استرس کاری

تاثیرات استرس کاری بر روابط عاطفی چگونه بروز پیدا خواهد کرد؟

همانطور که می‌دانید استرس کاری بر روابط عاطفی و در زندگی شخصی تاثیر زیادی خواهد داشت. در نتیجه بهترین تصمیم این است که مشکلات کاری را در محل کار رها کنید و با آرامش به زندگی عادی و به روابط عاطفی بازگردید. اگر تاکنون نتوانستید بین کار و زندگی شخصی، فاصله‌ای ایجاد کنید در ادامه با ما همراه باشید.

طبیعی است که در هر شغلی استرس و اضطراب وجود داشته باشد. اما مشغله‌های کاری نباید بر زندگی شخصی تاثیر بگذارند و از کنترل خارج شوند. اما چه اتفاقی می‌افتد اگر استرس شغلی به قدری شدید شود که بر روابط عاطفی و زندگی شخصی تاثیر بگذارد؟ چگونه می‌توان در چنین اوضاعی شرایط را کنترل و مدیریت کرد؟

تاثیر استرس کاری بر روابط عاطفی

استرس کاری

اگر افراد بتوانند استرس شغلی خود را کنترل کنند و از تاثیر آن بر روابط عاطفی جلوگیری کنند، در واقع با قدرت بیشتری می‌توانند شرایط بد کاری را مدیریت کرده و بحران را پشت سر بگذارند. هنگامی که استرس مشاغل، به خانه راه پیدا کند شرایط پیچیده‌تر و سیستم عصبی از کنترل خارج خواهد شد. در نتیجه در چنین شرایطی باید بسیار محتاطانه عمل کرد. برای مثال زمانی که از مشکلاتتان با یکی از همکارانتان در محیط خانه صحبت می‌کنید، انرژی منفی زیادی را به اعضای خانه منتقل خواهید کرد و استرس خود را به شریک زندگی خود نیز انتقال خواهید داد.

از سوی دیگر استرس کاری ممکن است بدون اینکه متوجه شوید، بر زندگی جنسی شما نیز تأثیر بگذارد و می‌توان گفت که استرس قاتل اصلی میل جنسی به حساب می‌آید. در نتیجه شاید بهتر باشد که مشکلات محل کار را در همان محل کار حل کنید و مدام از مشکلات کوچک و بزرگ محل کار خود شکایت نکنید. از سوی دیگر بهتر است تا نکات منفی کاری را مدام با شریک زندگیتان مرور نکنید و در رابطه با موضوعات بهتری صحبت کنید. اگر می‌خواهید موضوعات شغلی را شرح دهید، سعی کنید بسیار کوتاه و مختصر، موضوعات را بیان کنید و به بیان بخش‌های مثبت کاری بپردازید. پس اگر می‌خواهید روابطی سالم‌تر و با استرس کمتر را تجربه کنید، کار را از روابط عاطفی جدا کنید.

بیشتر بخوانید: ابتکار در گفتگو: 20 موضوع جذاب و خلاقانه برای آغاز مکالمه در اولین قرار آشنایی

امتیاز: 5.0 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.