمه ای میخوره حداقل، لنزهایی که با اون اطرافتون رو نگاه می‌کنید رو به دقت انتخاب کنید، چون ممکنه با انتخابتون به خودتون هم آسیب بزنید و زمانی آدم میفهمه که چه آسیبی به خودش زده که خیلی سخت جبران میشه

  • Avatar Girl گفت:

   ببین وقتی حجاب گذاشتی روسری پوشیدی مانتو پوشیدی توی گرمای تابستون اونوقت تز بده وقتی بزور زدن توی سرت که روسری بپوش شال بپوش یا چادر یا شلوار و مانتوی گشاد و جنس اشغالی که توی تابستون ابپز میشی توش(اینو دخترای دانش اموز میفهمن) اونوقت تز بده واسه زنو دختر مردم وقتی واسه یه تیکه پارچه میندازنت توی ون هایی که مخصوص مجرمین هستش و با خودشون میبرنت تا واست پرونده تشکیل بدن و تعهد بگیرن فقط واسه چند تا تاره مو و در اخر هم نتیجش بشه مرگ یه دختره بیچاره و غریب اونوقت نظر بده حجاب اختیاری از حقوق از دست رفته زنان هستش توی ایران و تو اینو نمیتونی بفهمی چون زن نیستی فقط یه چیزی بلغور کردی و همون حرفایی رو که همیشه میزنن رو داری طوطی وار تکرار میکنی

  • Avatar محمد گفت:

   من فقط میدونم… اجبار در حجاب از طرف … …به مانند اینست که به خورشید بگویید نتاب چون بستنی در دسته من اب میشود.

 18. Avatar مجی گفت:

  مشهد و قم رو حجاب اجباری کنن بقیه شهرها آزاد باشن.تا هر کی دوست داره واقعا در شهر با حجاب زندگی کنه بره توی این شهر ها

  • Avatar OP گفت:

   یکم برای این انحرافات دیر شده برادر! همین که شما مرز جغرافیایی برات مهه نه انسانها نشون میده داستان چیه

  • Avatar علی گفت:

   مال ما مشهدی ها خار داره؟ اصلا تا حالا مشهد اومدی؟

  • Avatar Sisi گفت:

   شهر شمارو اجباری کنن مشهد ازاد باشه

  • Avatar ذا گفت:

   آره واقعا درستش همینه

  • Avatar ... گفت:

   تو یکی گوه نخور

   • Avatar رضا گفت:

    اگر متشرع هستید در قرآنی که در جای جای آن از حرام و حلال صحبت کرده در رابطه با حجاب ، دستور اجباری صادر نکرده و فقط توصیه کرده که این برای شما بهتر است و در کتاب حجاب دکتر مطهری نیز وجود حجاب در زمان پیغمبر رو بخاطر اینکه زنان مسلمان شناخته بشوند و مورد آزار کفار قرار نگیرند لازم دانسته آن هم نه از روی اجبار.
    حجاب اجباری فقط در ایران، طالبان، داعش و بوکوحرام واجب و دارای حد ۷۲ ضربه شلاق است وگرنه در بقیه کشورها حتی کشورهای مذهبی عربستان و عراق اختیاری است.

    • Avatar کرمی گفت:

     چرا قران رد تحریف میکنین … همه دوست دارن ازاد و رها باشن ولی سوره نسا خداوند کامل در مورد حجاب توضیح داده وگفته زن باید از نامحرم خودشو بپوشونه…. و اگر ما عقل و اعتقاد داشته باشیم باید فرمانبرداری و اطاعت کنیم…

     • Avatar کرمی گفت:

      امام حسین به خاطر دین و مذهب جنگید ولی معاویه و یزید هم مشروب میخوردن هم نماز اول وقت میخوندن…. متأسفانه الانم همینطور شده هرکسی به نفع خودش از دین برداشت میکنه وگرنه حجاب داخل سوره نسا کامل توضیح داده شده…. مثل افراد اهل سنت که قبول نمیکنن امام علی پیشوا مردم بوده و هست شماها هم ته دلتون میدونین ولی نمیخاین قبول کنین حجاب اجباری از دستورات خداوند و به نفع زنان هست که بعدها تبدیل به کالا جنسی نشن…. چون افراد باهم فرق میکنن و همه جنبه اش رو ندارن…. حضرت موسی در فیلم ده فرمان انقد قومش رو موعظه کرد تا رفت پیش خدا و برگشت قومش گاو پرست شدن همه مردان و زنان در حال زنا بودند…. متاسفانه قشر نوجوان و جوان الان درک درستی از اسلام و حجاب ندارن و تقصیر پدر و مادراشون هست که درست راهنماییشون نکردن…..

