مراقبت از کودک

10 نکته ضروری برای مراقبت از کودک که به کمک هر پدر و مادری خواهد آمد

مسلماً وجود یک کودک در درون خانه زندگی را برای اعضای آن شیرین‌تر خواهد کرد. دانستن نکات ضروری برای مراقبت از کودک نه تنها شرایط را برای شما آسان تر می‌کند بلکه باعث آرامش بیشتر نوزاد هم خواهد شد. اما خوب است که این را در نظر داشته باشید، با توجه به نکاتی که به شما یادآوری خواهیم کرد، انتظار این را نداشته باشید که نوزاد شما مانند یک فرد بالغ بی سر و صدا به زندگی ادامه دهد.

در مراقبت از کودک به چه چیزهایی توجه کنیم؟

برای مراقبت از کودک به شما 10 نکته کوچک اما کاربردی را یادآوری خواهیم کرد.

1.  مسافرت

بچه‌ها با برنامه‌ریزی رشد می‌کنند. حتی در زمان سفر، تمام تلاش خودتان را بکنید تا طبق برنامه پیش بروید و بهترین استفاده ممکن را از سفر ببرید.

2. خواب

خواب، خواب می‌آورد. پدر و مادرها شاید اول به این موضوع اعتقاد نداشته باشند، اما روشی معمول برای خواب شبانه، یک چرت روزانه است. نوزادانی که بیش از اندازه خسته باشند برای به خواب رفتن مشکل خواهند داشت و در شب زمان بیشتری بیدار خواهند ماند. یک الگوی خواب ساده برای کودک تعیین کنید و سعی کنید بر طبق همان پیش بروید.

3. مراقبت از پوست

کرم ضد آفتاب برای کودکان زیر 6 ماه توصیه نمی‌شود. آنها را در سایه نگه دارید تا زمانیکه بتوانید از پوستشان محافظت کنید.

4. خواهر و برادرها

تولد یک بچه جدید، نکته مثبتی است که باعث ایجاد تغییرات زیادی در خانواده می‌شود. از فرزندان بزرگ خود بخواهید به آنها کمک کنند تا به این ترتیب بتوانند خودشان را با وجود یک عضو جدید سازگار کنند.

5. بازیبازی با کودک

برای عضو جدید خانواده خود وقت بگذارید و زمانی را برای بازی با او اختصاص دهید. بازی کردن به رشد مغزی آنها کمک می‌کند. کودکان از تعامل لذت می‌برند.

6. حیوانات خانگی

به خاطر داشته باشید که حیوانات خانگی هم نیاز دارند که با شرایط جدید خانواده سازگار شوند. پس از ورود نوزاد به خانواده سعی کنید که تغییری در نحوه رفتارتان با حیوان نداشته باشید.

7. غذا دادن

شروع غذا دادن به کودکتان را با سبزیجات آغاز کنید نه میوه‌های شیرین. سعی کنید که در اولین گام همزمان با غذای مخصوص کودک آنها را با سبزیجات آشنا کنید.

8. پوشکمراقبت از کودک

بسیاری از کودکان در زمان خردسالی به دلایل متفاوت عرق سوز شدن در ناحیه پوشک را تجربه می‌کنند. این می‌تواند به دلیل غذای جدید، پوشک خیس و یا عوارض جانبی مصرف دارویی خاص باشد. پوست قرمز و ملتهب، برای کودک درد به همراه دارد و برای مادر و پدر نگرانی. بهترین درمان چیست؟ خشک بودن. اطمینان حاصل کنید که در زمان تعویض پوشک کودک شما کاملاً خشک است، حتی اگر نیاز است چند دقیقه بیشتر لخت بماند. پوشک کودک خود را به موقع عوض کنید و در صورت نیاز با مشورت پزشک از کرم‌های مناسب استفاده کنید.

9. گریه

بچه‌ها گریه می‌کنند. این موضوع را همه میدانند. این تنها راهی است که آنها می‌توانند منظورشان را به شما منتقل کنند. پس از چک کردن همه موارد، از جمله گشنگی، پوشک و… به یاد آورید که کودک شما 40 هفته در یک منطقه آرام مشغول استراحت بود. او احتمالاً به کمی آرامش و محیطی ساکت برای استراحت نیاز دارد.

10. حمام

شما ممکن است هر روز خود را با دوش گرفتن آغاز کنید، اما کودکتان به این نیاز ندارد. یک حمام کوتاه ملایم آن هم یک روز در میان برای کودک مناسب است. توجه داشته باشید که از صابون و شامپوهای مخصوص کودک برای حمام آنها استفاده کنید تا پوست حساس آنها دچار آسیب نشود.

امتیاز: 5.0 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.