13 حقیقت جالب درباره پابلو پیکاسو که ممکن است ندانید

پابلو پیکاسو بدون شک یکی از مشهورترین هنرمندانی است که تاکنون در تاریخ وجود داشته است و آثار هنری محبوبی از او در موزه‌های مختلف سراسر جهان وجود دارد. در حالی که چیزهای زیادی در مورد این نقاش باورنکردنی شناخته شده است، چند حقیقت جالب در مورد پابلو پیکاسو وجود دارد که جهان نمی‌داند.

13 حقیقت جالب در مورد پابلو پیکاسو:

حقایق جالب از پیکاسو

1. نام کامل او بیش از 20 کلمه است

در حالی که او با نام پابلو پیکاسو یا فقط پیکاسو شناخته می‌شود، نام کامل این هنرمند پرکار طولانی‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. نام کامل او  Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso است و 23 کلمه دارد. گویا فهرستی طولانی از قدیسان الهام بخش نام او بوده‌اند.

2. او اولین اثر هنری خود را در 9 سالگی به پایان رساند

پیکاسو یک کودک اعجوبه بود که ظاهراً قبل از اینکه حتی بتواند راه برود شروع به طراحی کرد. او اولین درس‌های نقاشی خود را در هفت سالگی به دست پدرش که خود نقاش و استاد هنر بود آموخت. او اولین نقاشی کامل خود را به نام La Picador دو سال بعد در سن 9 سالگی به پایان رساند. جای تعجب نیست که او هرگز بازنشسته نشد و تا زمان مرگش در 91 سالگی به خلق آثار هنری ادامه داد.

3. پیکاسو حیوانات را دوست داشت

همانطور که از برخی آثار هنری او می توان فهمید، پیکاسو دوستدار حیوانات بود. او همیشه یک سگ خانگی از نژاد سگ‌های پودل، تریر و سگ‌های افغان به همراه خود داشت.

4. او زمانی مظنون به سرقت مونالیزا بود

در سال 1911، مونالیزا مشهور جهانی از موزه لوور به سرقت رفت. پلیس در طول جستجوی خود، گیوم آپولینر شاعر را که دوست خوب پیکاسو بود، به عنوان مظنون اصلی شناسایی کرد.

ظاهراً آپولینر، پیکاسو را در این دزدی مقصر می‌دانست و سپس او را به عنوان مظنون برای بازجویی آوردند. خوشبختانه، هر دو آنها بعدا آزاد شدند و مقصر اصلی وینچنزو پروجیا، نگهبان امنیتی لوور بود. او این اثر هنری را دزدیده بود زیرا معتقد بود این اثر متعلق به یک موزه ایتالیایی است.

5. پیکاسو هنرمندی است که آثار هنری او بیشتر از همه به سرقت رفته است

هیچ هنرمندی بیش از پابلو پیکاسو آثار هنری‌اش دزدیده نشده است. طبق گزارش ثبت آثار هنری، بیش از هزار قطعه از آثار هنری این هنرمند توسط مجرمان به سرقت رفته است.

6. پیکاسو پرکارترین هنرمند تاریخ است

پابلو پیکاسو رکورد بیشترین آثار هنری را تا کنون دارد. او که نزدیک به 80 سال کار هنری انجام داده است توانست بیش از 150000 اثر هنری خلق کند. این لیست شامل تعداد بیشماری از نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و موارد دیگر است.

7. او بیش از یک نقاش بود

در حالی که پیکاسو به عنوان یک نقاش مشهور شناخته شده است، تلاش‌های خلاقانه او فقط به نقاشی ختم نشد. حقیقت جالب دیگر درباره پیکاسو این است که علاوه بر نقاشی، در پاریس مجسمه سازی هم انجام داده است و در سال‌های آخر عمرش شاعر، نمایشنامه‌نویس و طراح صحنه شد. در حالی که این جنبه خلاقانه به اندازه نقاشی‌های او محبوب نیست، او بیش از 300 شعر سروده، دو نمایشنامه سورئالیستی نوشته و برای بسیاری از تولیدات، لباس طراحی کرده است.