     • Avatar ئئئئ گفت:

      خوب اوکی اصلا خدا گفته اجباره خدا گفته زوریه
      اماااااا کی گفته که حالا همه باید خدای شمارو قبول داشته باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      بزرگترین مسئله همینه ک الان از 85 میلیون ادم تو ایران شاید 5 درصد مسلمون واقعی با همون احکامی ک خدا و پیغمبر گفته باشن وگرنه هر کی حجاب کرد ک مسلمون نیست هزارتا … میکنید و اسم خدا میارید

      من دلم میخواد خدا و بهشت و نماز و حجاب رو قبول کنم ولی دیگران نمیخوان … این به خودشون مربوطه

    • Avatar اشنا گفت:

     حکومت عربستان اسلامی نیست وهابیه لطفا قاطی پاتی صحبت نکن اونا تا میان عقب گرد دارن اینم روش، تو که انقد قرآن خوندی آیشو کاملش بخون نه سلیقه ای

  • Avatar ناشناس گفت:

   چرا ما که تو مشهد زندگی میکنیم چه گناه کردیم

  • Avatar محسن ز گفت:

   حجاب افتخار زن
   احتزاز پرچم اسلام
   ب والله ک زنها با حجاب خیلی زیبا ترن
   ب عمق مسعله خوب دقت کنید خوب
   واقعا ارزش واقعی زن به حجابش هست یا عدم پوشش ظاهری
   چقدر اسلام دستوراتش در جهت پیشبرد ارزش واقعی زنان در موضوع اسلام هدفمند و راستین هست
   واقعا نگاهی ب جامعه ی مردانی که زنان بی حجاب دارن با دقت ب درون این جوامع بنگرید
   استیلای آن جوامع و مردانشان از وجود زنان کاملا بی بهره هست
   فقط فقط زنان در آن جوامع کالای ارزش افزوده بیش نیستن
   حیرت اوره.
   میتونید ارزش زنان را در تبلیغات و فروش محصولاتشان پیدا کنید
   صنایع و هولدینگ های بزرگ. که برای پیشبرد و فروش تارگتشان از حضور زنان عریان و بدنما استفاده میشه

   • Avatar فاطی گفت:

    اتفاقا منم جدیدا علاقه پیدا کردم ک اقایون هم لباس های بلند و شلوار های گشاد بپوشن و شال و مقنعه هم سر کنن
    اخه میدونی ما دخترا هم بلاخره تحریک میشیم دیگه
    اصلا رگ دست و گردن اقایون…😯
    هیکل که دیگه خودتون میدونین… 🤤
    مو هم که واووو هردختری که قیافه براش مهمه اول نگاه ب مدل موی پسرا میکنه😦🤤🙂
    خوب تصویب شد اقایونم باید بخاطر ما خانوما حجابشونو دقیق مثل جنس مخالفشون رعایت کنن
    تا از نگاه شهوت امیز زنا دور باشن
    قبول؟

    • Avatar آیدا گفت:

     مردا که از خداشون ….😅😅😆😆🤣🤣فرق داره خواهرمن مشکل اینه عرب ها قبول کردن این مسئله رو چند ساله ایرانی ها نه

   • Avatar فرزاد شیرازی گفت:

    خب شما حجاب و بهتر میدونی با حجاب باش کسی جلوتو نگرفته،تو که میگی زن با حجاب بهتره اگر اون زن به زور حجاب کرده باشه سرش این حجاب چه ارزشی داره جز اینکه اون خانوم از هرچی دین و مذهب هست زده میشه و همینطور با کسانی که بهش حکم کردن که توی چله تابستون اون روسری و چادور و بپیچه دور و برش دشمن،

   • Avatar رویا گفت:

    من نمی فهمم اصلا یه مرد چه حقی داره توی پوشش من دخالت کنه شما برو هم جنس های خودت رو نصیحت کن

   • Avatar محسن گفت:

