سریال دلدادگان

سریال دلدادگان و پایان بسیار پرحاشیه‌ای که برای آن رقم خورد

سریال دلدادگان به کارگردانی منوچهر هادی از اواسط مردادماه سال جاری روی آنتن رفت و توانست مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

این مجموعه به تهیه‌کنندگی ایرج محمدی، کارگردانی منوچهر هادی و نویسندگی مهدی محمد نژادیان و بابک کایدان ساخته شده بود. از بازیگران فصل دوم سریال که زمان گذشته را به تصویر می‌کشیدند می‌توان از لیندا کیانی، مهدی صبائی، افسانه ناصری، حمید گودرزی، آرش مجیدی، سمیرا حسن‌پور و سیروس همتی  نام برد. و همچنین از جمله بازیگران فصل سوم این سریال میتوان به: مسعود رایگان، پویا امینی، سامان صفاریان، ملیکا شریفی‌ نیا، سانیا سالاری، پانته‌آ بهرام ، مهرانه مهین ترابی، شاهرخ استخری اشاره نمود.

سریال دلدادگان چطور به این پایان رسید

این سریال شامل سه فصل بود، دو فصل در زمان گذشته و یک فصل در زمان حال که ماجراهای دو خانواده را از زمان قبل انقلاب تا عصر حاضر به تصویر می‌کشید. فصل دوم از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۶۴ را روایت می‌کرد که بخش‌هایی از این سریال پرطرفدار در لوکیشن  شهرک غزالی تصویربرداری شده بود. اما متاسفانه این سریال در روزهای گذشته با پایانی نه چندان گیرا از طرفدارانش خداحافظی کرد و حاشیه‌های بسیاری بین برخی بازیگران فصل سوم و کارگردان و تهیه کننده با خود به‌همراه داشت که بیشتر این کشمکش ها در پست های اینستاگرامی بود.

بلافاصله پس از اتمام سریال پانته‌آ بهرام با انتشار پستی به پایان‎بندی سریال دلدادگان واکنش نشان داد و گفت:

پایان افسانه این نبود، اگر بدقولی صدا و سیما نبود!! افسانه برای نجات پسرش، توسط هاتف کشته می‌شد و …

و در ادامه پستی دیگر در اینستاگرام این بازیگر به اشتراک گذاشته شد با این مضمون که :

1.اگر بازیگر چک شما را قبول نمی‌کند، به اعتبارتان شک کنید.

2.دروغ دیوار بلندی نیست، بوته ی کوتاهی ست که نمی‌شود با هیاهو پشت آن پنهان شد.

3.حق گرفتنی ست (هر چند من هنوز نگرفتمش)

همچنین این بازیگر گفت:

به احترام مردم و خود سریال حاضر به همکاری با مجموعه <دلدادگان> برای قسمت پایانی بودم اما دوستان خودشان نخواستند و این در حالی ست که از این مجموعه طلبکار هستم.

البته این بازیگر در مصاحبه ی خود افزود:

قرارداد من اردیبهشت ماه تمام شد و همچنان بخش زیادی از دستمزدم را دریافت نکرده بودم، تهیه کننده می‌گفت تلویزیون پول نداده من هم پول ندارم. در ادامه صحبت با تهیه کننده، با این وجود از آنجا که از قبل هم گفته بودم خرداد امسال یک سفر کاری دارم (که این سفر از یک سال پیش برنامه ریزی شده بود و امکان تعویق نداشت) و 7 روز نیستم اجازه بدهید از سفر برگردم و بعد، بخش پایانی کار را تصویربرداری می‌کنیم.

تهیه کننده اول با سفر من مخالفت کرد که من اعلام کردم سفر از پیش، برنامه ریزی شده و باید بروم و شما هم تا تیرماه فیلمبردای دارید بنابراین به بخش پایانی خواهم رسید که در جوابم گفتند ممکن است نشود.

درحالی که روز دوشنبه از سفر برگشتم، این دوستان روز شنبه فیلمبرداری کرده بودند و اگر واقعا می‌خواستند من باشم 2 روز تامل می‌کردند که نکردند و من هم هیچ وقت نفهمیدم چرا؟ اما با تمام بدقولی های مالی باز هم حاضر به همکاری بودم.

واکنش منوچهر هادی کارگردان سریال به جنجال‌های ایجاد شده

منوچهر هادی کارگردان سریال دلدادگان در خصوص قسمت آخر فصل سوم دلدادگان نیز با انتشار پستی در اینستاگرام اینگونه نوشت:

بینهایت از این‌همه استقبال و دقت در جزئیات کار از شما مخاطبین و هواداران سریال سپاسگزارم

ولی چند سوال شما را باید پاسخ بدهم

اول اینکه ارغوان راننده اتومبیل بوده و چرا در صندلی عقب افتاده. واقعا باید روی امیر می‌افتاد ولی ببخشید که امکانش نبود. مثل اینکه تمام خانم‌های بازیگر با حجاب کامل در منزل هستند و دلیل آن کاملا واضح و مشخصه. دوم اینکه چرا مأمورین نرسیدن به محل حادثه ولی افسانه رو لب مرز گرفتن.

