بهترین ربات‌های سال 2019

بهترین ربات‌های سال 2019 که برای مصارف خانگی قابل استفاده هستند!

کم کم به روزهایی نزدیک می‌شویم که ربات‌های کارهای روزمره ما را انجام دهند و از این روزها زیاد دور نیستیم. پیشرفت‌های فناوری در سه دهه گذشته زندگی تمدن بشری را کاملاً دگرگون کرده است. آنچه روزگاری مانند یک فیلم علمی تخیلی آینده گرایانه به نظر می‌رسید، اکنون به واقعیت تبدیل شده است. خوب، با این حساب اگر می‌خواهید یک ربات را به خانه خود بیاورید تا کارهایتان را انجام دهد این مطلب را تا پایان مطالعه نمایید زیرا در ادامه به معرفی بهترین ربات‌های سال 2019 برای مصارف خانگی خواهیم پرداخت. این ربات‌ها از به ترتیب از بهترین معرفی شده‌اند تا از دستورات شما پیروی کنند.

بهترین ربات‌های سال 2019

۱) AIBO

AIBO

ربات هوش مصنوعی که به اختصار AIBO نامیده می‌شود، حیوان خانگی رباتیک سونی است که مانند یک سگ به نظر می‌رسد و رفتار می‌کند. این سگ رباتیک در سال 1999 راه اندازی شد، اما از زمان راه اندازی تاکنون بازنگری‌های بسیاری دریافت کرده است. آخرین نسخه این ربات با اتصال به اینترنت در ژانویه سال 2018 راه اندازی شد. AIBO مشابه یک سگ واقعی و هر روز صفات جدیدی را یاد می‌گیرد. AIBO به 22 مفاصل موتوری، دو دوربین، چهار میکروفن و دو چشم OLED مجهز است. سونی ادعا می‌کند که AIBO می تواند تا 100 چهره مختلف را تشخیص دهد. AIBO همچنین دارای استخوان و توپ است که می‌توانید از آنها برای بازی با این سگ روباتیک استفاده کنید.

۲)‌ Anki Cozmo

بهترین ربات‌های سال 2019

Anki Cozmo ربات چشمگیر دیگری است که ارزش بررسی دارد. می‌توانید Cozmo را به عنوان دوست کوچک رباتی خود در نظر بگیرید که می‌تواند صدها احساس را بیان کند. شایان ذکر است که آنکی کوزمو به بچه های 8 سال به بالا اختصاص داده شده است، اما بچه‌های بزرگتر نیز می‌توانند از این ربات برای بهبود مهارت‌های برنامه‌نویسی خود استفاده کنند. شما می‌توانید بازی‌های زیادی را با Cozmo انجام دهید. شما می‌توانید برای افزایش قابلیت‌های این ربات به برنامه‌نویسی برای آن بپردازید تا شاهد اقدامات بیشتر در آن باشید. به طور کلی، Anki Cozmo یک ربات عالی برای سرگرمی و آموزش است که همراه خوبی برای بچه‌های جوان خواهد بود.

۳) Bot Air

بهترین ربات‌های سال 2019

ربات بعدی در این لیست بر بهبود سلامتی شما متمرکز شده است. Bot Air سامسونگ یک ربات تصفیه کننده هوا است. شهرها به طور کلی آلوده هستند، اما خانه‌های ما نیز همین گونه است. هوا در خانه‌های ما حاوی مقدار قابل توجهی سرب، رادون و مواد شیمیایی است. این هوا برای بیماران آسم و افراد مسن مضر است. این ربات مربوط به سلامتی مانند سطل زباله است و به طور خودکار به اتاق‌های مختلف خانه شما می‌رود و هوا را تمیز می‌کند. هنگامی که این ربات هوای ناسالم را تشخیص داد، قسمت انتهایی چراغ قرمز روشن می‌شود و این نور پس از پاکسازی محیط به رنگ سبز تغییر خواهد کرد. سنسورهای LiDar در این ربات به آن کمک می‌کند تا به مکانهای مختلف خانه شما حرکت کند و از برخورد با اشیاء و حیوانات خانگی در مسیر خود اجتناب کند.