    بله ارزش زن در تبلیغات ابزاریش هست حتی برای بهشت اجباری هم از ابزار زن استفاده شده
    ارزش واقعی زن رو میخوای بدونی پیشنهاد میکنم قرآن رو فارسی بخون علی الخصوص سوره نسا بدقت بخون همچنین نهج البلاغه که از زن بعنوان ناقص العقل و ناقص الجسم و ناقص الارث یاد شده
    خودتو نزن به اون راه ایران امروز به سمت خرد گرایی و مطالعه پیش میره

   • Avatar زیبا میرسپاسی گفت:

    شما برو از چهار تا زنی که اسلام بهت اجازه داده بگیری لذت ببر به حجاب زنها کاری نداشته باش ما خودمون میتونیم تشخیص بدیم با حجاب زیباتریم یا بدون حجاب

 19. Avatar حسین گفت:

  من یه ایرانی ام ایران رو عاشقونه دوست دارم میخوام کشورم ارامش داشته باشه نمیخوام قوانین زبان و دین کشور های بیگانه (عربی) به وطنم تحمیل بشه

  • Avatar بی نام گفت:

   این قوانین اون کشورا نیست حالا کاری به درستی و غلطیش ندارم ولی این جمله هاتون باعث میشه مردم عرب کشور خودمون ناراحت بشن و صدای تجزیه طلبی گوشه و کنارش بشنویم

   • Avatar فرزاد شیرازی گفت:

    منظورش کشورهای عربی بودن و همه عقلشون و شعورشون میرسه که وقتی یه ایرانی میگه نمیخوایم مثل عربها زندگی کنیم و… منظور از عربهای خودمون نیست که،تو خودتم میدونی ولی خودت و به نفهمی میزنی دلیلشم معلومه،

    • Avatar فاطمه گفت:

     عرب وعجم از صدر اسلام با هم برادر بودن ایران عرب وعجم نداریم همه یک وطن داریم ایران اسلامی عزیز

     • Avatar علی گفت:

      در ضمن ما عجم نیستیم اریایی هستیم عجم اسمی است که غرب ها در زمان اشقال ایران برای اینکه نشون بدن ما پستیم همچین چیزی رو گذاشتن

   • Avatar محمود گفت:

    تو خودت با این صحبت ها میخوای نفاق ایجاد کنی جناب اقای بی نام بدقت نظرات رو بخون بجای حرف….

  • Avatar علی گفت:

   تعصب کورکورانه…. داداش همه چی نیاز به ابدیت داره چرا نباید قانون اساسی ابدیت بشه…؟؟

   • Avatar سحر گفت:

    والله من تو ژاپن که مهد بی دینی و بی حجابیه زندگی کردم یک مدت کوتاه. ارامش و آسایش رو اونجا با گوشت و پوست و استخونم درک کردم.چقدر مردم سربه زیر و ارومن و همه چی سر جاشه. اصلا کسی وقت نداره به این چرندیات و اراجیف فکر کنه ک ما داریم راجع بهش بحث میکنیم. اونایی که حالا میان میگن تو ژاپن خودکشی زیاده شکر زیادی نخورن اون بحثش جداسخ

  • Avatar پگاه گفت:

   ‌حسین کاری به بحث حجاب وبیسار ندارم ولش
   ولی خدایی من ایرانیم رو خوب اومدی منم ازاینکه حتی اسمامون(مثل اسم شما)عربی هست وحتی عیدامون(عیدقربان،فطر،..)همه مال عربستانه واقعاحالم به هم میخوره البته نژارپرست نیستم که خودمونو از عربا بالاتربدونم فقط میگم فرهنگ وزبان ومناسک واعتقادات اصل ایران خودمونو بیشتردوس دارم

  • Avatar فرزاد شیرازی گفت:

   درود بر تو فرزند ایران زمین،

 20. Avatar حمید گفت:

  ۱۰۰ سال دیگه مردم اون زمان فقط می خندن به اتفاقات الان یا یه چیز در حد چند خط تو کتاب درسی تاریخه واسشون. مثل ما که برامون خنده داره که دوش آب رو حرام کرده بودند.

