غذاهایی برای کاهش چربی شکمی

غذاهایی برای کاهش چربی شکمی که برای سلامتی بسیار مفیدند

شاید ندانید که انواع مختلفی از چربی برای سلامتی شما وجود دارد. نوعی از این چربی‌ها که درون حفره شکم زندگی می‌کنند و اندام‌های حیاتی ما را احاطه کرده‌اند، چربی شکمی نام دارند. این نوع چربی در مقایسه با چربی زیر جلدی – همان نوع چربی که مستقیما زیر پوست ما زندگی می‌کند – تفاوت دارد و می‌تواند بیشتر از آن برای سلامتی مضر باشد. در ادامه با همراهی دینو غذاهایی برای کاهش چربی شکمی که برای سلامتی بسیار مفیدند را بشناسید و برای جلوگیری از چاقی در این ناحیه، آن‌ها را وارد رژیم غذایی خود کنید.

غذاهایی برای کاهش چربی شکمی

غذاهایی برای کاهش چربی شکمی که برای سلامتی بسیار مفیدند

وقتی درباره افزایش وزن صحبت می‌کنیم، معمولا اشاره ما به افزایش چربی زیر پوستی است. با این حال، چربی شکمی ممکن است بیشتر از چربی زیر جلدی برای سلامتی ما نگران کننده باشد. این نوع چربی می‌تواند عملکرد بهینه اندام‌های داخلی ما را با چالش مواجه کند که نقش مهمی در بهزیستی متابولیسم بدن ما دارد. باید بدانید که برخی از غذاها می‌توانند به طور مستقیم بر ترکیب بدن تأثیر بگذارند و ممکن است در کاهش بافت چربی‌های مضر نیز نقش مثبتی داشته باشند. بیایید در ادامه نکات مهم برای تغذیه سالم‌تر و غذاهایی برای کاهش چربی شکمی که برای سلامتی بسیار مفیدند را بخوانیم:

1. ماهی چرب

غذاهایی برای کاهش چربی شکمی - 1. ماهی چرب

ماهی‌های روغنی مانند ماهی آزاد، ماهی تن، ساردین و ماهی خال مخالی منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند. این گونه‌های خاص ماهی سرشار از چربی‌های سالم برای قلب، پروتئین و ویتامین D می‌باشند که باید در رژیم غذایی ما گنجانده شوند.

2. روغن نارگیل

غذاهایی برای کاهش چربی شکمی - 2. روغن نارگیل

این روغن گرمسیری به دلیل محتوای بالای چربی اشباع شده برای سلامتی ما بد است. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهند که نوع خاصی از چربی موجود در روغن نارگیل، تری گلیسیریدهای با زنجیره متوسط می‌توانند میزان کل چربی ذخیره شده در بدن را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. در این صورت، مصرف بیشتر این روغن می‌تواند به معنای سوزاندن چربی‌های درون شکم شما باشد!

3. لوبیا

غذاهایی برای کاهش چربی شکمی - 3. لوبیا

جالب است بدانید مطالعات جدید نشان می‌دهند که خوردن بیشتر لوبیا می‌تواند به کاهش تجمع کل چربی احشایی در بدن کمک کند. لوبیا منبع عالی فیبر محلول در پری بیوتیک است.

4. ماست

4. ماست

مصرف مداوم ماست میزان ذخیره چربی شکمی را کاهش می‌دهد. به عبارت دیگر، اثر پروبیوتیک ماست برای بهبود تجمع بافت چربی بدن در قسمت میانی بدن مفید است. ماست می‌تواند احساس سیری شما را بیشتر کند و کمک می‌کند تا مدت بیشتری سیر بمانید و کالری کلی دریافتی بدن را کاهش می‌دهد. کسانی که به طور مداوم ماست پرچرب می‌خوردند، وزن بیشتری را از دست می‌دهند.

5. تخم مرغ

5. تخم مرغ

صبحانه‌ای با پروتئین بالا و قند پایین می‌تواند روز شما را بسازد و برای شروع روند کاهش وزن بسیار عالی است. به خصوص اگر عادت دارید برای این وعده، کربوهیدرات بالا مانند شیرینی، غلات یا میوه استفاده کنید. تخم مرغ منبع کاملی از پروتئین و چربی سالم است تا در طول روز به شما برای کاهش چربی شکمی ‌تان کمک کند.

نظر شما درباره این 5 مورد غذاهایی برای کاهش چربی شکمی که باید در رژیم غذایی هر کسی گنجانده شوند، چیست؟ آیا موارد دیگری را برای افزودن به این فهرست می‌شناسید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات ارزشمندتان را با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Eat This!

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.