اگر از پوشیدن شلوار دست بردارید چه اتفاقی برای بدن شما می‌افتد؟

پوشیدن شلوار برای سال‌ها بخشی از مد و همیشه بخشی از کمد لباس ما بوده‌‌است. اما با کمال تعجب، اگر برای مدتی از پوشیدن شلوار دست برداریم، اتفاقات خاصی ممکن است رخ دهد و سلامت ما نیز تغییر کند.

با نپوشیدن شلوار:

1. ممکن است از سلولیت یا بدتر شدن آن جلوگیری کنید

عوارض پوشیدن لباس تنگ

کارشناسان ادعا می‌کنند که اگر از پوشیدن شلوارهای تنگ، به خصوص شلوار جین تنگ دست برداریم، می‌توانیم از بدتر شدن سلولیت جلوگیری کنیم و احتمال زیادی برای ایجاد پوست «پوست پرتقالی» وجود دارد. محققان بریتانیایی هشدار می‌دهند که شلوار جین بسیار تنگ باعث تحریک سلولیت روی ران‌ها می‌شود و گردش خون قطع شده مانع از رسیدن اکسیژن و مواد مغذی به جایی می‌شود که در بدن ما باید بروند. نتیجه: پوست خسته می‌شود و متابولیسم پوست کند می‌شود.

2. ممکن است نگاهی متفاوت به خود داشته باشید

پوشیدن شلوار تنگ

فیزیوتراپیست‌ها هشدار می‌دهند که پوشیدن شلوار باعث می‌شود خود را لاغرتر از آنچه هستید ببینید. آنها تمام نقاط بدن ما را پنهان می‌کنند و ممکن است ما را دچار این احساس کاذب کنند که نیازی به ورزش نداریم. اگر پوشیدن شلوار را کنار بگذارید، ممکن است متوجه شوید که برخی از قسمت‌های بدن شما نیاز به توجه دارند و این می‌تواند انگیزه‌ای قوی برای انتخاب یک روش زندگی فعال و سالم باشد.

3. بدن و اندام های داخلی شما می‌توند احساس آرامش بیشتری داشته باشد

پوشیدن دامن

جیمی کوفمن، متخصص رفلاکس، می‌گوید لباس‌های تنگ، شلوار جین و کمربند و همچنین لباس‌های زیر تنگ، می‌توانند باعث ایجاد مشکلاتی شوند، به‌ویژه زمانی که کسی پرخوری می‌کند.

4. ممکن است بدن شما کمتر دچار خارش شود

تاثیر لباس تنگ

ما ممکن است به پارچه‌های مختلف حساسیت داشته باشیم و این دلیلی است که بدن ما ممکن است گاهی احساس خارش کند. اما چیزی که باعث خارش شدید آن می‌شود فشار شلوار به پاهای ما است. هنگام پوشیدن شلوار، به خصوص شلوارهای تنگ، مانند شلوارهای لاغری و ساق، تماس نزدیک لباس با بدن می‌تواند باعث تحریک آن شود و شروع به تورم و خارش کند. در کمال تعجب، حتی یک دکمه روی شلوار جین آبی شما ممکن است باعث ناراحتی شما شود، اگر به برخی فلزات حساسیت داشته باشید.

5. ممکن است از آکنه پا جلوگیری کنید

پوشیدن دامن گشاد

پوشیدن شلوارهای تنگ، به ویژه شلوارهای یوگا، می‌تواند دلیل فولیکولیت هم باشد. همچنین، وقتی شلوار می‌پوشید، عرق بدتر تبخیر می‌شود. بنابراین، اگر لباس‌های گشاد بپوشید، احتمال اینکه از این اثر ناخوشایند جلوگیری کنید کمتر خواهد بود.

امتیاز: 5.0 از 5 (4 رای)
کمی صبر کنید...

یک دیدگاه

  1. Avatar علی گفت:

    سلام ببخشید حالا اگر از پوشیدن شورت دست بردارید چه اتفاقی برای بدن شما می‌افتد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.