 21. Avatar شهرام گفت:

  مسئله حجاب نیست مسئله خود اسلامه ،اسلام 1400 ساله وجود داره وبیش از چهل ودو سال در ایران یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان از لحاظ ثروتهای طبیعی وبلقوه دارای قدرت مطلقه است بعد از این همه سال چه چیزی ارائه داده که باید او رو بعنوان بهترین سبک زندگی واداره جامعه بشناسیم؟ چه برتری بر سایر حکومتهای دنیا در ترقی وسعادت افراد جامعه نشون داده؟

  • Avatar محسن گفت:

   هیچ. وجودش مضر بوده. منفی.

  • Avatar دختری از تبار ایران زمین گفت:

   اگه ی سری به دستاورد های قبل انقلاب و بعد انقلاب بزنی متوجه میشی. دوست داری مثل اون زمان ساخت بره دست بوسی؟ یا اینکه حالا که عزت و افتخار داری؟ چرا کشوری مثل آمریکا هر ماه مقدار هزینه مشخصی رو میزاره تا شبکه های ضد انقلابی بخوان فعالیت کنن؟ چون دیده با جنگ سخت نمیتونه این پیشرفت چشمگیر جمهوری اسلامی ایران رو متوقف کنه… کاش به جای اینکه پای شبکه های مسخره بشینیم یکم خودسازی میکردیم و تفکرمون رو تغییر میدادیم

   • Avatar فاطمه گفت:

    موافقم

   • Avatar آریا گفت:

    چون امریکا نمیخواد ایران ازاد بشه و پیشرفت کنه و در عقاید بیابانی و بدبختی روز افزون بمونیم و بسوزیم تا بتونه سلاح هاشو بفروشه به خاورمیانه و ایرانی قدرتمند رقیبش نباشه
    یکن از پای منبر بیا بیرون بد نیست

   • Avatar یه نفر گفت:

    الان مطمئنی دست بوسی نمیرن؟

   • Avatar یزکرد ایران گفت:

    اون زمان چون شاه برای مردم عزیز بودش و دوستش داشتن خودشان با اختیار و علاقه دست اریامهر شاه را میبوسیدن. چرا خودتون نمی گید که به خاطر یه ادم فاسد ونالایق مردم بی گناه را میگشید و خودتون به گشتن میدید. گدام عزت و افتخار حکومت مستمره و برده چین و روسیه هستش. چرا نمیگی داداشتون چین که از پشت بهتون خنجر زدش. کدام پیشرفت دزدی هاتون دلار ۴۰ هزاری فساد تون تجاوز تان.پراید اشغال ۲۵۰ میلونی.کدام ازادی و انتخاب. ها انتخابات نمایشی و دروغ تغلب

   • Avatar Alyas گفت:

    😂 تو که داری همه چی را برعکس و اشتباه میکی

   • Avatar K گفت:

    خیلی حرفات خنده داره پیشرفت چشمگیر جمهوری اسلامی؟؟!!😂😂😂میشه یه نمونه از پیشرفت های چشمگیر این جمهوریتون رو بگید اها نکنه ساخت بمبو موشک جز پیشرفتاتون هس اره ایران برترین اقتصاد دنیا رو داره 😂😂😂

   • Avatar ..... گفت:

    یه ساعته دارم میخندم خیلی … بابا تو مغز شماها چی ریختن؟
    روز به روز داریم پیشرفت میکنیم واقعاااااااا
    دلار 60 تومن
    کرایه خونه 10 15 به بالا
    گوشت 600 تومن
    طلا 2800
    ال نود 1 میلیارد
    خانه خریدن رویا شده
    ازدواج محال شده
    سرمایه و زحمت مردم تو بورس رو 3 سال پیش خوردن و دزدین و دیگه تا الان پس ندادن
    ماشین رو با قرعه کشی میفروشن که تو همه جای جهان قفله
    خرج یک زندگی دو نفره ساده عادی معمولی با کمترین امکانات ماهی 20 تومن هزینه داره بعد حقوق میدن ماهی 5 تومن
    واقعا این قطار پیشرفتتون مارو کشته بابا و نکته اینجاست که شماها حلال و حروم خدارو هم قبول ندارید فقط حرف میزنید و دست شیطان رو از پشت بستین

  • Avatar محمد گفت:

   دوست عزیز اول تحقیق کن بعد نظر بده …کدوم مورد تو کشور ما داره طبق اسلام پیش میره… سیستم بانکی سیستم پزشکی سیستم تحصیلی سیستم غذایی و هزار جور چیز دیگه کدومش جوری که اسلام گفته جلو رفته ؟؟؟ ایران فقط اسمش اسلامیه وگرنه هیچ کدوم از دستورات اسلام داخلش پیاده نشده فقط بلدن هر روز سه بار اذان پخش کنن بگن نماز بخونید…همین مسله حجاب خدا توی قرآن گفته حجاب فقط برای کسانی که میخان مسلمون باشن واجبه نه اونی که مسیحی یا هر دینی یا اصلا دین نداره اینا اومدن از خودشون دین رو تغییر دادن

   • Avatar فاطمه گفت:

    مشتاقم آیه کاملشو اینجا بگی ببین کجای قرآن گفته حجاب وپاکی اختیاریه، تو میخوای بری جهنم برو اما حق نداری راه جهنم خودتو به بقیه نشون بدی

    • Avatar فاطمه گفت:

     نماز اختیاریه،اما حجاب واجبه نه اختیاری

     • Avatar Alyas گفت:

      اتقادات خودتو برای خودت نگهدار و به کسی تحمیل نکن. همونطکر که تو به عتقادات بقیه احترام میزاری ، مردم هم به اعتقادات تو احتررام میزارند

     • Avatar زیبا گفت:

      تو کل قران چندین بار نماز و روزه(واجب) و عمل صالح تاکید شده ، سوره نسا هم از پوشش و بلافاصله از پاکی چشم مرد یاد شده ، یعنی پوشش زن و چشم پاک مرد دو نقطه مقابل هم هست، اما اصلا اجباری نشده، ضمن اینکه کشور ما از ادیان و گروه های مختلف زندگی میکنن ،چرا همه باید به حجاب اجباری تن بدَن، قوانین کشور ما کاملا سلیقه ای و در جهت میل حکام وضع شده ، دادگاه اسلامی گذرتون نیافتاده ببینید چطور قانون رو دووووووور میزنن…

     • Avatar مهرو گفت:

      اها بعد کدوم ایه گفته نماز اختیاریه حجاب اجباری؟؟

    • Avatar یه نفر گفت:

     الان شما هستی با عقاید غلط راه جهنمو میری

    • Avatar نازنین گفت:

     تو هم مبخوای بری بهشت برو اما حق نداری راه بهشت خودتو ب دیگران تحمیل کنی

    • Avatar ف۔ط گفت:

     تو هم حق نداریراه بهشتت رو نشون بقیه بدی۔۔۔

    • Avatar محمد گفت:

     خانم فاطمه… من خندم میگیره از حرفهای همه…اولا الان بالای ۷۰ درصد اصلا اصل حجاب رو قبول ندارن…اونوقت شما سر اجباری یا اختیاریش بحث میکنید. دوما تمام ادیان در طول تاریخ بیشترین ضربه رو از منفعت حکومتها از بعضی قوانین دینی خوردند.
     شما فکر نمیکنی در قران از ربا از حق الناس از تبعیض از ظلم از رانت از اشرافیگری از ریا از نفاق از دروغ ووو حرف زده شده یا فقط چون منافع شما ایجاب میکنه فقط بحث حجابش که اونم بین علما در رابطه با اجباری بودنش اختلاف هست رو میبینید. به خدا که شما هم به پاکی جامعه فکر نمیکنید . بحث کاملا سیاسی.فقط توصیه میکنم از پیرمردها و پیرزنها بپرسید جامعه امروز پاکتر یا به اصطلاح شما اسلامی تر هست یا جامعه قبل از انقلاب با تمام ازادیهاش.