۴) UBTech Walker

بهترین ربات‌های سال 2019

 UBTech Walker برای اولین بار در CES 2018 به جهان معرفی شد و یکی از بهترین ربات‌های سال 2019 در لیست است. این ربات Humanoid می تواند تقریباً هر فعالیت انسانی مانند بالا رفتن از پله‌ها ، لگد زدن به فوتبال و موارد دیگر را تکرار کند. این ربات حدود 170 پوند وزن دارد و برای انجام کارهای مختلف به تکنولوژی محلی سازی و نقشه برداری، همزمان با 36 محرک ارائه شده است. می توانید به این ربات سفارش دهید که یک لیوان آب بیاورد. سازندگان این ربات ادعا می‌کنند که این ربات می تواند به سرعت چیدمان خانه شما را بیاموزد و هنگام راه رفتن از موانع و مبلمان رد شود. UBTech Walker یک ربات عالی انسان دوستانه است و می تواند پس از رسیدن به مرحله تولید، عضو جدید خانواده شما باشد.

۵) Anki Vector

بهترین ربات‌های سال 2019

آنکی وکتور را می‌توان یک خواهر و برادر بسیار باهوش از آنکی کوزمو دانست. بر خلاف Cozmo، آنکی وکتور بیشتر شبیه به حیوان خانگی و دستیار صوتی است. علاوه بر این، آنکی وکتور به دلیل عملکرد صحیح خود به یک برنامه هوشمند متکی نیست. آنکی وکتور چهره های انسان را تشخیص می‌دهد و چهار میکروفن به این ربات کمک می‌کنند تا دستورات شما را اجرا کند و تعاملی تر عمل کند. شما می توانید بازی‌های زیادی را با آنکی وکتور انجام دهید و این ربات یک حیوان خانگی رباتیک واقعی برایتان خواهد بود. Anki ادعا می کند که به روزرسانی های آینده این ربات را با Amazon Alexa سازگار می‌کند. به طور کلی، آنکی وکتور یک ربات خانگی بی‌نظیر است.

۶) Peeqo Intelligent Gif

بهترین ربات‌های سال 2019

Peeqo Intelligent Gif Robot یک ربات رومیزی با صدای فعال است که کاملاً از طریق GIF پاسخ می‌دهد. Peeqo به عنوان یک پروژه DIY شروع به کار کرد که محبوبیت عظیمی از طریق Reddit به دست آورد. پس از ماه‌ها توسعه، ربات Gif هوشمند Peeqo در حال حاضر به دنبال سرمایه‌گذاری در Kickstarter است. این ربات توسط Raspberry Pi 3 ساخته شده است و به عنوان یک کیت DIY مقرون به صرفه به بازار عرضه می‌شود. این ربات از طریق GIF های مختلف به دستورات شما پاسخ می‌دهد و بعضی اوقات فعالیت‌های آن بسیار سرگرم کننده خواهد بود. Peeqo ادعا می‌کند که نمونه اولیه این ربات تا ماه سپتامبر عرضه می‌شود.

۷) LittleBits جنگ ستارگان

بهترین ربات‌ها

یکی دیگر از بهترین ربات‌های سال 2019 در این لیست به بچه‌های جوان و طرفداران جنگ ستارگان اختصاص داده شده است. LittleBits یک کیت را ارائه می‌دهد که با استفاده از آن کاربر می تواند ربات R2-D2 خود را بسازد. این کیت شامل یک راهنمای گام به گام مفصل، بلوک‌های برقی، قسمت‌های مختلف و یک باتری 9 ولت است. پس از اتمام مراحل ساخت، می‌توانید مهارت‌های جدیدی را به این ربات یاد دهید تا کارهای تعیین شده را انجام دهد. یک اپلیکیشن نیز برای این کیت مخترع ارائه شده است و آموزش های بسیار خوبی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

۸)‌ Stanley Black & Decker Pria

بهترین ربات‌ها

استنلی بلک و دکر پریا یکی دیگر از ربات‌های کامل مرتبط با سلامتی است. Stanley Black & Decker Pria را می‌توان به عنوان یک دستیار بهداشت خانگی با دستیار صوتی در نظر گرفت. این ربات مدیریت دارو را به صورت خودکار انجام می‌دهد و به افراد سالخورده در زمینه مصرف داروهای خود کمک می‌کند. شما می‌توانید حداکثر 28 دوز دارویی را با استفاده از این ربات برنامه ریزی کنید.

