10 گیاه تمیزکننده هوا که خانه‌ای سالم‌تر ایجاد می‌کنند: راحت‌تر تنفس کنید

با 10 گیاه تمیزکننده هوا که خانه‌ای سالم‌تر ایجاد می‌کنند، شما احساس می‌کنید در یک بهشت گرمسیری زندگی می‌کنید. حال راحت‌تر تنفس کنید.

تنفس راحت‌تر

چه کسی می‌دانست که یک گیاه کوچک گلدانی زیبا می‌تواند چنین قدرتی برای تغییر زندگی را در خود داشته باشد؟ نه تنها تحقیقات نشان داده است که باغبانی در محیط داخلی می‌تواند فشار روحی و خلاقیت شما را به هنگام استرس بهبود بخشد؛ بلکه، مشخص شده که گیاهان می‌توانند سموم را از اتاق بیرون بکشند و هر روز به پاکسازی هوای شما و خانواده کمک کنند.

نحوه کارکرد

گیاهان از طریق منافذ موجود در برگ‌های خود گازها را جذب می‌کنند. میکروب‌های موجود در ریشه آن‌ها به پوشاندن مواد مغذی مورد نیاز برای رشد گیاه کمک می‌کند. مهم‌تر از همه، اینگونه است که گیاهان، دی اکسید کربنی را که انسان از آن تنفس می‌کند را به گلوکز و اکسیژن تبدیل می‌کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند انواع ترکیبات آلی فرار (VOC) که از مصالح ساختمانی، پارچه‌ها، دود سیگار، رنگ‌ها، پلاستیک‌ها و موارد دیگر آزاد شوند را جذب کنند. این VOCها، از جمله بنزن، تولوئن، فرمالدئید و اکتان، باعث تحریک چشم، سردرد و حالت تهوع می‌شوند.

اختلاف نظرهایی در مورد میزان حضور گیاهان در طول زندگی ما وجود دارد. با تمام تفاوت‌های چشمگیر، همه ما می‌توانیم قبول کنیم که پر کردن خانه شما با فضای سبز خوشبو و نشاط‌آور، یک ایده عالی است. هر چند که اگر حیوانات خانگی یا کودک نوپایی دارید که همه چیز را در دهان خود می‌گذارند، حتما گیاهان را از دسترس دور نگه دارید. شما همچنین می‌توانید گیاهانی را با برگ‌های غیرسمی انتخاب کنید. نکته‌ای که می‌دانیم این است که هرچه گیاه بزرگ‌تر و برگدارتر باشد، سموم بیشتری نیز جذب می‌کند.

10 گیاه تمیزکننده هوا

برای حداکثر قدرت تمیز کردن هوا، خانه خود را با ترکیبی از گیاهان زیر پر کنید. طبق تحقیقات انجام شده، گیاهان مختلف، در از بین بردن VOCهای مختلف برتری دارند. با معرفی 10 گیاه تمیزکننده هوا برای خانه‌ای سالم‌تر، با ما همراه باشید.

1. گل برگ‌قاشقی

10 گیاه تمیزکننده هوا-گل برگ‌قاشقی

همه ما می‌توانیم کمی بیشتر از آرامش در زندگی خود استفاده کنیم. مراقبت از زیبایی دقیقا همین کار را انجام می‌دهد. این گیاه می‌تواند که طیف گسترده ای از سموم را از هوا خارج کند. یک مورد احتیاط آن این است که اگر در دسترس بچه‌ها یا حیوانات خانگی قرار بگیرد، می‌تواند مضر باشد. آن را از دسترس هر کسی که به اندازه کافی کنجکاو باشد، برای آسیب زدن دور نگه دارد.

2. کاسنی ژربرا دیزی

10 گیاه تمیزکننده هوا-کاسنی ژربرا دیزی

گل‌های صورتی، قرمز، زرد و نارنجی ممکن است شیرین و خوش طعم به نظر برسند. آن‌ها قدرت زیادی را در خود جای می‌دهند – گل ژربرا دیزی یکی از بهترین بازیگران آزمایش‌های ناسا با گیاهان تمیزکننده هوا بود. در نور داخلی متوسط نیز می‌تواند رشد کند. سعی کنید محلی را پیدا کنید که در صبح آفتاب می‌شود و بعد از ظهر سایه می‌زند.