8. زندگی عاشقانه پیکاسو

یکی از حقیقت جالب در مورد پابلو پیکاسو این است که او به اندازه آثار هنری‌اش به خاطر روابط عاشقانه‌اش مشهور بود. در حالی که او دو بار ازدواج کرد و چهار فرزند از سه زن مختلف داشت، در طول زندگی خود روابط زیادی را تجربه کرد.

همسر اول او، اولگا خوخلوا در سال 1935 پس از اینکه متوجه شد او با یک نوجوان 17 ساله به او خیانت می‌کند، از او جدا شد. قبل از ازدواج مجدد با ژاکلین روک، او معشوقه‌های زیادی داشت که بسیار جوانتر از او بودند. از جمله فرانسوا ژیلو، نویسنده زندگی با پیکاسو.

9. پرستاران فکر می‌کردند که او در بدو تولد مرده به دنیا آمده است

مادر پیکاسو زایمان سختی داشت و او بعد از به دنیا آمدنش نوزاد ضعیفی بود، به طوری که پرستاران فکر کردند او مرده است. خوشبختانه او توسط عمویش که پزشک بود نجات پیدا کرد. ظاهراً عمویش دود سیگاری را به صورت او دمید و پابلو شروع به گریه کرد.

10. پدر پیکاسو به خاطر پیکاسو مدت کوتاهی از نقاشی دست کشید

پدر پابلو پیکاسو که خود یک استاد هنر بود، به هیچ وجه اهل نقاشی نبود. رویز در اوایل به پیکاسو نحوه نقاشی را آموزش داد و در آثار هنری متمرکز بر کبوتر و پرندگان تخصص داشت.

پدر بعد از دیدن اینکه شاگرد از استاد پیشی گرفته است چنان شوکه شد که تصمیم گرفت نقاشی را کنار بگذارد. این اتفاق همچنین باعث شد که پیکاسو را به مدرسه هنرهای زیبای بارسلون بفرستد.

11. پیکاسو زمانی با نازی‌ها درگیر بود

در طول اشغال پاریس توسط آلمان نازی، سربازان آلمانی با پیکاسو مشکلاتی داشتند زیرا سبک هنری او را دوست نداشتند و پلیس مخفی آلمان (گشتاپو) اغلب این هنرمند را تعقیب می‌کرد.

در یکی از این موارد گشتاپو به آپارتمان او حمله کرد و نقاشی معروف گرنیکا را دید. زمانی که افسر از او پرسید: “آیا شما این کار را انجام دادید؟” پیکاسو با اشاره به بمب‌گذاری گرنیکا به شوخی به او جواب داد: “نه، تو انجام دادی”.

12. پیکاسو بدون وصیت مرد و این باعث مشکلات بسیاری شد

پابلو پیکاسو در سال 1973 بر اثر حمله قلبی درست پس از آخرین سخنان معروفش درگذشت. او به عنوان ثروتمندترین هنرمند تاریخ درگذشت اما متأسفانه وصیت نامه‌ای از خود به جای نگذاشت. به همین دلیل، بین خانواده همسرش و معشوقه‌هایش بر سر اینکه چه کسی باید دارایی او را به ارث ببرد، اختلاف شدیدی درگرفت.

13. او یکی از گران‌ترین نقاشی‌های تاریخ را کشید

آثار هنری پیکاسو امروزه با مبالغ هنگفتی به فروش می‌رسد. در واقع او یکی از ده نقاشی گران قیمت جهان را با نام  The Les Femmes d’Alger خلق کرد که در سال 2015 به قیمت 179.4 میلیون دلار فروخته شد که نهمین نقاشی گران‌قیمت تاریخ است.

این نقاشی در حال حاضر در یک مجموعه خصوصی که متعلق به سیاستمدار قطری شیخ حمد بن جاسم بن جابر آل ثانی است، نگه داری می‌شود.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.