20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی

20 اشتباه رایج که موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن شما می شود

همان طور که راه‌های زیادی برای تقویت ایمنی بدن وجود دارد، روش‌هایی نیز هستند که باعث می‌شوند این روند برعکس شده و به صورت ناآگاهانه به سلامت بدن آسیب وارد کنند. موارد اشتباهی وجود دارند که شما با انجام آن‌ها به صورت ناخودآگاه باعث می‌شوید سیستم ایمنی بدن شما ضعیف شده و سلامت خود را به خطر می‌اندازید. در ادامه همراه دینو با 20 اشتباه رایج که موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن شما می شود آشنا شوید و در صورت امکان روش زندگی خود را تغییر دهید تا سالم‌تر بمانید.

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی

20 اشتباه رایج که موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن شما می شود

در ادامه با 20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی آشنا شوید و ببینید که شما کدام یک از موارد بهداشتی را در سبک زندگی خود رعایت نمی‌کنید.

#1

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #1

شما فرد تنهایی هستید یا برای مدت طولانی در روز تنها می‌مانید. تنهایی و عدم ارتباط با افراد دیگر، باعث بروز استرس مزمن می‌شود که سیستم ایمنی بدن شما را در دراز مدت تضعیف خواهد کرد.

#2

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #2

شما دارای کمبود ویتامین دی (D) هستید. سیستم ایمنی بدن برای سالم ماندن، به مقدار کافی این ویتامین نیاز دارد که باید با مصرف خوراکی‌های مناسب آن را وارد بدن خود کنید.

#3

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #3

شما دست‌های خود را به طور مرتب به خصوص قبل از غذا خوردن یا بعد از خارج شدن از سرویس بهداشتی نمی‌شویید. اهمیت از بین بردن باکتری‌هایی که در طول روز روی دست‌های ما می‌نشینند، بر کسی پوشیده نیست.

#4

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #4

شما به اندازه کافی برای شستن دست‌هایتان زمان صرف نمی‌کنید و آن‌ها را به طور درست و اصولی نمی‌شویید. زمان لازم برای از بین بردن ویروس‌ها و باکتری‌هایی که روی دست‌ها می‌نشینند، بین 15 تا 20 ثانیه با مایع مناسب شستشو است.

#5

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #5

شما خواب کافی ندارید. همان طور که خواب بیش از اندازه باعث ایجاد بی‌حالی می‌شود، کم خوابی از تولید هورمون‌های مورد نیاز برای حفظ سلامتی بدن جلوگیری می‌کند و شما را دچار مشکلات فراوانی خواهد کرد.

#6

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #6

شما مدام در معرض استرس و تنش عصبی قرار دارید. این موضوع باعث ایجاد اختلال در عملکرد اعصاب بدن می‌شود که نتیجه آن تضعیف سیستم ایمنی بدن شما است. اگر شما برای آرامش و ثبات روحی خود زمان صرف نکنید، بدن‌تان فرصت کافی برای بهبود و بازیابی انرژی از دست رفته را نخواهد داشت.

#7

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #7

شما در فروشگاه‌ها بعد از خرید کردن دست‌های خود را ضدعفونی نمی‌کنید. باید بدانید که قطعا بعد از تماس و لمس چیزهای مختلف در فروشگاه دست‌های شما به شدت آلوده هستند و ممکن است این آلودگی‌ها را وارد بدن خود کنید. پس بهتر است بعد از خروج از فروشگاه بلافاصله دست‌های خود را ضدعفونی کرده یا با آب و صابون بشویید.

#8

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #8

شما واکسن سالانه آنفولانزا را دریافت نمی‌کنید. پزشکان و متخصصان توصیه می‌کنند تمام بزرگسالان هر ساله برای تزریق دوز مناسب واکسن آنفولانزا اقدام کنند تا در معرض بیماری‌های جدید که سیستم ایمنی بدن آن‌ها را ضعیف می‌کند، قرار نگیرند.

#9

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #9

شما به اندازه کافی ورزش نمی‌کنید و تحرک کافی ندارید. همین امر به مرور زمان باعث تحلیل رفتن عضلات و بافت‌های بدن شده و شما را در برابر بیماری‌های مختلف ضعیف می‌کند.

#10

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #10

شما بیش از حد لازم ورزش می‌کند. باید این را به خاطر داشته باشید که افراط کردن در هیچ کاری نتیجه مثبتی ندارد. این افراط در ورزش کردن نیز خوب نیست و باعث فشار بیش از حد به بدن می‌شود. شما در طی انجام دادن ورزش‌های سنگین، ممکن است آب و چربی میان بافتی زیادی را از دست بدهید که برای سلامتی شما مضر است.