3. فیکوس

10 گیاه تمیزکننده هوا-فیکوس

شاید به بهترین وجه از آهنگ «امیدهای بالا» شناخته شده باشد. این نمونه بلند و محکم با برگ‌های ضخیم و براق به خصوص در از بین بردن فرمالدئید از هوا استعداد دارد. باید از حیوانات خانگی دور نگه داشته شود.

4. زبان مادر شوهر

10 گیاه تمیزکننده هوا-زبان مادر شوهر

هرچند که با نام توهین آمیز «زبان مادر شوهر» نیز شناخته می‌شود، اما گیاه مار بسیار برای سلامتی مفید است. حتی سیاه‌ترین انگشت شست نیز می‌تواند از این گیاه دلچسب و تمیزکننده هوا مراقبت کند.

5. داوودی

10 گیاه تمیزکننده هوا-داوودی

داوودی در درجه اول به عنوان یک گیاه فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با کمی عشق اضافی، آن‌ها می‌توانند در فضای داخل نیز شکوفا شوند. جایی که بنزین و آمونیاک را از هوا جدا کنند. روزانه خاک را بررسی کنید و هنگام خشک شدن یک اینچ بالای آن، آب اضافه کنید.

6. نخل بامبو

10 گیاه تمیزکننده هوا-نخل بامبو

نخل بامبو به نور زیادی احتیاج ندارد. یک انتخاب عالی برای ساکنان آپارتمان یا به جهت افزودن هوای تازه به مطب شماست. امتیازشان این است که آن‌ها برای حیوانات خانگی بی‌خطر هستند.

7. دراسانای پرچمی

10 گیاه تمیزکننده هوا-دراسانای پرچمی

دراسانای پرچمی همچنین به عنوان «درخت اژدها» شناخته می‌شود. مراقبت از حاشیه‌هایش بسیار آسان است. گیاهی مناسب برای باغبانان درگیر و بدون حیوانات خانگی. یکی از بهترین دستگاه‌های تصفیه هوا در تحقیقات ناسا همین گیاه است. حاشیه‌ها فقط باید هر دو هفته یکبار آب داده شوند.

8. آلوئه‌ورا

10 گیاه تمیزکننده هوا-آلوئه ورا

آلوئه‌ورا آفتاب دوست است. این گیاه فواید بسیاری برای سلامتی دارد. خاصیت مکنده بودن داشته و هوای شما را تصفیه می‌کند. همچنین ژل موجود در برگ‌ها، یک نرم‌کننده طبیعی برای بریدگی و سوختگی است.

9. سرخس مارچوبه

10 گیاه تمیزکننده هوا-سرخس مارچوبه

یکی از گیاهان برتر برای تصفیه هوا در یک مطالعه اخیر در دانشگاه جورجیا. این گیاه با موهای مجعد، یک گیاه سرگرم‌کننده برای خانه شما است. آن را در یک سبد یا گلدان در آفتاب جزئی آویزان کنید و روزانه غبار آن را بگیرید.

10. انجیر برگ‌ریز

10 گیاه تمیزکننده هوا-انجیر برگ‌ریز

برای این فیکوس ظریف گریه نکنید. برگ‌های سرسبز و براق آن برای از بین بردن تولوئن و اکتان در مطالعه جورجیا، امتیاز بالایی کسب کرده است. گیاه در داخل خانه رونده بوده اما دوست ندارد جابجا شود. یک مکان خوب پیدا کنید و بگذارید در آن مستقر شود.

آیا شما نیز گیاه دیگری را می‌شناسید تا به فهرست ما افزوده شود؟ معلومات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: باغچه گیاهان یا جعبه کمک‌های اولیه: چگونه قفسه گیاهان دارویی خود را پرورش دهید

بیشتر بخوانید: گل اگزالیس ، گلی با رنگ و بوی پاییزی برای طراحی داخلی منزل

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.