صحنه‌ای که مالک پشت به دوربین گریه میکنه گذر زمان رو قبلش داریم اون صحنه می‌تونه هفت هشت ساعته بعد باشه و افسانه با اولین پرواز به یک شهر مرزی در کمتر از دوساعت می‌رسه و قطعا مأمورین هم رسیدن که دیگر دلیلی بر نشان دادن صحنه مأمورین وجود ندارد. عده‌ای از شما عزیزان از پایان باز صحبت کردین. تعجب می‌کنم!!! امیر پسر افسانه شد. ارغوان دختر مالک و مرضیه. هاتف در صحنه تصادف کشته شد. عنایت پدر هاتف دستگیر شد. افسانه هم در مرز در حین فرار از کشور دستگیر شد. ارغوان هم در کماست که اگر به هوش می‌آمد عده ای معترض می‌شدند پایانش هندیه در هرحال این کجاش بازه من نمیدونم.

سریال دلدادگان

منوچهر هادی در ادامه گفت:

نکته بعدی اینکه صدا و سیما هیچ دخالت و سانسوری در قسمت های پایانی نداشته. حتی یک فریم. یکی از بازیگران اصلی ما در فینال کار با ما همراه نشد. که دلیل آن را تهیه کننده توضیح خواهند داد. و تلاش من و نویسنده هم موثر واقع نشد. ایشان را قضاوت نمی‌کنم ولی ما مجبور شدیم فیلمنامه رو تغییر دهیم و در نبود ایشان بهترین فینالی که می‌شد نویسنده کار بنویسه و ما بگیریم همین بود. بی‌نهایت از بازی بازیگرانم راضی‌ام. ایکاش این بازیگر توانا و مستعد کار رو ترک نمی‌کرد و ما نیز فینال بهتری رو تقدیم می‌کردیم. اینکه افسانه باید با امیر روبرو می‌شد. در نسخه اصلی فیلمنامه موجوده و ابتدایی ترین اصل در داستان ما تقابل این دو کاراکتر بوده که در نبود بازیگر مذکور امکانش میسر نبوده.

درنهایت ممنونیم از همراهی شما عزیزان. به شخصه از مخاطبین عزیز و فرهیخته که احیاناً فینال کار آنچنان که باید مورد پسندشان نبود. عذرخواهی میکنم ولی بدانید که من و تمام عوامل در نبود این بازیگر تمام تلاشمان را کردیم.حتما این بازیگر محترم هم دلایلش برای ترک کار از نظر خودشون کافی بوده ولی کلیه عوامل فیلم با شرایط خیلی سخت‌تر از ایشان با عشق و علاقه و تعصب به کارشون ایستادند در کنار هم و کارشونو ترک نکردند و به اتمام رسوندند. بابک کایدان عزیز و مهدی محمدنژادیان نازنین من ممنون شما هستم و امیدوارم خیلی زود با قلم توانای شما کار دیگری رو جلوی دوربین ببرم.

واکنش دیگر بازیگران مجموعه

پس از انتشار اولین پست پانته‌آ بهرام، شاهرخ استخری نیز پستی در اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت و اینچنین نوشت:

ارغوان نباید تیر میخورد، خانم بهرام نازنین درست میگن، یه سه تا نقطه هم آخر جملشون گذاشتن که اگه اجازه بدین یکی از اون نقطه ها رو هم من بگم، بله قرار بود افسانه توسط هاتف کشته بشه ولی ٢ تا صدای شلیک شنیده می‌شد که یکیش گلوله ناقابلی بود که افسانه به هاتف می‌زد.. قضاوت نمی‌کنم شمارو خانم بهرام، ای کاش می‌موندین و همه‌ی تیم با هم پایان بهتری رو برای سریالی که مردم دوست داشتن رقم می‌زدیم، احساس کردم مردم حق دارن بدونن این پایان، سلیقه تیم دلدادگان و حتی سازمان صداوسیما نبود.

سریال دلدادگان

بعد از این پست‌ها ماجرا به همین جا ختم نشد و ملیکا شریفی‌نیا بازیگر نقش حدیث در سریال دلدادگان با انتشار پستی از فیلمنامه قسمت آخر سریال دلدادگان قبل از تغییر رونمایی کرد. و سامان صفاری بازیگر نقش امیر نیز بعد از اتمام سریال با انتشار عکسی از خود و منوچهر هادی نوشت:

مرسی از اعتمادت مرد…

و باید دید در روزهای آتی حاشیه‌های این سریال پربیننده به چه سمتی خواهد رفت…

امتیاز: 5.0 از 5 (4 رای)
کمی صبر کنید...

یک دیدگاه

  1. Avatar حسین گفت:

    مطلب خوبی بود. مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.