شکلات مغزدار

چگونه با تجهیزاتی ساده شکلات مغزدار درست کنیم؟ (آموزش تصویری)

شکلات‌های مغزدار در واقع خوراکی‌های خوشمزه‌ای هستند که برای پذیرایی نیز انتخاب خوبی خواهند بود. اما نکته جالب این است که شما در کمتر از 1 ساعت می‌توانید شکلات مغزدار مخصوص خود را درست کنید. در ادامه نحوه تهیه شکلات مغزدار را به صورت تصویری در اختیارتان قرار خواهیم داد.

شکلات مغزدار

مواد لازم برای تهیه شکلات مغزدار

  • آجیل (گردو، بادام، پسته، فندق یا هر نوع آجیلی که می پسندید ولی توجه داشته باشید که آجیل ها خام باشند و شور نباشند)
  • چیپس های شکلاتی (تلخ یا شیرین)
  • میوه های خشک شده (کشمش)

طرز تهیه شکلات مغزدار

مرحله اول: باید 170 گرم آجیل خام را در دمای 177 درجه سانتیگراد به مدت 5 تا 10 دقیقه بر روی فویل آلومینیومی قرار دهید و پس از طلایی شدن و نرم تر شدن، آن‌ها را از فر یا مایکروفر خارج نمایید. آجیل‌ها هر چیزی می‌توانند باشند و می‌توانید از فندق، بادام، پسته یا گردو استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید تمام آجیل‌ها خام باشند.

شکلات مغزدار

نکته: بهتر است اگر از شکلات تلخ استفاده می‌کنید، بادام زمینی و فندق را انتخاب کنید و اگر از شکلات شیرین استفاده می‌کنید بهتر است از گردو را انتخاب کنید.

مرحله دوم: در این مرحله باید آجیل‌ها را خرد کنید و منتظر بمانید تا آجیل‌های خرد شده سرد یا خنک شوند.

مرحله سوم: چیپس‌های شکلاتی را که می‌توانید از لوازم قنادی‌ها تهیه کنید و آن‌ها را در یک ظرف بریزید. انتخاب نوع شکلات با خودتان است. می‌توانید بر اساس علایق‌تان شکلات شیرین یا تلخ انتخاب نمایید. برای حجم آجیل‌هایمان بهتر است تا 340 گرم چیپس‌های شکلاتی را در مایکروفر به مدت 30 ثانیه قرار دهیم تا شکلات‌ها آب شوند.

نکته: به جای چیپس‌های شکلاتی می‌توانید از شکلات‌های تخته‌ای هم استفاده کنید.

مرحله چهارم: پس از آب شدن شکلات باید آن را روی کاغذ قنادی پهن کنید و آن را تبدیل به یک لایه نازک از شکلات کنید. بهتر است تا قطر لایه شکلاتی شما 0.64 سانتی متر باشد.

شکلات مغزدار

مرحله پنجم: شما در این مرحله باید آجیل‌ها و میوه‌های خشک شده مانند کشمش و آلو یا میوه‌های خشک شده دیگر را به شکلات اضافه کنید. البته می‌توانید از پودر نارگیل هم استفاده نمایید.

مرحله ششم: در این مرحله باید به مدت 2 تا 4 ساعت شکلات را در یخچال یا فضای خنک قرار دهید تا شکلات و آجیل‌ها مجددا سفت شوند.

شکلات مغزدار

مرحله هفتم: شکلات مغزدار شما آماده است و باید آن را تکه تکه کنید تا خوردن آن ساده‌تر باشد.

مرحله هشتم: می‌توانید شکلات مغزدار خود را درون ظرفی قرار دهید و آن را در یخچال بگذارید. در نتیجه هروقت که بخواهید می‌توانید آن را با شیر یا چای نوش جان کنید.

امتیاز: 5.0 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.