11 ترفند روانشناختی کاربردی که برای جذب افراد به شما کمک می‌کند

انسان موجودی اجتماعی است. ما مشتاق تعامل هستیم زیرا تعامل رفاه، سرگرمی و حمایت را در پی دارد. اگرچه افرادی وجود دارند که به طور ذاتی معاشرتی هستند، اکثر ما در شروع گفتگو، صحبت کردن در جمع و پیدا کردن دوستان جدید مشکل داریم. در این مطلب، قصد داریم تعدادی ترفند برای جذب افراد معرفی کنیم.

تعدادی ترفند روانشناختی کاربردی وجود دارد که می‌توانید برای جذب افراد و در مرکز توجه قرار گرفتن، یاد بگیرید؛ مانند استفاده از با زبان بدن، پوشیدن لباس‌های خاص یا حتی جویدن آدامس که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

11 ترفند کاربردی برای جذب افراد:

1. زبان بدنتان را با فرد مقابل مطابقت دهید

اگر به دنبال تحت تاثیر قرار دادن، جلب توجه، جلب احترام یا جذب افراد هستید، به زبان بدن فردی که با او صحبت می کنید توجه کنید و سعی کنید از آن تقلید کنید. تحقیقات ثابت می کند که این رفتار راحتی شما را نشان می‌دهد، اعتماد را تقویت می‌کند و به ایجاد رابطه بین شما و شخصی که با او صحبت می کنید کمک می‌کند.

2. کف دست‌هایتان بالا بگیرید و در معرض دید قرار دهید

یک ترفند برای جذب افراد

چند نوع زبان بدن وجود دارد که می‌توانید برای جذب افراد از آنها استفاده کنید. البته همه‌ی افراد با این ترفندها آشنا نیستند. مثلاً وقتی کف دست هایتان را بالا و در معرض دید شخص مقابلتان نگه می‌دارید، نشان‌دهنده‌ی اعتماد و صداقت شماست.

3.سعی کنید فرم ایستادنتان قدرتمندانه باشد

این نوع ایستادن می‌تواند مغز شما را فریب دهد که شما از اعتماد به نفس بالایی برخوردارید، حتی اگر در لحظه آنطور احساس نمی‌کنید. درست قبل از یک جلسه بزرگ، مقابل آینه بایستید و تصور کنید یک ابرقهرمان هستید: دستان خود را روی کمر خود بگذارید، سر را بالا بگیرید، بدنتان را کاملا صاف کنید و لبخندی بزرگ تحویل آینه دهید.

4. از دیگران تعریف کنید

اینکه به کسی بگویید مهربان، باهوش یا زیبا به نظر می رسد، بسیار مهم است. زیرا این رفتار نشان‌دهنده‌ی ادب شماست. همچنین آنچه در مورد دیگران می‌گویید بر آنچه در مورد شما فکر می‌کنند تأثیرگذار است.

5. اگر عصبی هستید آدامس بجوید

آدامس جویدن یک ترفند برای جذب افراد است.

طبیعی است اگر قبل از یک رویداد بزرگ با افراد زیادی که باید آنها را تحت تاثیر قرار دهید، احساس اضطراب و عصبی کنید. اگر فکر می‌کنید این احساسات اعتماد به نفس شما را متزلزل می کند، سعی کنید آدامس بجوید. این ترفند شما را از استرس دور می‌کند و همچنین جریان خون به مغز را افزایش می‌دهد.

6. در مورد مسائل شخصی صحبت کنید

سعی کنید سوالاتی مانند “غذای مورد علاقه شما چیست؟” یا “رنگ علاقه شما چیست؟” بپرسید. وقتی در مورد علایق و مسائل شخصی یکدیگر صحبت می‌کنید، به احتمال زیاد اعتماد و دوستی ایجاد می‌شود.

7. از حس شوخ طبعیتان استفاده کنید

افرادی که با هم می‌خندند، با هم می‌مانند. بنابراین اگر می‌خواهید دوستانی پیدا کنید یا تأثیر اولیه خوبی روی افراد داشته باشید، سعی کنید با یک موضوع خنده‌دار گفتگو را شروع کنید. این ترفند باعث می‌شود افراد به شما احساس نزدیکی بیشتری کنند و به نوعی باعث جذب افراد می‌شود.

8. برای جلب توجه، قرمز بپوشید

پوشیدن لباس‌های قرمز یک ترفند برای جذب افراد است

اگر می‌خواهید در میان جمع متمایز باشید و همه‌ی نگاه‌ها به شما باشد، همیشه چند لباس قرمز در کمد خود داشته‌باشید تا برای چنین مواقعی بپوشید. مطالعات نشان می‌دهد که قرمز پوشیدن، ابزاری عالی برای جلب توجه، جذب افراد و جلب توجهشان به ویژه در زمینه‌ی احساسی است.

9. از لمس کردن نترسید

راز موفقیت این ترفند این است که بین یک لمس ناخوشایند و یک لمس بجا تفاوت قائل شوید. برای افزایش صمیمیت و نشان دادن اینکه به شخص مقابلتان اهمیت می‌دهید، گاهی با ملایمت روی بازو یا شانه او را لمس کنید.

10. روی لحظات آخر دیدار تمرکز کنید تا تاثیر‌گذار باشید

ایجاد یک تأثیر اولیه‌ی خوب مهم است؛ ما یک پایان به‌یادماندنی از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگر برای اولین بار جایی سخنرانی می‌کنید، مطلبی ارائه می‌دهید یا حتی فقط خود را معرفی می‌کنید، این ترفند را به خاطر بسپارید. اگر در آخرین لحظات تاثیری به‌یادماندنی از خود به جا بگذارید، به احتمال زیاد افراد شما را فراموش نخواهند کرد و در آینده به دنبال شما خواهند گشت.

11. با نگاه کردن به وسط پیشانی افراد تماس چشمی برقرار کنید!

ارتباط چشمی یک ترفند برای جذب افراد است

نگاه کردن به چشمان دیگران مهم است زیرا صمیمیت و صداقت در رابطه را نشان می‌دهد. اما انجام این کار برای برخی افراد بسیار ناراحت آزار دهنده است، زیرا خجالتی هستند. اگر شما هم اینطور هستید، شروع کنید به تمرین نگاه کردن به وسط پیشانی افراد. با این ترفند به نظر می‌رسد شما با افراد تماس چشمی برقرار می‌کنید.

آیا تا به حال هیچ یک از این ترفندها را امتحان کرده‌اید؟ استفاده از این ترفندها برای شما تا چه اندازه موفقیت‌آمیز بوده‌است؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز: 5.0 از 5 (9 رای)
کمی صبر کنید...

یک دیدگاه

  1. Avatar فاطمه رضائی گفت:

    خیلی مفید بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.