  • Avatar فرزاد شیرازی گفت:

   دمت گرم هم وطن

 22. Avatar احمدرضا گفت:

  من فکر میکنم اول از همه چیز، این ما آدم ها هستیم که تعیین میکنیم که چه جور جامعه و فرهنگی داشته باشیم. قضاوت کردن این که ما آدم ها چرا یک فرهنگ خاصی رو داریم و رعایت میکنیم هم بحثی جداست.
  متاسفانه به نظر من دولت هایی که یک پوشش خاصی رو برای کشورشون اجباری میکنن، نگران استحکام فرهنگی کشورشون هستن. یعنی دوست دارن فرهنگشون مورد قضاوت قرار بگیره و برتر جلوه بده. همه مردم کشورشون یکدست هستن و تر و تمیز! مثل کره شمالی!!.
  ولی بدیش اینجاست که آدم ها از نظر روحی و خلقی با هم فرق دارن. یکی حجاب دوست داره یکی کت و شلوار دوست داره یکی بیژامه دوست داره! یکی حجاب رو دوست نداره یکی تی شرت دوست نداره و…
  حالا به نظرم من در مورد ایران و ایرانی ها، ما ایرانی ها یاد نگرفتیم که چه طور آدم های متفاوت رو کنار هم قرار بدیم. شاید قبل تر خیلی با هم هماهنگ بودیم (نمونه اش زمان جنگ ایران و عراق) ولی الان اونطوری نیستیم و یادمون رفته. و سعی کردیم (سعی کردیم منظورم اینه که به ایمان و دین و اعتقادات هر شخص متوسل شدیم و هر شخص رو با قضاوت کردن اعتقاداتش هدایت کردیم) تا همه رو یک شکل کنیم تا کشور ما رو قضاوت کنن و از اعتقاد راسخ و احترام زیادی که ما مردم به دینمون داریم تعریف و انتقاد بشه. که به نظر من اصلا درست نیست.
  به نظرم باید فکر کنیم چه جوری میتونیم جامعه ای هماهنگ با آدم های متفاوت (از نظر خلقی و روحی) داشته باشیم. و روی این فکر سرمایه گذاری کنیم.

 23. Avatar رضا گفت:

  …. بیاید از اصلاحات بن سلمان یاد بگیرد و آن را الگو قرار دهید در آخر انرژی مردم و دولت نباید صرف این گونه مسائل شود و باید به مسائل مهم تر مثل بیکاری و تورم ….. رسیدگی کرد .

 24. Avatar Ad گفت:

  اگه یه روزی تصادف کردی حق نداری دیه بگیری چون قوانین شرع اسلامیه.

  • Avatar as گفت:

   اولا چه ربطی داره. تو اسلام داریم اگر کسی به شما خسارت جانی وارد کرد شما می تونی ازش معادل آسیبی که به شما زده و اسلام تعیین کرده خسارت بگیری. (کاملا اختیاریه.)
   دوما از همون زمان صدر اسلام هم که پیامبر مکه را فتح کرد بعد از فتح اونجا گفت کسانی که مسلمان نیستند و می خواهند به زندگی همینجا همچنان ادامه بدهند باید تعهد بدند که از قوانین اسلام که یکیش حفظ پوشش و حجابه تبعیت کنند. پس یعنی خود حفظ حجاب چیز درستیه طبق دینمون، اما این که در حال حاضر برخوردرهای اشتباهی صورت می گیره تو این زمینه را قبول دارم و باید فرایندش اصلاح بشه.

   • Avatar Saj گفت:

    شما دوران پیامبر بودی؟ یه حرفی رو من به شما بزنم و شما بری به نفر بعدی بزنی ممکنه تغییر بکنه بعد چطور شما حرف پیامبر رو که صدها سال پیش زده شده رو قبول داری؟

    • Avatar محمد گفت:

     اینطور که شما میگی کل تاریخ نه تنها تحریف شده بلکه اصلا وجود نداشته
     و اینکه اگر همچین چیزایی نبوده میتونید بگید خیلی از علم ها و گفته هایی که الان از پیامبر و معصومین هست چطور کسی نمیتونه اشتباهی داخلش پیدا کنه و اینکه چطور هنوز علومی که گفتن کاربردیه؟؟
     چطور میشه حرفی که اینقدر تحریف شده هنوز از برترین علم های روز باشه …. به عنوان مثال چیزایی که معصومین و پیامبر در رابطه با طب گفتن

    • Avatar فاطمه گفت:

     قرآن، نهج البلاغه،صحیفه سجادیه و…اینها منبع صحبت‌های شیعه هستند سندهای تاریخی در این مورد داریم شما مرجع خودت باش

     • Avatar یه نفر گفت:

      از این لیستت قرآن رو حذف کن، هیچ جا از اجبار حجاب حرفی نزده

     • Avatar Ehsan گفت:

      یعنی بعضیا اومدن ده خط راجب این موضوع انشا نوشتن بدون اینکه به موضوع مقاله توجه کنن، موضوع مقاله چیه ؟ حجاب اجباری در کدام کشورها وجود داره ؟ پاسخ : فقط ایران و افغانستان ، یعنی اینا میگن کل دنیا اشتباه میکنه فقط ما درست میگیم ، بقیه دنیا هم که حجاب ندارن هرروز تو خیابون همه دارن بهم تجاوز میکنن😂
      تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل
      التماس تفکر یاحق

   • Avatar Mohammad گفت:

    مشکل همینه که ایران با این همه منابع طبیعی درآمد خیلی کمی در زمینه گردشگری داره آقا وقتی باید به اجبار حجاب بزنن و در غیر اینصورت توسط نیروی انتظامی جریمه نقدی سنگینی بشن چرا باید بیان؟
    بنظرم راهی که بن سلمان رفت خیلی منطقی بود همه شهر ها بجز شهر های مذهبی زدن حجاب اجباری نیست که نه هم فرهنگ اسلامی فراموش بشه و هم راه انتخاب بدن به مردم و سعی کنن تبلیغ حجاب کنن

    • Avatar فاطمه گفت:

     بن سلمان جانی که گردن پسر بچه۱۳ یاله رو باشماره از پشت میزنه از کی تا حالا شده پیامبر برای ما !عربستان دور نیست بن سلمان دونت درد میکنه برو عربستان زندگی کن

    • Avatar ناشناس گفت:

     بهتره برید یه تحقیق درباره مناطقی که حجاب اجباری دارن بکنید و فقط به این مقاله اکتفا نکنید

   • Avatar دانیال رسولی گفت:

    دقیقا درسته ..نیازی نیست آدم دوره پیامبر بوده باشی که بدونی چی شد این همه روایت حدیث وجود داره کجای دین اسلام بد اتفاقا بالاتر از هر دینی ..برید ببینید کشورهایی که آزادی دارند البته این نوع آزادی میشه گفت ازادبپوشش نه آزادی مهمترین عامل خیانت وایجادازار جنسی نسبت به کشورهایی که پوشش دارن هست ..دین اسلام کامل حالا من وتو و..عمل نمی‌کنیم چه ربطی به دین اسلام داره ..مشکل جامعه امروزی ما برداشتن حجاب نیست که شما دم از اون میزنید مشکل جامعه امروز ما اختلاس و دزدی و مشکلات مسکن وبیکاری و تحریم های شدیدی که همین کشورهای که ازاین آشوب ها حکایت میکنند است ..باید قانون بهتر و محکم‌تر انجام بشه تا راه برای دل دزد ها باز نشه ..یک امنیت داریم داخل کشورمون که با این آشوب ها به خطر نیفته راه برای ورود دشمنان این مرز وبوم باز میشه ..اونها حاظر نیستن ما در منطقه خودمون داری قدرت سیاسی و نظامی باشیم ..انشالله با حل مشکلات اقتصادی همه چیز حل میشه

    • Avatar ناشناس گفت:

     تمام کشور ها حداقل حجاب رو دارن .توی انگلیسش هم اگه طرف پوشش مناسب نباشه پلیس به شدت باهاش برخورد می‌کنه .حالا اینکه هدف از بورد کردن حجاب به اصطلاح اجباری چیه رو دیگه من نگم بهتره…

  • Avatar Saj گفت:

   این چرندیات چیه چرا فهمتون دچار مشکله؟؟

  • Avatar اشنا گفت:

   افرین دمت گرم،اگرم کشتنش حق ندارن قاتلش اعدام کنن چون قانون شرع اسلامیه

  • Avatar فر گفت:

   زندگی انقدر کوتاهه که ارزشش رو نداره که بخواهی با حکم خدا بجنگی چقدر راحت بر خلاف فرمان کسی که بهتون چشم و دست و زبان داد صحبت میکنید

 25. Avatar xyz گفت:

  نوشته شده توسط مهتا مجدی؟؟؟ مطمئنید؟ خواننده رو چیز فرض نکنید لطفا!

 26. Avatar sci گفت:

  نه بابا؟ پس بیشتر بشناسیم؟؟؟ چنان شناختی نشون بعضیا بدیم که فرار کنن برن همون کشورا 🤣

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.