این ربات به طور خودکار به افراد مسن یادآوری می‌کند که دارو بخورند. علاوه بر دارو، از این ربات می‌توان برای برقراری و تماس‌های ویدیویی با دوستان و خانواده نیز استفاده کرد. اگر در خانه خود افراد مسن دارید، Stanley Black & Decker Pria می‌تواند یک ربات عالی برای شما باشد. در آخر اینکه، مشابه دستیاران صوتی  گوگل و آمازون، می‌توانید در مورد آب و هوا، حقایق تغذیه و موارد دیگر از Pria سؤال کنید.

۹)  Sharp RoBoHon 2

بهترین ربات‌ها

RoBoHon، مشابه AIBO سونی، یک ربات همراه عالی است. این ربات می‌تواند برای ارائه دستورالعمل‌ها، اطلاعات و کمک به افراد در مکان‌های مختلف مانند رستوران‌ها استفاده شود. در حال حاضر، RoBoHon می‌تواند حدود 30 برنامه را ذخیره کند و این برنامه ها به این ربات کمک می کنند تا به افراد نیازمند کمک کند. RoBoHon مشابه سایر ربات ها دارای اتصال WiFi و LTE است که می‌تواند قدم بزند، از طریق دستورات صوتی با شما ارتباط برقرار کنند و حتی لوازم خانگی هوشمند را نیز کنترل کنند. سازندگان این ربات ادعا می کنند که RoBoHon در بروزرسانی‌های بعدی واکنش های بهتری را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، برنامه های بسیار دیگری برای افزایش قابلیت های این ربات توسعه داده خواهند شد.

۱۰) Bot Retail

بهترین ربات‌های سال 2019

آخرین ربات این لیست مختص سامسونگ است. این ربات شبیه به یک شخص است و به عنوان خدمتکار یا منشی فروشگاه فعالیت می کند. این ربات جزئیات مربوط به اشیا موجود در اطراف را نشان می دهد. سر این ربات مستقل از بدن خود حرکت می کند و باعث می شود که تعامل آن بسیار طبیعی تر شود. همانطور که احتمالاً حدس زده اید، ربات Bot Retail سامسونگ به رستوران ها و فروشگاه های خرده فروشی اختصاص دارد. علاوه بر این از صفحه نمایش بلند در این دستگاه می توان برای جمع آوری اطلاعات در مورد محصولات مختلف، دریافت توصیه ها و حتی مقایسه موارد مختلف استفاده کرد.

آیا واقعاً به ربات احتیاج دارید؟

بدون شک ربات ها و هر فناوری مدرن دیگری برای ما مفید هستند. گفته می شود، زندگی در دنیای مجازی متشکل از ماشین آلات و دیگر دستیاران مجازی می تواند یک عمل ناسالم باشد. در نتیجه ما به خوانندگان دینو توصیه می کنیم تا گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های محاسباتی خود را در برخی مواقع از روز ترک کنند. به هر جهت موارد ذکر شده برخی از بهترین ربات‌های سال 2019 بودند که ارزش بررسی دارند. در بخش نظرات شما عزیزان می توانید ربات های مورد علاقه تان و مواردی که از قلم افتاده اند را پیشنهاد دهید.

امتیاز: 4.1 از 5 (13 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

۲ دیدگاه

  1. Avatar mohammad hosain گفت:

    سلام،یه سوال داشتم،بین ربات کازمو و وکتور کدوم یکی بهترن و عملکرد های بهتر و به روز تری دارند؟

  2. Avatar سوفیا گفت:

    آره این ربات ها واقعا زیبا بود ممنون که این ربات های کودکان زیبا برای ما ارسال کردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.