#11

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #11

شما بیش از حد به نوشیدنی‌های الکلی و مضر علاقه مندید! مصرف الکل علاوه بر مضرات فراوانی که برای بدن دارد، در طولانی مدت سیستم ایمنی بدن شما را نیز ضعیف می‌کند و بدن تان را مستعد ابتلا به انواع بیماری‌ها خواهد کرد.

#12

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #12

شما برای رفت و آمد روزانه خود از حمل و نقل استفاده می‌کنید. همان طور که می‌دانید در این وسایل نقلیه، روزانه افراد بسیار زیادی حضور دارند که باعث می‌شود این مکان‌ها به منبع بسیار مناسبی برای انواع باکتری‌ها و موارد بیماری‌زا تبدیل شوند. تماس شما با سطوح مختلف در این مکان‌ها می‌تواند سیستم ایمنی شما را ضعیف کند.

#13

20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی - #13

شما مصرف قند و شکر بالایی دارید. مصرف بیش از اندازه شکر در بدن باعث ایجاد التهاب درون بافت‌ها می‌شود که با تضعیف گلبول‌های سفید، ایمنی بدن را کاهش می‌دهد.

#14

#14

شما اضافه وزن دارید. چربی زیاد درون بدن ایجاد مشکل می‌کند و باعث می‎شود شما سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشید. برای سلامتی باید وزن خود را کاهش دهید.

#15

#15

شما بیش از اندازه و بدون دستور پزشک از آنتی بیوتیک‌ها استفاده می‌کنید. آنتی بیوتیک‌ها داروهای بسیار قوی برای از بین بردن دشمنان بدن هستند که مصرف زیاد آن‌ها خصوصا بدون تجویز پزشک متخصص به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. این داروها با از بین بردن باکتری‌های مفید بدن سیستم ایمنی شما را ضعیف خواهند کرد.

#16

#16

شما در طول روز به اندازه لازم آب نمی‌نوشید. با افزایش سن، احتمال دهیتراته شدن بدن بالاتر می‌رود و شما باید بیشتر از قبل در طول روز آب بنوشید. آب مواد مغذی و اکسیژن را به سلول‌های شما می‌رساند و باکتری‌ها را از طریق مثانه دفع می‌کند.

#17

#17

شما تلفن همراه خود را به صورت منظم تمیز نمی‌کنید. یکی از آلوده‌ترین سطوحی که ما به طور دائم با آن در تماس هستیم، گوشی تلفن همراه است که مدام در دستان ما قرار دارد و انواع آلودگی‌ها را از محیط جذب می‌کند. برای سالم ماندن باید آن‌ها را به طور منظم تمیز و ضدعفونی کنید.

#18

#18

شما در محیط کار از مواد ضدعفونی کننده استفاده نمی‌کنید. محیط‌های کاری به دلیل وجود افراد متعدد و رفت و آمدهای فراوان مراجعین، از آلوده‌ترین مکان‌هایی است که شما در طول روز در آن‌ها حضور پیدا می‌کنید و این موضوع احتمال ابتلای شما به انواع بیماری‌ها را بیشتر می‌کند. بهترین کار این است که میز کار خود و سطوحی که با آن‌ها سر و کار دارید را به طور منظم ضدعفونی کنید. همچنین دست‌های خود را به طور مداوم از آلودگی‌هایی که ممکن است شما را بیمار کنند نیز پاک کنید تا سالم بمانید.

#19

#19

شما بعد از تماس دست‌هایتان با دستگیره در، صورت خود را لمس می‌کنید. دستگیره‌ها یکی از آلوده‌ترین سطوح ممکن برای لمس کردن هستند و شما باید بعد از لمس آن‌ها، دست‌هایتان را به طور مناسب از آلودگی‌ها پاک کنید. اگر این کار را انجام نمی‌دهید و بعد از آن صورت خود را لمس می‌کنید، باید بدانید که انواع میکروب‌ها و آلودگی‌های بیماری زا می‌توانند از طریق چشم، بینی و دهان به بدن شما منتقل شوند.

#20

#20

شما به آلرژی یا حساسیت فصلی مبتلا هستید. عواملی که در بدن شما ایجاد حساسیت می‌کنند، می‌توانند به راحتی سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف کنند و شما را دچار بیماری نمایند. پس بهتر است در فصلی که دچار حساسیت هستید، بیشتر از همیشه مراقب سلامتی خود باشید.

نظر شما درباره 20 اشتباه رایج تضعیف سیستم ایمنی چیست؟ آیا موارد دیگری را برای افزودن به این فهرست می‌شناسید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Eat This

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

۲ دیدگاه

  1. Avatar joie گفت:

    ممنون از مقالات خوب این وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.